Zázračné účinky mandarínok: Odstránia celulitídu aj nafúknuté brucho

0

Vianoce sa pomaly blížia a s nimi prichádza do obchodov aj typické ovocie, ktoré nájdeme za skvelé ceny. Medzi ne patria napríklad aj mandarínky, ktoré má rád skoro každý. Poznáte však ich silu a skvelé účinky, ktoré si poradia s viacerými škodlivcami v našom tele?

Mandarínky sú jedným z ovocia, ktoré sa objaví väčšinou vždy pred Vianocami a každý ich rád kupuje. Sú sladké, výborne chutia a dá sa z nich spraviť viac pokrmov či štiav. Okrem toho všetkého však obsahujú vitamíny a minerálne látky, ktoré sú výbornými pomocníkmi pre naše telo.

satsuma-mandarins_4

Viete, čo obsahuje mandarínka?

Toto ovocie obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý je skvelým bojovníkom proti nachladnutiu či chrípke. Práve tieto dve choroby sa najčastejšie prejavujú v zime, keď je znížená obranyschopnosť tela. Mali by ste teda zvýšiť príjem tohto vitamínu. Či už si vyberiete prírodnú cestu a zaradíte do svojho jedálnička o pár mandaríniek viac, alebo skôr stavíte na tabletky je len na vás, no pri prvej možnosti sa vám naskytne aj skvelá chuť.

Okrem toho mandarínky obsahujú látky, ktoré skvelo bojujú proti rakovine či priaznivo pôsobia na srdce, cievy, ľadviny a znižujú krvný tlak.

Pevné zdravie a štíhla postava

Mandarínka je skvelou voľbou aj pre ľudí, ktorí chudnú. Má nízku kalorickú hodnotu, takže sa nemusíte báť, že by ste z nej pribrali. Síce sa z ovocia ako takého nepriberá, niektoré druhy majú dosť vysoký obsah cukrov a sacharidov, ako je napríklad banán.

A teraz ešte pár výhod, ktoré mandarínky majú:

  • Mandarínky zvyšujú obranyschopnosť tela. takže sa nemusíte báť nachladnutia či chrípky.
  • Majú močopudné účinky, takže vám skvelo prečistia obličky.
  • Podporujú tvorbu červených krviniek.
  • Po skonzumovaní mandaríniek budete mať krásne pevné, lesklé vlasy a nechty.
  • Vďaka vysokému obsahu vlákniny podporujú trávenie a prečisťovací trakt

eating-mandarins

Výrobky obsahujúce mandarínky

Mnohokrát však skvelo poslúžia aj rôzne výrobky, ktoré obsahujú šťavu alebo vitamíny z mandarínok. Či už siahnete po nejakom vitamíne, sprchových géloch alebo po olejoch je len na vás. Mandarínky majú skvelé účinky aj v týchto výrobkoch.

Éterický olej – Klementinka
Prírodný umývací krém
Sprchový gél citrusový

Tak čo, dáte si dnes aspoň dve mandarínky?


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.