Vložte minimalizmus do svojho interiéru!

0

Minimalizmus, alebo inak povedané aj „čistý“ štýl, je veľmi obľúbeným najmä v interiérovom dizajne. Všade na internete či v rôznych predajniach s nábytkom môžete vidieť krásne kúsky a inšpirácie, ktoré presne volajú po tom, aby ste sa zbavili zbytočných vecí a stavili na prázdnotu.

Prázdnotu si však musíte vysvetliť správne. Nemyslíme tým teraz holé steny, na ktorých nič nenájdete. Myslíme tým čistotu, ktorá je omnoho krajšia, ako preplnený byt s rôznymi doplnkami. Doplnky sú fajn, no musíte vedieť v akej miere. Naozaj stačia len dve či tri sviečky, nie desať. Stačí aj jeden väčší obraz, ako štyri, ktoré sa k sebe vôbec nehodia. Stanovte si vlastné pravidlá minimalizmu a uvidíte, že svoj byt či dom budete milovať!

Chairs Lamp Contemporary Interior Design Furniture

Biela to istí

Biela je akoby hlavnou farbou minimalizmu, na ktorú určite musíte staviť. Hodí sa naozaj do každej miestnosti či izby, ktorú máte v byte. Nemusíte sa báť ani toho, že by ste k nej nevedeli skombinovať nejaké doplnky. Jednoducho sa k nej hodí úplne všetko. Môže to byť fialová, ružová, červená alebo čierna. Výber je len na vás. Dávajte si však pozor, aké ostatné farby spolu skombinujete. Najlepšie je, ak budete bielu kombinovať s hnedou, čiernou, tmavou modrou alebo ďalšou bielou či krémovou.
Bledé farby sú tie najlepšie, ktoré môžete k bielym stenám skombinovať. Buď stavíte na jemné farby, ktoré nikdy neomrzia, alebo skúsite trochu riskovať a skombinujete k bledej farbe čiernu. Ak zvolíte dobré doplnky, kontrast bude doslova zásah do čierneho.

Kreslo NajlacnejšíNábytok.sk
Manželská posteľ NajlacnejšíNábytok.sk
Stolička NajlacnejšíNábytok.sk

Nebojte sa doplnkov

Doplnky sú veci, ktoré dotvárajú vášmu bytu alebo domu celkovú tvár. Ak chcete mať všetko podľa vašich predstáv, nájdite si tie najlepšie doplnky, ktoré sa budú hodiť k celku, ktorý vytvárate. Dávajte si však aj pozor, pretože niekedy je menej skutočne viac. Minimalizmus sa inšpiruje jednoduchosťou a malým počtom doplnkov. Práve preto je vhodné, ak si vyberiete tie správne, no v menšom počte.
Nevysvetľujte si však tento štýl ani nejako inak, zle. Minimalizmus nie je o prázdnych priestoroch, v ktorých sa nebudete cítiť dobre. Minimalizmus je jednoduchý štýl, kde vynecháte množstvo doplnkov či vecí, kvôli ktorým sa možno necítite vo vnútri dobre, no pocit domova ostane aj potom.

Zväčší vám priestor

O tom, že vďaka vyhodeniu nepotrebných vecí získate veľké množstvo priestoru asi ani hovoriť nemusíme. Majte doma vždy len to, čo skutočne potrebujete a nedávajte si pred tvár niečo, čo sa vám nepáči alebo to je jednoducho kvôli tomu, že sa na danú vec citovo viažete. Vyhoďte všetko, čo v skutočnosti nepotrebujete a uvidíte, že sa budete lepšie cítiť.
Váš priestor bude naozaj omnoho väčší a vy môžete rozmýšľať, čo si dokúpiť, aby ste svoj celkový interiér dostali na bod, kedy sa vám bude páčiť a budete sa v ňom cítiť dobre.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/najlacnejsinabytok-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.