Toto sú najväčšie mýty o piercingu! Veríte niektorým z nich aj vy?

0

Piercing je jednou z najstarších modifikácií tela. Používali ju rôzne národy už pred tisíckami rokov. Napriek tak dlhej histórii existuje stále veľa mylných predstáv o tejto úprave. Práve tento nedostatok vedomostí môže viesť k určitým problémom a komplikáciám.

My sme si pre vás pripravili niekoľko mýtov o piercingu, ktorým by ste rozhodne nemali veriť!

piercing v nose

Piercingové pištole sú lepšie ako ihly

Piercing do uší pomocou pištole je pravdepodobne jedným z najpopulárnejších a najnebezpečnejších piercingov. Existuje niekoľko dôvodov, prečo:

  • Počas piercingu sa na zariadenie môže dostať krv a plastová pištoľ sa nedá rozobrať alebo vložiť do vriacej vody na sterilizáciu. Existuje riziko nákazy.
  • Aby pištole urobili dieru, používajú ostré náušnice. Na rozdiel od špeciálnej dutej ihly, náušnice doslova trhajú tkanivo ušného lalôčka. Liečenie takýchto rán trvá omnoho dlhšie.
  • Pri použití pištole je ucho stlačené, čo iba zvyšuje riziko zranenia. Z toho istého dôvodu nie je také jednoduché získať tú správnu dierku: existuje možnosť vzniku asymetrického piercingu.

Akonáhle máte v uchu dierku, nemusíte do nej vložiť náušnice zo zlata, striebra alebo chirurgickej ocele

Toto je ďalší populárny mýtus, ktorému verí veľké množstvo ľudí. Je ťažké nájsť zlato dobrej kvality, preto veľa ľudí kupuje lacnejšie druhy, ktoré by mohli obsahovať nikel. Predpokladá sa, že spôsobuje alergické reakcie.

Nerezová oceľ nespôsobuje alergické reakcie. Nerobí to však nehrdzavejúca oceľ, ktorá je vhodná na nosenie počas obdobia hojenia. Potrebujete druh bez akýchkoľvek prísad, ktorý je ťažké nájsť.

Pre prvé piercingy je lepšie zvoliť materiály, ktoré neprídu do aktívneho kontaktu s pokožkou. Môže to byť napríklad ľahký a bezpečný titán, ktorý sa používa napríklad v protetike a zubných implantátoch.

Túžite po nových šperkoch? Vybrali sme pre vás zopár:
Dámske náušnice kruhy iZlato.sk
Dámske náušnice so srdciami iZlato.sk
Dámske náušnice so zirkónmi iZlato.sk

piercing v nose

Peroxid vodíka je váš najlepší priateľ

Napriek celosvetovému použitiu nie je peroxid vodíka vždy najlepším riešením.

Zamyslite sa nad tým, aký penivý je, keď sa dostane na ranu. Tento efekt spôsobí, že všetky nečistoty sa dostanú mimo ranu. Vedci však stále robia výskum, aby pochopili, či peroxid vodíka ničí bunky spojivového tkaniva za účelom hojenia. Výsledky nie sú v tomto okamihu jasné.

Vedci si tiež nie sú celkom istí dezinfekčnými vlastnosťami peroxidu vodíka. Svetová zdravotnícka organizácia popisuje iba 3 antiseptiká: chlorhexidín, etanol a povidón-jód. Peroxid vodíka nie je na zozname.

Na nové piercingy sa môže použiť iba chlorhexidín. Používajú ho zubní lekári, takže ho môžete tiež používať. Mali by ste však vedieť, že ak ho budete používať v ústach, vaše zuby by mohli trochu zožltnúť. Tento problém však časom zmizne.

piercing v nose

Hovoriť o tom, že piercing je alebo nie je bolestivý

To, či je piercing bolestivý alebo nie sa nedá povedať úplne všeobecne. Bolesť je veľmi relatívny pojem. Existuje však tabuľka úrovne bolesti pre rôzne piercingy.

  • Najmenej bolestivé miesta sú tie do uší a do brucha.
  • Najbolestivejšie miesta na piercing sú obočie, pery, jazyk a nosné dierky.
  • Ďalšou najbolestivejšou oblasťou je prepichnutie chrupavky, ktorá si vyžaduje veľa práce.
  • A najbolestivejšie miesto na prepichnutie sú súkromné oblasti na tele.

Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/izlato-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.