Vianočná výzdoba, ktorá očarí úplne každého!

0

Vianoce sa blížia naozaj veľkou rýchlosťou, a ak chcete mať čo najkrajšiu výzdobu, určite by ste mali začať zhľadávať nejaké ozdoby do svojho domu už teraz. Nielen stromček či osvetlenie sú dôležité. Okrem nich by ste nemali zabúdať aj na iné drobnosti, ktoré váš dom zútulnia a ten bude vyzerať krásne a naozaj originálne.

To, že Vianoce pomaly prichádzajú, vie asi každý. Nielen vďaka dátumu v kalendári, ale aj vďaka vianočným reklamám či výrobkom, ktoré môžeme nájsť v regáloch obchodov. Či už sa neviete Vianoc dočkať, alebo máte z toho všetkého zmiešané pocity, mali by ste začať uvažovať, čo si nakúpite, aby váš dom vyzeral útulne a príjemne! Máme pre vás pár tipov, ktoré určite radi využijete.

Sviečky

Sviečky sú jednou z najdôležitejších vecí, ktoré vám nesmú chýbať. Výhodou je, že väčšinou môžete páliť aj počas celého roka, takže ak si náhodou nakúpite viac, nie je problém spotrebovať ich aj neskôr. Vianočné sviečky by mali mať červenú, zelenú alebo hnedú farbu. Môžu byť však aj fialové, modré alebo oranžové. Najviac sa však hodia prvé spomenuté, ktoré navodzujú u mnohých práve príjemný pocit Vianoc. Sviečky by mali voňať napríklad škoricou, vanilkou, sladkým drievkom, pomarančom alebo klinčekmi. Všetky tieto vône sú perfektné na pokojný vianočný čas, ktorý k vám príde.
Najlepšie je, ak stavíte na sviečky, ktoré sú v skle. Tieto sviečky vyzerajú veľmi efektne a jednoducho ich zakomponujete úplne všade, kde ich chcete položiť alebo dať. Takisto sú bezpečné a nemusíte sa báť ohňa.

Voňavá sviečka v plechovej nádobe ZOOT.sk
Závesný zvonček ZOOT.sk
Vianočný prívesok ZOOT.sk

Osvetlenie

Are you thinking just a little bit about the holiday season upcoming? Today I’m sharing one of the most gorgeous and creative accounts that I have found on all of Instagram! You must take a peek at @artfulhomestead because you will be absolutely charmed by the unique beauty that is her home!! She is definitely #onetofollow. . . . . . #holidayseason #christmasdecorations #christmastree #decoratingideas #inspire_me_home_decor #makehomeyours #homeinspo #charminghomes #beautifulhomes #home #myhousebeautiful #hgtv #homedecorating #interiorstyle #decorhome #interiorideas #countryhome #homedetails #pocketofmyhome #decorinspo #vintagehomedecor #inspiremeinterior #ighome #countrylivingmag #mysouthernliving #homebeautiful #cottagelife #countrylivingmag #mybhg

A post shared by Lory | Designthusiam Home NYC (@designthusiasm) on

Osvetlenie, ktoré potrebujete do domu počas Vianoc je dvojaké. Po prvé je to klasické, vonkajšie osvetlenie, ktoré budete mať na streche domu alebo niekde po jeho okrajoch. Takéto osvetlenie je veľmi dôležité, aby ste váš dom mali aj zvonku pekne ozdobený a dobre svietil. Nemali by ste však kombinovať niekoľko farieb naraz. Stavte radšej na jednu, maximálne dve. Najlepšími farbami sú červená, žltá, zelená alebo biela, ktorá z diaľky vyzerá skoro ako strieborná! Toto osvetlenie je jednoducho naozaj perfektné a vy budete hrdí na svoj dom!
Druhým osvetlením, ktoré by ste mali mať takisto, je vnútorné osvetlenie. To sa od vonkajšieho odlišuje najmä tým, že nie je tak masívne, má menšie žiarovky a je kratšie. Toto osvetlenie môžete dať na stenu či niekde do miestnosti, kde sa vám hodí. Vnútorné osvetlenie u nás ešte nie je také rozšírené, ako v iných krajinách, no určite by ste naň mali staviť, pretože vyzerá originálne, moderne a zaujímavo. Váš dom perfektne rozsvieti zvnútra.

Vianočné taniere a misky

Taniere a misky či misy sú dôležitým riadom, ktorý doma určite máte. Na Vianoce sa však hodí, ak stavíte na krásne farebné misky, taniere, misy či dokonca hrnčeky, ktoré sú dekorované do vianočného štýlu. Niečo takéto nájdete už v každom obchode, ktorý sa zameriava na kuchynské doplnky. Buďte štýloví a svojej rodine či blízkym naservírujte vianočné menu na krásne taniere. Určite ich to poteší a iné už nebudú chcieť.

Vankúše a prikrývky

Phew! Anyone else feeling absolutely exhausted this week? ?? But this glance back at my bedroom from last Christmas is already brightening my mood! ???I’m not even resisting anymore…just embracing my excitement about the holidays and jumping in to decorating. The house still looks like a total mess but a few ideas are starting to come together and boy-oh-boy is it fun! ❤️?❤️ And if you’d like to see more of my Christmas decor from last year it is featured in the Christmas issue of ‘Cottages and Bungalows’ which is currently on news stands. ?✨✨✨❤️ This weekend is my boys’ season end soccer tournament so not expecting to get a whole lot done, but I will be cheering for my boys which should be a lot of fun! Happy weekend to all! Blessings, Jodie #thedesigntwins #icantwaittodecorate . . . . . . #christmas #christmasinspo #christmasdecor #decorate4theseason #itsnottooearly #holidaydecor #seasonaldecor #homedecor #homeinspo #christmasdecorations #bedroomdecor #bedroominspo #myhyggehome #hyggehome #pursuejoy #christmaspast #christmaspastorpresent #interiorinspo #cozychristmas #cozyhome #cottagestyle #cottagesandbungalows #christmasmood #bhgcelebrate #betterhomesandgardens #bhghome

A post shared by Jodie & Julie: Twin Sisters (@jodie.thedesigntwins) on

Viete, čo robí Vianoce Vianocami? Práve to, keď sa zobudíte do krásne vyzdobenej miestnosti a dokonca aj vo vianočných obliečkach! Presne tak. Ak chcete tú pravú vianočnú náladu, jednoducho stavte na prikrývky, obliečky a vankúše, ktoré majú vianočný motív. Či už to budú stromčeky, soby, sneh alebo len vianočné farby – červená a zelená, určite spravíte dobre. Takisto môžete nakúpiť obliečky do celého domu a vianočné vankúšiky dať aj na sedačku v obývačke.

Veniec

Veniec so štyrmi sviečkami, ktoré symbolizujú advent, vám určite doma nesmie chýbať. No ak chcete byť štýloví, určite stavte aj na ďalšie vence, ktoré napríklad zavesíte na bránu domu, na dvere domu alebo na stenu v miestnostiach domu. Ak si neviete doma urobiť veniec, stavte na krásne kupované alebo domácky vyrobené, ktoré sa dnes predávajú už na mnohých miestach či na internete. Práve takéto krásne kúsky sa vám určite budú hodiť do domu a najmä, zútulnia ho. Vence sú neodmysliteľnou časťou Vianoc, a preto niekedy len jeden nestačí!

Dekorácie na stromček

A poslednou, no jednou z najdôležitejších vecí, sú aj dekorácie na stromček, ktoré by ste mali každé tri roky meniť. Každý rok prichádza niečo nové, čo by ste si mali dokúpiť, no je dobré, ak raz za čas zmeníte ozdoby úplne. Tento rok sa do popredia stále viac a viac pretláča biely stromček. Pre nás v našej krajine je to však stále niečo, čo si moc popularity neberie, a preto ostaňme pri klasických, zelených. Nádhernými kombináciami sú napríklad zlatá s červenou alebo strieborná s fialovou. Aká je tá vaša obľúbená kombinácia?


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.