Zradné jedlá, o ktorých ani neviete, no nie sú príliš zdravé a vhodné do redukčnej diéty

0

Ak ste si na začiatku roka dali záväzok, že schudnete a stále ho aj plníte, alebo ste si dali tento záväzok len niekedy teraz a chcete ho splniť, mali by ste vedieť, že aj niektoré potraviny, ktoré navonok vyzerajú ako zdravé, nimi vôbec nie sú. Často sa stáva, že ľudia v diétach nevedia, prečo nechudnú. Mnohokrát je to práve kvôli tomu, že nejedia vhodné potraviny alebo robia niekde chybu, o ktorej ani oni sami nevedia. Ak túžite schudnúť pár kilogramov, rýchlo a jednoducho, mali by st vedieť, že práve tieto potraviny, o ktorých vám napíšeme, nie sú práve najvhodnejšie, do redukčnej diéty.

Určite to poznáte. Snažíte sa poriadne cvičiť a jesť zdravo, no niekedy tie kilá akoby boli na vás nalepené a nechcú ísť vôbec dolu. Často ľudia až po nejako čase zistia, kde urobili chybu, no mnohokrát ich to stojí dlhé úsilie a dni, kedy sa nepohnú z miesta. Vy by ste mali odhaliť chybu, ktorú robíte, čo najrýchlejšie, aby ste vedeli, ako ju zmeniť. Toto sú najčastejšie potraviny, ktoré určite jete, no mali by ste sa im vyhýbať, pretože aj keď patria do kategórie s označením „zdravé“, nerobia práve najlepšie vášmu jedálničku a chudnutiu, ktoré by ste tak moc chceli.

Marhule

Ste prekvapení? Nemusíte byť. Marhule patria medzi ovocie, ktoré je síce zdravé a radí sa medzi prostriedky, vďaka ktorým perfektne ošetríte svoje telo a môžete ho brať ako prevenciu proti rakovine, no nachádza sa tu aj druhá strana mince. Sú pomerne ťažké, a preto s nimi má naše telo omnoho viac práce, ako si mnohí myslíte. Nemali by ste ich konzumovať vo väčších množstvách, pretože vďaka nim môžete byť len nafúknutí, môžete sa nepríjemne cítiť a koniec koncov sa zle trávia. Obsahujú aj amygdalín, ktorý v kombinácií s nepriaznivým trávením v tráviacom trakte môže meniť celé ovocie na škodlivú látku, ktorá vôbec nie je prospešná pre naše telo.
Čím však marhule nahradiť? Určite milujete ovocie, čo je aj dôvod, prečo ste si vybrali marhule. No ak by ste ich mali obmedziť, viete, aké ovocie, by ste mali zaradiť namiesto nich? Sú to jednoznačne jahody! Toto ovocie je jedno z najhodnotnejších potravín v oblasti výživy. Jahody totižto obsahujú vitamín C, vlákninu, značné množstvo vody a veľmi málo cukru! Práve preto sú vhodnou náhradou za marhule.

Čučoriedky BIO BioCare.sk
Avokádový olej BioCare.sk
Olej z melónových jadier BioCare.sk

Hrušky

Ďalšie prekvapenie, ktoré ste nečakali? Presne tak. Hrušky patria medzi ovocie, ktoré by ste mali vyradiť zo svojho jedálnička alebo ho aspoň obmedziť. Dôvod je ten, že pri častej konzumácií môže spôsobovať zápchu a narušiť tak aj tráviace problémy. Ak máte už samostatne problémy so stolicou a neviete ako na to, po hruškách určite nesiahajte, vedia spraviť viac škody ako úžitku v tomto prípade.
Rovnako ako pri marhuliach, máme pre vás skvelý tip, ako nahradiť hrušky. Práve hrušky môžete nahradiť napríklad melónom, ktorý sa teší u nás veľkej obľube práve počas letných mesiacov. Melón, najmä ten červený, obsahuje veľké množstvo vody, málo cukru, a preto sa jednoducho trávi. Tak si môžete byť istí, že vám napomôže aj pri problémoch so stolicou. Okrem toho má vysoký obsah vlákniny, vďaka čomu uvoľňuje črevá, napomáha odstraňovať z tela toxíny a nedávne výskumy ukázali, že bojuje perfektne proti akné. A to je naozaj veľká výhoda, že?

Avokádo

Aj vy ste približne pred rokom uvideli ten boom, ktorý spôsobilo avokádo. To sa nachádzalo úplne všade. Či už ste otvorili najnovšiu kuchársku knihu alebo ste len listovali v stránkach na internete, všade bolo avokádo. Táto potravina je síce skvelá do rôznych smoothies, sladkých či slaných receptov alebo len tak na jedenie, no určite by ste jeho konzumáciu mali obmedziť. Dôvod je najmä ten, že vďaka jeho maslovej konzistencií má až v priemere 230 kalórií, čo je naozaj veľmi veľký obsah. Síce obsahuje zdravé tuky, ktoré pomáhajú bojovať proti mnohých chorobám, určite by ste jeho konzumáciu mali obmedziť a jesť ho len v malých množstvách.
Neviete, čo namiesto neho? Lesné bobuľové ovocie je to najlepšie, na čo môžete staviť. Dôvodom je najmä to, že je kyslasté, vďaka čomu si môžete byť istí, že nemá veľký obsah cukrov. Má veľa vitamínov, pomáha regulovať kolagén a spaľovať nadbytočné tuky, vďaka čomu sa radí medzi to najlepšie ovocie, na ktoré pri redukcií môžete staviť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.