Trendy online nakupovania v roku 2017 (Súťaž) – Miesto číslo 2

0

Kedysi bulo šicko na povale, dnes je šicko na tom internetu,“ hovorieva moja babka. A má pravdu. Internet je zvláštne miesto, kde máte prístup k hocičomu na svete. Hlavne čo sa týka obchodovania. Môžete kúpiť alebo predať v podstate hocičo. Najzvláštnejšie na tom celom je, že nech skúšate predať hocičo, skoro stále sa nájde niekto, kto je ochotný za to zaplatiť.

…. ČOŽE? … ale veď to znie úžasne!! V čom je teda problém?

 Nakupovať online je veľmi praktické, no často aj úplne uletené. Píše sa rok 2017 a teda sa môže hypoteticky stať aj to, že prvú minútu si niekto cez dark web kupuje kilá kokaínu a druhú si už „bookuje“ lístok na Mount Everest, aby zo seba všetky tie drogy nejako dostal. Okrem podivných kupujúcich sú na internete aj neseriózni predajcovia, nedajbože zlodeji, ktorí si vaše ťažko zarobené peniaze vezmú rýchlejšie ako nohy na plecia. Dopne vám to až potom, keď sa budete snažiť vypátrať, prečo vám ešte stále to neviditeľné auto z Ebay neprišlo.

Podľa môjho názoru si poslednú dobu e-shopy a rôzne internetové predajne prechádzajú rovnakou fázou, akou si prechádzal môj otec s kamarátmi v osemdesiatych rokoch, kedy svojimi účesmi a outfitmi pripomínali úchylákov na zraze narkomanov z nejakého filmu. Internet taktiež ohuruje, šokuje, pripomína lacný bazár. Vôbec nemusíte byť profesionálny hacker na to, aby ste v priebehu desiatich minút nevinného snorenia našli niečo tak bizarné, že nebudete vedieť či sa máte smiať, plakať alebo zavolať na príslušné miesta, že už nechcete internet a nech Vás odpoja. Nafukovacia panna, ktorá vyzerá akoby herečke Emme Watson z oka vypadla (samozrejme bez oblečenia) alebo ľudský exkrement… je len špička ľadovca toho, na čo všetko môžete naraziť.

ČOŽE??? … ale veď to znie zaujímavo!! S čím máš zasa problém???

Po opätovnom prečítaní predošlého odseku sa musíme všetci na chvíľu zamyslieť: Nezašlo to príliš ďaleko? A čo ak ma čitatelia tohto blogu začnú kvôli tejto otázke považovať za vykopávku? Nemám ani 20, ale pochádzam z doby, v ktorej ľudia chodili do potravín a nie potraviny ku nim. Budú sa so mnou moje vnúčatá vôbec rozprávať? Aj keď tiež by ma asi tiež nezaujímali nudné historky nejakého naštvaného deda, keď si môžem na internete kúpiť okuliare, ktoré ma prenesú do virtuálneho sveta kde budem s kamarátmi zabíjať drakov…hmm.. Nechápte ma zle, nechcem byť už teraz ten Pán Zamračený, ktorý neustále dudre a spomína na to, aké to bolo „za mojich čias“ …Ale kupovať si pol kila chleba online mi príde chorobne lenivé a fakt divné.. Hlavne v dnešnom svete. Ako si môžem byť istý kvalitou a čerstvosťou, keď ho dostanem do rúk až po bohvie akej dlhej dobe v dodávke a po zaplatení kartou pri potvrdzovaní objednávky? Väčšina ľudí pri online nakupovaní vypína mozog, práve vtedy by ho však mala zapnúť…

                                                 …čože???ale veď ja nemám problém…

 Nakupovanie cez internet môže byť veľkým pomocníkom, ale iba v prípade vecí, ktoré sa počas dlhého cestovania nemôžu pokaziť. Otvára dvere do sveta, pretože Vám ponúka neskutočné množstvo tovaru a produktov, ktoré by ste nemali šancu dostať vo svojom okolí. Vždy si overte výrobcu a dôveryhodnosť e-shopu predtým, ako si niečo objednáte a ak nie ste leniví, môžete sa ešte popozerať po rôznych internetových stránkach, ktoré ponúkajú zľavové kupóny. Veľmi ľahko sa môže stať, že nájdete jeden akurát na to, čo potrebujete a v niečom si polepšíte. Na špeciálnych stránkach máte ešte možnosť daný e-shop aj ohodnotiť a tým pomôcť či poradiť ostatným ľuďom. Netreba sa báť, chce to len trocha rozvahy a miery!

Autor: Michal Pavliš

O autorovi