Zlá nálada? Nesiahajte po čokoláde a radšej si dajte niečo zdravšie!

0

S jarným počasím prichádza dobrá nálada, úsmev na tvárach a nejako sa celkom cítite lepšie. Lenže po pár dňoch, keď si na toto počasie zvyknete, ste plní energie a nadšenia, nejako sa to všetko vytratí a vy zrazu nemáte náladu na nič. Iba sedíte doma, pozeráte do počítača alebo televízie a uvažujete, čo by ste si také dobré mohli dať.

Jarná únava patrí medzi každoročné problémy mnohých ľudí. Je to naozaj veľmi zaujímavé, že práve vtedy, keď prichádza teplejšie a slnečnejšie počasie, odhadzujete kabáty a môžete nosiť len jednu či dve vrstvy, odrazu máte zlú náladu a najradšej by ste zjedli všetko, čo je doma. Nie sú v tom však len ženy a ich “pobláznené” hormóny pred ženskými dňami. Sú v tom aj muži. Ak nechcete pribrať všetky ťažko schudnuté kilá od Vianoc, premýšľajte nad tým, čo si zobnete, ak budete mať zlú náladu.

Pár rád na začiatok

Na začiatok by sme vám chceli dať pár rád, ktoré určite oceníte. Mnohí ľudia, ktorí majú zlú náladu si ju ventilujú na iných. Radšej ostaňte doma, spravte si deň pre seba a nechoďte do spoločnosti. Mohli by ste tak rozšíriť zlú náladu aj na iných ľudí a pohádať sa s niekým, na kom vám záleží. Ľudia, ktorí sa cítia zle alebo majú jednoducho zlú náladu si často nachádzajú útechu práve v jedle. Nie je to nič nové, a preto ak sa nedokážete vyhnúť jarnej únave alebo už zlú náladu máte, určite nechoďte do skrinky so sladkosťami a nezjedzte všetko, čo tam máte ukryté. Dobré nie je ani časté odjedanie od nejakého jedla, ktoré ste si prichystali. Jedzte pravidelne, pite dostatočne a uvidíte, že sa tomu dá vyhnúť.

RAW čokoláda
Mliečna bio čokoláda
Horká čokoláda

Vlčí hlad

Určite ho dobre poznáte. Príde raz za čas na asi každého človeka a nechce len tak ľahko odísť. Stále ste hladní, máte na niečo chuť a neviete, čo by ste si dali. Pred vlčím hladom sa dá jednoducho utiecť tak, že budete jesť pravidelne. Ak by sa náhodou stalo, že príde aj tak, zväčšite si svoj zdravý obed alebo si dajte niečo po obede. Napríklad kúsok horkej čokolády, zdravý dezert alebo niečo, čo máte radi, ale v malom množstve. Snažte sa neprejedať!

Chuť na niečo sladké?

Mnohí ľudia sa snažia oklamať svoju chuť na niečo sladké, a preto si robia zdravé dezerty. Je to omnoho lepšia alternatíva ako potláčať chuť, ktorá sa neskôr vráti v niekoľkonásobnej sile a vy sa prejete. Vyskúšajte si aj vy doma spraviť napríklad ovsenú kašu s kúskom horkej čokolády, chia puding alebo jogurt s čokoládovou domácou granolou. Tieto alternatívy sú zdravé, do svojho tela dáte okrem chutného jedla aj vitamíny a minerálne látky. Takto sa budete cítiť omnoho lepšie, ako keby ste zjedli čokoládu či nejakú tyčinku.

 


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.