Trápi vás suchá pleť? Pár tipov čo s ňou urobiť!

0

Zimné a chladné počasie je v plnom prúde a okrem imunitného systému dostáva zabrať aj naša pokožka. Tá je vysušená, popraskaná a mnohokrát až bolestivá. Aj keď nosíte čapice, rukavice a šály, nejako to nepomáha a koža je na dotyk drsná a nepríjemne začervenaná. Čo s tým?

Ak si mylne myslíte, že svojej pokožke pomôžete len tým, že sa budete viac obliekať a zakrývať si tieto miesta, prestaňte s tým. Okrem šatníka si musíte inému, chladnejšiemu ročnému obdobiu prispôsobiť aj kozmetické vybavenie.

Veľa vody

Síce hneď prvý bod neznačí nič o kozmetike, mali by ste myslieť na svoj pitný režim. V lete to ide nejako ľahšie, pretože je teplo, potíme sa a nejako tú vodu stále pijeme, no keď príde jeseň a zima, okamžite sa znižuje aj náš pitný režim. Z dvoch litrov, ktoré by sme mali vypiť sa stáva necelý liter. Existuje však jednoduché riešenie: Noste si fľašu vždy so sebou. Keď ste doma, majte pohár vždy pri sebe a odpíjajte. Je to veľmi dôležité, pretože vaša pokožka musí byť aj v zimných mesiacoch dostatočne hydratovaná.

waterblog

Telové mlieko

Ak nie ste zvyknutí používať telové mlieka po sprchovaní, určite to napravte! Sprcha vaše telo dokáže neskutočne vysušiť, aj keď používate rôzne sprchové gély, ktoré by vám mali pomôcť tomuto predísť. Jednoducho si vždy pri sprchu alebo vaňu postavte telový krém, ktorý si ihneď po kúpaní nanesiete. Budete  sa potom cítiť ešte lepšie, pretože vaša pokožka bude jemná na dotyk a veľmi voňavá.
Nivea Telové mlieko
Victoria Secret telové mlieko

Domáce masky

Určite ste už počuli a vyskúšali niekoľko rád od starých mám, ktoré vždy akoby zázrakom zaúčinkovali. Je to aj vďaka tomu, že tieto „recepty“ sú pripravené z domácich surovín alebo bylín, ktoré natrháte niekde vonku v prírode a nič umelé do toho nedáte. Práve domáce masky sú skvelým pomocníkom pri suchej pleti. Tie dokážu zanechať pleť vláčnu, upokoja podráždenia a poskytnú dostatočnú starostlivosť.

Ruky a chodidlá

Najčastejšími partiami, ktoré bývajú suché sú ruky a chodidlá. Práve na tieto časti tela by ste si mali dávať väčší pozor a starať sa o ne omnoho viac. Používajte hustejšie a mastnejšie krémy, ktoré dokážu pokožku poriadny vyživiť a upokojiť. Len tak dosiahnete peknú a jemnú pokožku na rukách aj nohách.Vyskúšajte aj kokosový olej, ktorý dokáže doslova zázraky!

Kokosový olej

3697-slogans-on-healthy-food

Zdravý životný štýl

Posledným bodom v dnešnom článku je zdravý životný štýl. Okrem toho, že zdravá strava sa pozitívne prejaví na vašej váhe a celkovo aj na postave, zaručíte si zdravie aj zvnútra a zvonka tela. Správnou životosprávou sa môžete vyhnúť stovkám chorôb a dopomôcť si ku krásnej pokožke.

 


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk
https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.