Účesy roku 2018: Čo bude IN?

0

Je to neuveriteľné, no rok 2017 sa pomaly, ale isto chýli ku koncu a na koniec prichádza osmička. Okrem módnych trendov by ste mali byť pripravení aj na poriadnu dávku účesových trendov, ktoré na vás vyskakujú zo všetkých strán! Viete, na aký účes by ste mali staviť, ak chcete byť trendy v budúcom roku? Máme pre vás pár tipov!

Krátke a ženské

Nikdy neboli krátke vlasy tak ženské, ako tomu je teraz! Pre mnohé ženy sú dlhé vlasy alfou a omegou, no nie je to tak. Dnes dokážete zažiariť aj s krásnymi krátkymi vlasmi. Na internete nájdete mnoho účesov, ktoré si s nimi môžete jednoducho a rýchlo urobiť.

Lak na vlasy L’Oreal Professionnel Notino.sk
Gél na vlasy Wella Notino.sk
Lak na vlasy Schwarzkopf Notino.sk

Existuje však niekoľko druhov krátkych vlasov. Mnohé ženy považujú za krátke vlasy aj také, ktoré siahajú napríklad po plecia. To sú však trochu dlhšie vlasy, ktoré myslíme. S tými sa dá urobiť naozaj mnoho kúskov. Potom však existujú aj také vlasy, ktoré sú veľmi kratučké a tie stačí mať správne zostrihané. Ráno následne len vstanete a jemne upravíte gélom či lakom.

Rovné a vyžehlené

I broke out like mad during my pregnancy, which left me with acne scars on my cheeks. I used to be self-conscious about them, but the new @lisewatier #TeintVelours Velvet Matte Foundation creates the look of flawless skin by masking my scars perfectly #confidenceboost ✨ Get the chance to win the entire Teint Velours collection for you and a friend by completing the below steps: 1. Like this post 2. Follow each Lise Watier ambassador on Instagram and like their Teint Velours post. Head over to @reesenguyenn next! 3. Follow @lisewatier on Instagram 4. Like and tag a friend on @lisewatier’s Teint Velours giveaway post When you get back to me, you’ve completed the Teint Velours journey! #LWRevealYourBeauty #LiseWatier #LWMakeup #ad Open to legal residents of Canada, 18+. Enter by October 20th, 2017 at 11:59 p.m. ET. For Official Rules, visit link in bio. 1 prize valued at $300. Void where prohibited.

A post shared by Alanna Durkovich (@xandervintage) on

Ženy, ktoré majú rovné vlasy túžia po brčkatých a naopak. Tento raz bude v móde rovnosť a to nielen v oblečení, ale aj v účesoch. Ak chcete byť hviezdou v okolí, stavte na krátke a rovné vlasy, ktoré vám budú končiť tesne pod ušami. Takéto vlasy sú nebezpečne sexi, ženské a hodia sa najmä ženám, ktoré majú výrazné lícne kosti. Ak ich však nemáte, nezúfajte! Aj vy môžete staviť na takýto účes, len do neho pridajte trochu objemu.

Plážové vlny

Tousled texture??

A post shared by Brittany Heagerty (@hairway_toheaven) on

Potrebujete mať na vlasoch nejaký účes, ktorý si ráno spravíte za pár minút? Stavte na plážové vlny, ktoré sú nedbalé a veľmi jednoducho sa pomocou žehličky tvoria. Tento účes je trendy už niekoľko rokov a stačí, ak si ho jemne zafixujete lakom. Vlasy budú perfektne držať a nepohnú sa vám. Tento účes je jemný, ženský a dodá celému looku ten správny tón!

Čo všetko k tomu potrebujete?

Na začiatok samozrejme potrebujete dobrú kaderníčku, ktorá vás dokáže perfektne ostrihať. Mali by ste si nájsť takú, ktorá má dobré recenzie a zákazníčky sú spokojné. Nie každá kaderníčka totižto vie spraviť dobrý strih vlasov, ktorý by sa vám hodil. Okrem toho, ak si vyberiete správnu kaderníčku, bude vedieť, ako vás ostrihať čo najlepšie. Čiže tak, aby sa vám účes hodil. Mnohokrát kaderníčky jednoducho ostrihajú ženy podľa toho, ako chcú a pritom ani nepozerajú, či sa im daný účes hodí. Niekedy jednoducho váš tvar tváre nie je vhodný na nejaký váš vysnívaný účes. S tým si však nič nerobte, pretože tá najlepšia kaderníčka vám vyberie omnoho lepší variant.

Druhú vec, ktorú potrebujete sú tie najlepšie výrobky a produkty, ktoré budete používať na jednotlivé účesy, ktoré si budete robiť. Ak máte krátke vlasy, asi vám bude stačiť trochu tužidla, pomocou ktorého si spravíte objem či si vlasy zafixujete na jednu alebo druhú stranu. Pri dlhších vlasoch však musíte staviť aj na iné prípravky ako napríklad lak na vlasy alebo gél. Podľa hustoty vlasov si zvoľte stupeň laku na vlasy, čiže to, ako pevne vám ich udrží na jednom mieste. S týmto sa môžete obrátiť aj na kaderníčku, ktorá by vám mala hneď aj nejaké výrobky odporučiť. Gél na vlasy je skvelý, no dávajte si pozor, aby ste to s ním neprehnali.

Okrem toho je dôležité, aby ste doma mali kulmu, žehličku alebo aspoň fén, pomocou ktorého si spravíte ten najlepší účes. Nebojte sa experimentovať. Vlasy si môžete rôzne zatočiť, zakrútiť alebo len podfúkať, aby ste mali dobrý objem. Pri takejto práci s vlasmi si dávajte pozor, aby ste si ich horúcim teplom nezničili. Stavte na nejaké ochranné výrobky, ktoré vám pomôžu pri vlasovej starostlivosti. Vlasy sa nezničia a končeky nebudú rozštiepené.

Poslednou a veľmi dôležitou vecou je takisto správny výber šampónu. Ak máte farbené vlasy, vyberte si taký šampón, ktorý sa hodí najmä na farebné vlasy. Postará sa o ne najlepšie, ako vie a vy ich budete mať zdravé. Kondicionéry sú takisto veľmi dôležité. Vyživia vám vlasy a budete ich mať omnoho kvalitnejšie. Dôležité sú aj masky, ktoré by ste si mali na vlasy dávať aspoň raz za týždeň.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.