Trendy v bývaní na jeseň 2018! Stavte na tmavšie farby a veľa kvetov!

0

S jesenným obdobím prichádza nielen sychravé počasie, tmavé a kratšie dni a dážď s hmlou, ale takisto aj iné štýly v obliekaní, v móde a takisto aj v bývaní. Každé ročné obdobie nám ponúka inú farebnú škálu, iné štýly a celkovo aj atmosféru, ktorá vychádza zo všetkého, čo robíme a kde sa nachádzame. Mnohí ľudia si svoje príbytky dekorujú aj podľa ročných období. Na jar stavia na krásne živé kvety, v lete zas na pastelové a svieže farby, na jeseň na tmavšie farby ako napríklad burgundy (vínová červená), hnedá či horčicovo oranžová a na zimu zas stavia na všetky ozdoby, ktoré sa týkajú Vianoc a vianočného obdobia. Ak si aj vy chcete zriadiť svoj príbytok do príjemných jesenných farieb a dekorácií, máme pre vás pár tipov, ako si príbytok zútulniť a ako priniesť jeseň až k vám domov.

Zlato

Možno si myslíte, že je zlato veľmi gýčové a takéto doplnky nie sú príliš štýlové, no pravdou je presný opak. Práve malé a jemné doplnky v zlatom prevedení sa vám budú hodiť do minimalistického bytu alebo do domu. Celému interiéru zlato pridá na luxuse a takisto aj na príjemnosti. Pravdou je, že veľké kusy nábytku robia interiér neosobný, no ak stavíte na jemné maličkosti, ktoré príjemne doplnia celok, určite sa neosobnosti báť nemusíte.
Na trhu nájdete napríklad stoličky, príručné stoly alebo kruhové prvky, ktoré majú jemné zlaté detaily.

Zlaté závesné svetlo Bonami.sk
Bordová trojmiestna sedačka Bonami.sk
Sivá polica na kvety Bonami.sk

Veľké kvety

S kvetmi sa na jeseň nemusíte rozlúčiť! Aj v toto tmavé ročné obdobie sa môžete ponoriť do krásnych veľkých kvetov, ktoré vás prenesú do úplne iného priestoru. Pomocou tmavších a väčších kvetov si vytvoríe príjemné prostredie, v ktorom sa vám bude veľmi príjemne a dobre žiť. Ak neviete, ako ich zakomponovať, nemusíte sa toho báť. Môžete ich zakomponovať napríklad na veľkú stenu ako potlač alebo si naplniť vázu s umelými či živými kvetmi, ktoré práve na jeseň kvitnú a majú svoju sezónu.

View this post on Instagram

Looking through old photos yesterday I still come back to this as one of my favourites – the perfect blend of summer overlapping autumn. Garden roses, dahlia, aster and clematis all jumbled together. I am holding two workshops next month where I hope we will have lovely ingredients like these to design with. Firstly An Autumn Study where we will create beautiful large urn displays on 2nd October. Then on October 16th I’m teaming up with Julie @peoniesandposies again for a Gather and Grow Dahlia workshop. We will spend the morning in Julie’s amazing cutting garden followed by an afternoon in my workroom arranging her beautiful flowers. If you fancy joining me for one or both of these classes the link is in my profile. I’m looking forward to meeting you! . . #gatherandcurate #underthefloralspell #floralstyling #aseasonalshift #autumnflowers #forflowerlovers #slowfloralstyle #britishflowers #byarrangement #embracingtheseasons #alovefornaturesbest #pursuepretty #inspiredbynature #inspiredbypetals #naturesbeauty #seeksimplicity #seekinspirecreate #floralworkshop #flowerworkshop #flowersmakemehappy #flowersandotherstories #seasonalfloralstyle #alittlebeautyeveryday #seasonspoetry #seeingthepretty #bhgflowers #florallove #justbefloral #moodforfloral #dsfloral

A post shared by Moss & Stone Floral Design (@mossandstonefloraldesign) on

Jesenné farby

Samozrejmosťou je aj zmena farieb. Namiesto pastelových farieb by ste mali staviť na tóny bordovej, zelenej či modrej. Všetko však v tmavých odtieňoch, ktoré už signalizujú príchod tmavých dní. Dôležité pri farbách je aj to, aby boli dostatočne sýte. Mali by ste sa vyvarovať bledým odtieňom, ktoré by až moc kričali v takýchto dňoch. Privítajte pekné tmavé odtiene, ktoré si môžete dovoliť na úplne každom kúsku od postele cez nábytok až k doplnkom.

Bledé farby?

Ak sa pýtate na bledé odtiene, ktoré sú stále obľúbené, nemusíte sa báť, aj tie sa budú neustále objavovať a to aj počas jesenných tmavých dní. Ak milujete bledšie farby a netúžite dom odieť do tmavých a trochu depresívnych farieb, mali by ste staviť na bledú hnedú, karamelovú alebo béžovú. Tieto farby sú totižto IN počas celého roka bez toho, aby ste ich museli meniť. Nesvietia a sú príjemným doplnkom do celého domovu.

Pohodlie je najdôležitejšie

Aj napriek tomu, že mnohí túžia po krásnom domove, ktorý vyzerá ako z IKEA katalógu, treba myslieť na pohodlie pri výbere každého jedného kúsku do svojho domu. Veci by totižto nemali byť určené len na to, aby sa na ne dobre pozeralo, ale takisto aj na to, by ste sa v nich dobre cítili. Myslite aj na to, že by mali byť praktické a mali by sa dobre užívať.

Veľmi veľa času sa počas jesenných dní trávi doma v posteli alebo na pohovke pred televízorom alebo s dobrou knihou. Práve preto by ste mali staviť na pohodlné paplóny, vankúše a takisto aj pohovky.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/bonami-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.