Zopár kozmetických tipov ako sa zbaviť slnečných škvŕn na pleti prírodnou cestou

0

Asi všetci milujeme jasné a slnečné dni, kedy sme celé dni vonku, pri vode a môžeme sa kúpať. Odrazu máme čas na všetko, všade je krásne a vy sa snažíte využiť svoju dovolenku a voľné dni najlepšie, ako sa dá. Existuje však mnoho ľudí, ktorí musia byť na slnku veľmi opatrní, kvôli riziku poškodenia kože. Opaľovací krém sa odporúča úplne každému, aby predišiel rakovine kože či iným problémom, ktoré spolu so slnkom prichádzajú. Ak sú slnečné škvrny niečo, čo máte aj vy po kontakte so slnkom, tento článok je určite pre vás ako stvorený! Máme pre vás totižto tipy, ako sa zbaviť slnečných škvŕn prírodnou cestou.

Ovocie

Citrón je skvelým bojovníkom proti týmto problémom, pretože obsahuje kyselinu citrónovú, ktorý je vynikajúcou bieliacou látkou. Môžete ju však použiť aj proti miernym popáleninám. Citrón jednoducho použite tak, že vytlačíte šťavu z ovocia a aplikujete ju na bavlnenú handričku. Túto handričku potom prikladajte na tvár a aplikujte aspoň 3-4-krát do týždňa.

Opaľovací krém Nivea Notino.sk
Krém po opaľovaní Dior Notino.sk
Opaľovacia hmla Bioderma Notino.sk

Papája je takisto veľmi účinným ovocím, pretože obsahuje enzýmy, ktoré majú aj peelingové vlastnosti. Môžete ich totižto nájsť aj v profesionálnych peelingoch. Použitie papáje je veľmi jednoduché. Stači spraviť z dužiny pyré a naniesť si ho na pokožku. Nechajte pôsobiť aspoň 20 minút a zmyte vlažnou vodou. Používajte aj ráno a večer, môžete každý deň, pretože je miernejšia ako citrón.

Melón je bohatý na vitamíny A, B a C, vďaka čomu je jedným z dobrých bojovníkov proti slnečným škvrnám. Toto vodové ovocie vám prinesie krásnu pleť bez škvŕn, ale až po nejakom čase. Musíte ho používať pravidelne a vtedy sa výsledky dostavia určite. A ako ho používať? Je to naozaj jednoduché, stačí hi nakrájať nejaké tenké plátky melóna, priložiť ho na pokožku na minimálne 20 minút a potom ju jemne opláchnuť. Postup opakujte každý deň.

Zelenina

Červená cibuľa je prirodzeným antioxidantom, ktorý pomáha odstrániť tmavé škvrny. Pri používaní tejto zeleniny sa pripravte na poriadny zápach. Zmiešajte jednu lyžičku červenej cibule s dvomi lyžičkami medu. Nadbytočné množstvo vložte do chladničky na ďalší deň. Túto zmes aplikujte na tmavé škvrny. Po 15 minútach pleť poriadne opláchnite, aby ste sa zbavili zápachu. Túto kúru opakujte minimálne dvakrát do týždňa.

Paradajky sú dobre známe tým, že majú bieliaci účinok na pleť. Kórejské značky krásy sú bláznom do porcelánovo bielej pleti. Majú celé rady výrobkov, ktoré sú na báze paradajok. Vy si môžete masku urobiť aj sami doma bez toho, aby ste niečo kupovali. Jednoducho si spravte z čerstvých paradajok šťavu alebo, druhý spôsob je na vonkajšie použitie a znie tak, že si nakrájate tenké kolieska paradajok a priložíte si ich na pleť na približne 10 minút. Opakujte postup 3-4-krát týždenne.

Uhorka je skvelá pre suchú pokožku kvôli svojim hydratačným účinkom a bojuje veľmi dobre proti tmavým škvrnám vďaka vysokému obsahu vitamínu C. Jednoducho si priložte plátky uhoriek na miesta a nechajte ich aspoň 15 minút pôsobiť. Na pokožku môžete uhorky používať koľkokrát týždenne chcete, pretože nie sú vôbec agresívne a pre pleť vhodné.

Oleje

Mandľový olej je na rozdiel od červenej cibule aspoň s príjemnou arómou a má úplne rovnaké účinky ako cibuľa. Nie je veľmi lacný, no ponúka úžasné vlastnosti vďaka vysokému obsahu látok ako kyselina olejová, linolová a vitamíny ako vitamín A, B2, B6, D a E. Okrem toho sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva nepríjemný mastný film na pokožke. Olej môžete použiť tak, že ho zmiešate so svojim pleťovým krémom alebo telovým mliekom. Jednoduchá je takisto aj aplikácia rovno na tmavé škvrny. Olej z pokožky neumývajte a používajte každý deň pred spaním.

Ricínový olej zachováva prirodzený tón pleti a znižuje výskyt nepríjemných tmavých škvŕn na pleti. Navyše je to lanejšia alternatíva ako iné oleje, ako napríklad mandľový. Na postihnuté miesto jednoducho olej aplikujte a nechajte vstrebať. Nanášajte si ho na pokožku každé ráno a večer.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.