Zázračné účinky jogy – skúste ju aj vy!

0

Patrí medzi vaše predsavzatia do Nového roku aj chudnutie? Ak áno, no k športu veľmi blízko nemáte, skúste si zacvičiť jogu! Vďaka tomuto cvičeniu svoje telo poriadne ponaťahujete, prekročíte hranice, ktoré ste si mysleli, že máte a vytvarujete si postavu, po akej ste vždy túžili.

Joga patrí medzi jedno z najstarších cvičení, ktoré obľubujú nielen ženy, ale aj muži po celom svete. Mnohé známe celebrity ako je Jennifer Aniston, Jennfer Lopez či Miley Cyrus ju obľubujú a nedaj na ňu dopustiť. Ak ste sa doteraz čudovali, prečo majú také dobré postavy, tajomstvo je odkryté! Skúste si aj vy niekoľko cvikov a po pár dňoch uvidíte na vlastnom tele zmeny.

beach-yoga1

Základné cviky

Na začiatok by ste si mali nájsť základné cviky, ktoré budete skúšať a robiť stále precíznejšie a precíznejšie. Pomaly sa v každom pohybe a dýchaní budete zlepšovať, až nakoniec budete vedieť urobiť aj stojku či iné zložitejšie pohyby, o ktorých ste doteraz len snívali.

Podložka na jogu
Kniha o Joge s športe
Podložka na cvičenie

Videá

Na youtube nájdete mnoho videí, ktoré vám pomôžu precvičiť či už základné alebo tie ťažšie pohyby a cviky. Ak máte menej času, dajte si desať až dvadsať minútovú jogu, no ak ho máte viac a chcete si dobre zacvičiť, skúste dlhšiu jogu. Po polhodine sa budete cítiť skvelo a uvidíte, že sa k tomuto cvičeniu budete vždy radi vracať.

yoga-tree

Zdravý životný štýl

Okrem toho, že spálite nejaké kalórie vďaka cvičeniu, mali by ste zvoliť aj ľahšiu stravu a zdravý životný štýl. Cvičenie a zdravá strava idú ruka v ruke, a ak nechcete, aby ste sa cítili zle po cvičení a nebolel vás žalúdok, jedzte ľahké jedlá ako sú šaláty, ovocie či jogurty. Zvoľte tmavý chlieb, zeleninu a jedlá bez obsahu cukru. Nezabúdajte však ani na dobrý pitný režim a vypite za deň aspoň 2 litre čistej vody.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.