Zabúdate na slnečné okuliare? Toto sa vám môže stať!

0

Slnečné okuliare nie sú len módnym doplnkom, ale aj ochranou vášho zraku, na ktorú by ste nemali zabúdať. Slnko je síce skvelé, môže vás pekne dohneda opáliť, no je veľmi nebezpečné, a tak by ste sa mali pred ním poriadne chrániť. Viete, čo všetko sa môže stať, ak si zabudnete slnečné okuliare?

UV žiarenie

UV žiarenie pozná asi úplne každý. Najčastejšie sa skloňuje práve so slnkom, ktoré je kvôli nemu každým rokom nebezpečnejšie. Ak aj vy neradi nosíte slnečné okuliare a radšej pozeráte do slnka bez nich, mohli by ste si zničiť zrak. Neriskujte zbytočne a radšej vždy stavte na ochranu očí, ktorú predstavujú slnečné okuliare. Nezabúdajte však, že len tie najkvalitnejšie okuliare majú aj UV filter, ktorý vás ochráni. Ak si nie ste istí, či to vaše okuliare majú, dajte si ich zmerať. V optike alebo obchodíkoch zameraných na predaj slnečných okuliarov vám to určite veľmi radi spravia aj bezplatne.

Veľmi nebezpečné sú však aj odrazy napríklad od kamienkov alebo skla, ktoré môžu do vašich očí z ničoho nič zažiariť. Rovnako je na tom aj piesok, ktorý častokrát odráža slnko a slnečné lúče ešte viac, ako klasické kamene. Dávajte si preto pozor a slnečné okuliare majte aj na pláži nasadené vždy.

Parfois slnečné okuliare Answear
Medicine slnečné okuliare Answear
Medicine slnečné okuliare Answear 

Noste ich každý deň

Vyberte si vždy ten model, farbu a tvar okuliarov, ktoré sa vám budú hodiť a budete ich môcť nosiť naozaj úplne každý deň. Je to dôležité najmä kvôli ochrane, ale aj kvôli tomu, aby ste sa cítili príjemne. Keď sa v okuliaroch budete cítiť dobre, ich nosenie budete považovať za každodennú vec v lete a v dňoch, kedy slnko svieti najviac.

Veľkosť je dôležitá

Rovnako je veľmi dôležitá aj veľkosť okuliarov, ktoré budete nosiť. Príliš veľké okuliare vám môžu zavadzať a môžete sa podľa nich nepekne opáliť. Najlepšie urobíte, ak stavíte na strednú veľkosť, ktorá vám na tvári bude najlepšie sedieť a budete cez ne aj dobre vidieť.

Aký odtieň?

Sklá slnečných okuliarov môžete nájsť hneď v niekoľkých farbách, z ktorých si môžete vybrať. Či už sú to čierne, hnedé alebo ružové sklá, je na vás, ktoré si vyberiete. Farba totižto nehrá rolu. Dôležitý je filter, ktorý vás a vaše oči ochráni pred slnečným žiarením.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/answear-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.