Známe a obľúbené dekorácie v dome: Sú stále IN alebo už dávno OUT?

0

Určite máte aj vy doma niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré majú už trochu viac rokov, no aj napriek tomu sa ich nechcete vzdať. Úprimne, nečudujeme sa vám. Mnoho vecí má človek ako dedičstvo alebo sú to kúsky, na ktoré sa viaže veľmi veľa príjemných spomienok. Ak aj vy doma máte takéto kúsky, o ktoré nechcete prísť, dnes vám povieme, či ich máte vytiahnuť a nechať ich, aby vám zdobili vaše miestnosti alebo presný opak, nechať ich v krabici niekde na najvyššej poličke vo vašej skrinke.

Rovnako ako ľudia, takisto aj trendy v dizajne nie sú nesmrteľné. Trendy sa neustále menia a každú sezónu či ročné obdobie príde niečo nové, čo by ste mali mať. Práve preto sa mnohokrát stáva, že svoj dom musíte trochu prerobiť alebo jednoducho vymeniť doplnky, ktoré v ňom máte.

interiér

Medzi takéto kúsky patria napríklad čipky. Čipky sú už dosť zastarané a nevyzerajú práve najlepšie. To je dôvod, prečo by ste ich mali dať preč zo všetkých miestností a vecí, kde ich máte. Je len na vás, čo ponecháte a čo vymeníte, no určite by ste sa mali vyhnúť starším veciam, ktoré z vášho nového príbytku môžu veľmi jednoducho spraviť dom vašej starej mamy. Ak chcete minimalizmus alebo jednoduchú štýlový a nadčasový príbytok, stavte na naše rady.

Mozaikový koberec Bonami.sk
Minimalistická váza Bonami.sk
Sviečka so zlatými detailami Bonami.sk

Ovčí koberec

V minulosti ho mal doma snáď každý, no dnes je to skôr výhradou pre staršie domácnosti. Samozrejme, ak viete, ako pekne zakomponovať tento kúsok do svojho domu, vyskúšajte to, no dávajte si pozor, pretože sa nehodí k úplne všetkému. Najlepšou kombináciou je bledé drevo a biela farba. Nekombinujte ho s tmavým drevom alebo s tmavými farbami, kde by len zbytočne pútal omnoho väčšiu pozornosť, ako by mal a veľmi by na zemi „kričal“.
Miesto, kde by takýto koberec mohol ešte niekoľko rokov ostať je napríklad miesto pri posteli alebo pri kresle.

Umelé ovocie

Je niečo, čo by ste v dome nemali mať už niekoľko rokov. Ak sa u vás stále nachádza, dajte ho rýchlo preč. Je možné, že sa v dnešnej dobe vyrábajú už také kúsky, ktoré by mohli vyzerať presne, ako čerstvé ovocie, no úprimne si povedzme, takýto trend už dávno prešiel a tak skoro sa nevráti. Ak túžite po ovocnej výzdobe, stavte na chutné, čerstvé ovocie, z ktorého máte aj úžitok. Umelé ovocie teda rozhodne nie.

glóbus

Glóbusy

Práve teraz máme na mysli staršie typy glóbusov, ktoré sú menšie a mnohokrát robili aj úlohu ťažítka. Častokrát sa objavovali práve v kanceláriách a pracovniach, preto je možné, že také niečo doma nemáte. Ak náhodou áno, mali by ste popremýšľať, kam ho dáte. Takýto glóbus sa do príbytku hodí len v tom prípade, ak máte dom zariadený do tmavého dreva, tmavších farieb a rozhodne v ňom neprevláda minimalizmus. Ak je však váš dom alebo byť zariadený do bledších farieb v kombinácií s minimalizmom, menšie glóbusy alebo aj tie väčšie si tu asi miesto nenájdu.

Prútené kreslá a nábytok

Tento typ nábytku je vhodný najmä do pekne upravenej záhrady, kde trávite počas jarných a letných mesiacov veľmi veľkú časť dňa. Za nás je tento kúsok určite v poriadku, pretože sa perfektne hodí do vonkajšieho prostredia a dobre sa na ňom sedí. Nezabudnite na pekné a pohodlné vankúšiky, aby vám bolo vonku ešte príjemnejšie a lepšie ako predtým.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/bonami-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.