Zbavte sa problémov s pokožkou prírodnou cestou!

0

Aj napriek tomu, že sa všade hovorí, že výzor nie je dôležitý a najdôležitejšie je to, čo má človek vo svojom vnútri, predsa len tým, ako vyzeráme, robíme prvý dojem a celkovo pôsobíme na svoje okolie. Práve to je aj dôvod, prečo sa snažíme o svoju pokožku a celkovo o svoj výzor starať sa. Mnohí z nás však majú malé chybičky krásy, a preto by ste mali vedieť, ako sá prírodnou cestou zbaviť týchto nepríjemností. Podľa štatistík trpí viac ako 60 miliónov ľudí na akné. Často sa stáva, že problémy s pokožkou sa dajú vyriešiť zdravým životným štýlom a cvičením. Niekedy to však nefunguje, a preto by ste mali staviť na naše tipy a triky, ktoré pre vás máme zhromaždené.

Vrásky

Banány sú známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami, ktoré sa starajú o mladú pokožku. Ovocia sa môže použiť nielen vnútorne, ale takisto aj externe na vyhladenie vrások. Ak chcete vrásky vyhladiť, jednoducho si rozmačkajte banán, do ktorého pridáte med a trochu bieleho jogurtu. Aplikujte túto zmes na tvár a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Potom opláchnite vodou a použite hydratačný krém.

Podráždenie pokožky

Okrem toho, že zubná pasta sa môže používať na čistenie zubov, môžete ju používať aj ako upokojujúci prostriedok na podráždenú pokožku. Pred použitím zubnej pasty si skontrolujte reakciu na pokožke, pretože zubná pasta môže byť dosť silná. Ak vám nič nespraví, aplikujte ju na podráždenú časť pokožky a nechajte pár minút pôsobiť.

Upokojujúci a hydratačný krém Shisheido Notino.sk
Hydratačný krém Biotherm Notino.sk
Hydratačný očný krém Shisheido Notino.sk

Vyrážky

Ak sa chcete zbaviť vyrážok, môžete na ne jednoducho použiť zemiaky. Aplikujte zemiakovú šťavu na nepríjemné vyrážky na pokožku a nechajte nech zaschne. Potom si tvár umyte vodou. Vďaka tejto zemiakovej šťave sa vaše vyrážky vysušia.

Suchá pokožka

Máte problémy so suchou pokožkou? Riešením je avokádo, ktoré má na pokožku utišujúci, zmierňujúci a hlavne zvlhčujúci účinok. Práve preto je dobré na suchú pokožku. Nakrájajte avokádo a zmiešajte ho s malou časťou krému, ktorý bežne používate. Naneste ho na pokožku a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Potom si pokožku umyte.

Mastná pokožka

Ak máte zas naopak, mastnú pokožku, určite by ste mali staviť na paradajky, ktoré pomôžu zlepšiť jej stavu. Jednoducho zmiešajte jednu paradajku s jednou lyžičkou cukru a aplikujte túto zmes na pokožku. Zmes nechajte na pokožke približne päť minút a odstráňte ju. Vaša pokožka bude omnoho menej mastná ako kedykoľvek predtým.

Bledé obočie

Bledé obočie je veľkým problémom najmä žien, ktoré majú blond vlasy. Stačí na obočie použiť mlieko, vďaka ktorému ho budete mať omnoho tmavšie. Stačí ak si na obočie priložíte utierku namočenú v mlieku na pätnásť minút a potom opláchnete vodou.

Akné

Proti akné vám môže pomôcť zelený čaj. Môžete ho užívať vnútorne, a to tak, že si uvaríte veľmi silný odvar alebo stavíte na vonkajšie použitie a to tak, že si uvaríte silný zelený čaj, počkáte kým vychladne, namočíte podložku a priložíte si ho na tvár. Keď sa čaj absorbuje do vašej pokožky, jemne ju opláchnite vodou. Ak máte jazvy po akné, na to zas môžete použiť citrónovú šťavu. Stačí, ak zriedite citrónovú šťavu s vodou a navlhčíte jazvy. Necháte utierku na miesto 15 minút a umyjete si jemne pokožku vodou.

Natural Algae Iris Eye Blur Girl Macro Eyebrows

Veľké póry

Na problém s veľkými pórmi môžete použiť jablkový ocot, ktorým ich jednoducho zneškodníte. Stačí, ak zmiešate jablkový ocot s vodou v pomere 1:1 a aplikujete na pokožku. Stačí túto zmes nechať pôsobiť len 5 minút a potom tvár opláchnuť. Po opláchnutí použite hydratačný krém, aby ste zabránili suchosti pokožky.

Dvojitá brada

Aj vy máte problémy s dvojitou bradou? Existuje veľmi veľa cvičení, ktoré vám pomôžu zbaviť sa jej. Stačí, ak stavíte na žuvačky, čo je najúčinnejšie a najjednoduchšie cvičenie. Žuvanie podporuje a aktivuje svaly brady, vďaka čomu sa vám celá sánka a takisto aj brada zapojí do cvičenia.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.