Zdravé vlasy či čistá pleť? Pomôže vám zinok!

0

Staráte sa o svoje vlasy a tie stále vyzerajú zničene? Nepomáhajú žiadne masky, podstrihávanie či kondicionéry? Máte to rovnako aj s pleťou, ktorá je stále začervenaná s akné? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali slovom áno, a už si neviete dať rady, čo s tým, mali by ste si prečítať dnešný článok, ktorý je určený presne pre vás.

Zinok je jeden z prvkov, ktoré by vám v strave nemali chýbať. rýchly životný štýl a k tomu prispôsobené stravovanie však nie je práve najlepšie pre naše telá a mnohokrát sa v dnešných potravinách už nenachádza ani polovica z vitamínov a minerálnych látok, ktoré by sa v nich mali nachádzať, a preto je dôležité ich dopĺňať inou formou.

Na čo je dobrý zinok?

Na začiatok by sme vám radi ozrejmili, na čo je vhodný zinok.

Ak patríte k ľuďom, ktorí sú aktívni a radi športujú, určite by ste mali aj vy staviť na zinok vo forme tabliet či v potravinách, ktoré ho ešte obsahujú dostatok. Práve zinok je veľmi dôležitý pre energiu a dostatočnú svalovú hmotu, ktorá vás bude držať v dobrej fyzickej kondícií.

Zinok podporuje reprodukčné funkcie a to nielen u žien, ale aj u mužov. Práve vďaka zinku majú ženy pravidelnú menštruáciu a nemajú výkyvy nálad. S náladami to majú rovnako aj muži. Okrem toho im vyrovnáva hladinu testosterónu.

Posilňuje imunitný systém, a preto je vhodný najmä na zimné obdobie, kedy na nás zo všetkých strán vyskakujú samé nepríjemné choroby. Na jar však prichádzajú mnohé choroby takisto, a preto by ste mali na zinok staviť aj v krásnych slnečných dňoch. Práve tie sú mnohokrát klamlivé.

Kvalita spánku je veľmi dôležitá, to sme si hovorili už v minulom článku, no viete ako ju podporiť ešte viac? Skúste si dať každý deň jednu tobolku zinku alebo nejaké jedlo či potravinu, ktorá obsahuje dostatok zinku. Uvidíte, že sa vám bude omnoho lepšie spávať.

Chcete mať lepšiu náladu? Stavte na zinok, ktorý vám spraví úsmev na tvári!

Zinok
Vápnik, horčík a zinok

Kde nájdete zinok?

Okrem toho, že si zinok môžete kúpiť aj ako tabletky, nájdete ho aj v niektorých potravinách, kde je ešte stále vo vysokom zastúpení. Medzi tieto potraviny patrí napríklad:

Teľacia pečeň – Pečeň akéhokoľvek zvieraťa je veľmi zdravá, no práve tá teľacia má najvyšší obsah zinku. Ak teda chcete mať vysokú dávku zinku bez toho, aby ste si dali nejaké tabletky, určite stavte na túto pochúťku.

Tekvicové semienka  – Tekvicové semienka sú veľmi obľúbené medzi mnohými. Skúste si spraviť pečené tekvicové semienka, ktoré majú vysoký obsah zinku. Jedia sa veľmi ľahko, sú chutné, a preto budete mať za chvíľku dostatok zinku v tele.

Horká čokoláda – Nie je čokoláda ako čokoláda. Dávajte si na to pozor. Horká čokoláda, ktorá má dostatočný obsah zinku je minimálne tá, ktorá má aspoň 60% kakaa vo svojom zložení. Mliečna či iná sladká čokoláda obsahuje veľmi nízky obsah zinku.

Arašidy – Kto by ich nemal rád? Chutné oriešky sú veľmi obľúbeným pokrmom, rovnako ako aj maslo z nich. Nedajte sa však oklamať ani tu. Arašidy si vždy vyberajte nepražené a nesolené. Rovnako to je aj s arašidovým maslom. To si kupujte 100%-né bez toho, aby v zložení bol cukor či soľ.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.