Zdravé potraviny, ktoré zastavia chuť na sladké!

0

Asi každý vie, že pri chudnutí sa musíte jednoducho vyhýbať nezdravým potravinám. Medzi tie sa najčastejšie radia sladkosti všetkého druhu, ktoré vám pri chudnutí vôbec nepomáhajú a práve naopak, narušujú celý proces. Ak teda chcete zhodiť pár kíl, určite by ste sa mali tučným, sladkým či iným podobným jedlám vyhýbať. Niekedy to však nejde a telo si cukor a sladké žiada. Čo potom?

Ak ste aj vy prišli do štádia, že chudnete už nejaký ten piatok a túžite v tom aj pokračovať, no vaše telo si žiada cukor, určite by ste ho mali počúvnuť a niečo mu dať. Určite to však nie je cukor či sladká tyčinka, ktorú by ste mu mali dať. To, čo si telo skutočne žiada je energia, väčšinou rýchla, ktorá sa skrýva v cukre a sladkých veciach. Ak teda chcete zahnať chuť na sladké, dajte telu niečo, z čoho bude mať nielen energiu, ale aj vitamíny a minerálne látky. Tieto všetky zdravé potraviny vám chuť na sladké zaženú rýchlosťou blesku.

Škorica

Škorica je korením pre chudnutie. Ak vás neustále chytá chuť na sladké, určite by ste na ňu mali staviť. Môžete si ju pridať do rannej ovsenej kaše či jogurtu. Takisto je vhodná, ako sme už vyššie spomínali, napríklad na jablko či banán. Všetko ovocie jednoducho chutí lepšie spolu so škoricou. Nemali by ste to s ňou však preháňať, pretože je to dosť silné korenie.

Proteínové arašidové maslo GymBeam.sk
Kešu maslo GymBeam.sk
Čokoládový proteín GymBeam.sk

 

Avokádo

Rovnako je na tom aj avokádo. Tento zelený zázrak z prírody sa hodí najmä ľuďom, ktorí sa snažia schudnúť, no neustále pociťujú hlad alebo chuť na sladké. Práve vďaka tomu, že avokádo obsahuje veľký podiel zdravých tukov, energia sa do tela vypúšťa pomaly a vy tak omnoho dlhšie vydržíte bez jedla. Avokádo však obsahuje aj zdravé tuky, ktoré sú prospešné pre srdce, vďaka čomu si pri jeho konzumácií tak ochraňujete dôležitý orgán. Práve veľký obsah tuku, rovnako ako pri orechoch, vám zaisťuje, že nebudete hneď hladní a nebudete mať hneď chuť na niečo sladké.

Jablká

Zdravé, chutné a svieže jablká patria medzi ovocie, ktoré zje skoro každý. Niet sa ani čomu čudovať. Príjemná sladká chuť jabĺk dokáže nahradiť mnohokrát desiatky dezertov. Síce sa po jablku veľmi jednoducho a rýchlo trávi, určite by ste si jedno mali dať vtedy, ak cítite, že na vás ide chuť na sladké. Práve sladké jabĺčko posypané trochou škorice (nie škoricového cukru) vám zaistí veľmi jednoduchý a príjemný pôžitok. Takáto kombinácia je vhodná napríklad na desiatu.

Horká čokoláda

Niekedy sa telo jednoducho oklamať nedá a musíte zasiahnuť inak. Práve horká čokoláda je jednou z potravín, ktoré sa radia medzi zdravé a vďaka vysokému obsahu antioxidantov perfektne vplýva na naše telo. Nezabúdajte však, že aj horká čokoláda je predsa len čokoláda a bude úplne stačiť, ak si dáte jednu alebo dve menšie kocky. Čokoláda má takisto overené účinky v boji proti zlej nálade a smútku. Ak sa cítite neustále unavení a bez energie, určite vás čokoláda dokáže perfektne nakopnúť.

Biely grécky jogurt

Ďalšia z potravín, ktorá obsahuje viac tukov, ktoré sú však pre naše telo prospešné a perfektne zaženú chuť na sladké. Ak aj vy máte chuť zhrešiť, radšej si dajte zdravý biely jogurt, ktorý má veľký obsah bielkovín a vápnika, ktorá perfektne napomáha stavbe a sile vašich kostí. Grécky jogurt však obsahuje aj srvátku, ktorá sa omnoho lepšie tvári. Má dvojnásobnú výšku bielkovín v porovnaní s inými jogurtami. Ak by ste si chceli teda nejaký dať, určite sa vyhnite osladeným jogurtom, ktoré majú vysoký obsah cukru.

 

Orechy

Orechy sú všeobecne známym príjmom dobrých a zdravých tukov, ktoré poskytujú telu všetko, čo potrebuje. Okrem toho, že vedia perfektne zasýtiť, vedia tiež zahnať chuť na sladké. Vďaka tomu, že majú orechy veľkú zásobu vlákniny a proteínov, ktorá sa postupne v tele rozkladá a prijatá energia sa tak uvoľňuje pomalšie, vy si môžete byť istí, že budete zasýtení omnoho dlhšie, ako keby si dáte nejaký sacharid alebo bielkovinu. Orechy však majú veľmi dobrú chuť. Stačí len pár kusov a uvidíte, že túžba po sladkom sa odrazu vytratí.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/gymbeam-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.