Triky na to najlepšie obočie!

0

Pre každú ženu je výzor dôležitý. Okrem toho, že sa snaží mať dobrú postavu, pekne sa obliekať a celkovo vyzerať dobre a žensky, mnohé ženy si dávajú pozor najmä na líčenie, ktoré je veľkou časťou celého zovňajšku. Ak sa chce nejaká žena cítiť dobre, musí mať aj dobrý mejkap. Farba celkového mejkapu nesmie byť tmavšia alebo bledšia, ako ostatok tela. Rovnako by ste mali staviť len na také farby očných tieňov, ktoré sa vám hodia aj do celkového outfitu. Samostatnou a veľmi dôležitou jednotkou je však aj obočie. Viete ako naň?

Obočie je hneď druhá vec, ktorú si na vás človek, ktorý sa na vás pozerá, všimne. Či už je to muž alebo žena, obe pohlavia si všimnú obočie medzi prvými vecami na vašej tvári a vy by ste ho mali mať perfektné. Malo by mať primeranú hrúbku a dĺžku, pekný tvar, ktorý sa hodí k vašej tvári a nemalo by mať odlišnú farbu od vašich vlasov. To je základ, ktorý určite dobre ovládate. Ste si však isté, že robíte všetko dobre? Dnes máme pre vás pár skvelých tipov, vďaka čomu budete mať to najlepšie obočie, po ktorom určite túžite.

Obočie si trhajte pravidelne

Samozrejme, ktorá žena si rada trhá obočie? Bolesť, ktorú pri tom zažívate určite nie je najpríjemnejšia, no práve vďaka tomu, že si svoje obočie budete pravidelne trhať, nestrávite pri ňom toľko času, nebudete mať veľa bolesti a vždy vytrháte len tých pár chĺpkov, ktoré sa tam objavili. Presne pre toto by ste si mali vaše obočie trhať neustále. Rovnako by ste nemali zabúdať ani na to, že vďaka pravidelnému trhaniu, bude mať vaše obočie pekný tvar a vy si ho nebudete musieť neustále dokresľovať alebo opravovať. Trhanie je teda úplne základným pilierom toho najkrajšieho obočia.

Štetec na obočie Notino.sk
Ceruzka na obočie Notino.sk
Pinzeta Notino.sk

Vyberte si správnu farbu

Mnohé ženy robia chybu v tom, že si vyberajú príliš tmavú farbu obočia na to, aké majú vlasy. Ak ste blondína, určite by ste si nemali vyberať tmavé farby obočia. Čierna či tamvo hnedá sú úplne tabu, pretože by na tvári obočie vyzeralo veľmi neprirodzene a nevkusne. Ak máte bledé vlasy, obočie by malo byť takisto bledé. Nemusí byť príliš bledé, no určite by ste ho mali mať menej výrazné, ako ženy, ktoré majú hnedé, čierne alebo inak tmavšie vlasy. Farba obočia je takisto veľmi dôležitá.

Happy Women's Day to all beautiful women out there? ⚜️Microblading⚜️

A post shared by MicrobladingNYC (@iheart_microblading) on

Nie príliš hrubé a ani príliš tenké

Dôležité je však nájsť si aj správnu hrúbku obočia. Mnohé ženy majú svoje obočie príliš tenké a iné zas príliš hrubé. Vaše obočie by malo byť dosť výrazné, no nie príliš hrubé, aby na tvári moc nevyčnievalo. Presne toto je základ, ktorý by ste nemali porušiť, pretože by vaše obočie mohlo vyzerať veľmi zle.

Dĺžka obočia

Dĺžka obočia je takisto veľmi dôležitá, ako jeho hrúbka. Ak chcete, aby vaše obočie vyzeralo dobre, určite by nemalo byť príliš krátke, ale ani príliš dlhé. Obočie by malo mať primeranú dĺžku, aby dokázalo rámcovať tvár, ale aby nebolo ani príliš dlhé a nerozdeľovalo tvár na dve časti.

Správny čas na trhanie

Obočie by ste si mali trhať večer, kedy pokožka nie je príliš citlivá a niečo si už „prežila“. Po celom dni sa celá odličíte a začnite si trhať obočie. Neskôr ho nakrémujte krémom, ktorý používate a aj keď bude pokožka podráždená a červená, jednoducho si cez noc „oddýchne“ a ráno bude vaše obočie pripravené na líčenie.

Ceruzka alebo tiene?

Výber je len na vás. Môžete si vziať tiene, ktoré si nanesiete pomocou štetca, alebo si vezmete ceruzku, ktorou si spravíte presne také obočie, aké chcete. Ceruzka je však často presnejšia a vhodná pre začiatočníkov. Zapamätajte si však, že ceruzkou nesmiete tlačiť a mali by ste línie obočia kresliť jemne a začiatok obočia by ste mali vytieňovať, aby vyzeralo prirodzene.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.