Toto sú najefektívnejšie tipy, ako udržať pleť neustále mladú!

0

Vrásky a očné vačky sú všadeprítomným znakom starnutia a nevhodného zaobchádzania s pleťou či dokonca s výberom životného štýlu. Stáva sa vám, že mnohokrát zabúdate piť dostatok vody alebo jete nezdravé jedlá? Aj to má za príčinu problémy s pleťou a skoré starnutie. Starnutie zvrátiť nemôžeme, no môžeme oddialiť výskyt vrások či očných vačkov, ktoré nie sú príliš pekné. Síce existuje veľa krémov proti vráskam, rôzne séra či doplnky, ktoré sú vám k dispozícií, často nefungujú. Zdravý životný štýl a jeho prijatie do vášho života sú veľmi dôležité, ak chcete vyzerať dobre. Dnes máme pre vás niekoľko prírodných liekov, ktoré vám poradia, ako účinne zredukovať príznaky starnutia a vrásky.

Zbavte sa vrások

Vrásky sú spôsobené predovšetkým starnutím a straty elasticity pokožky, no takisto aj ďalšími faktormi ako je poškodenie slnkom, bežné výrazy tváre, fajčenie či slabá hydratácia. Neexistuje žiaden spôsob, ktorým by ste zastavili výskyt vrások, no tým, že budete žiť zdravým životným štýlom a používať prírodné prostriedky, môžete vrásky oddialiť.

vajcia

Vaječné bielka

Pri vráskach sú veľmi účinné napríklad vaječné bielka. Stačí, ak niekoľko vaječných bielkov vymiešate v miske a vmasírujete si ich do pokožky. Nechajte vysušiť aspoň na 15 minút. Po vysušení opláchnite teplou vodou. Vitamín A a vitamín B, ktoré sa v bielkach nachádzajú pomáhajú pri znižovaní a postupnom odstraňovaní vrások.

Olivový olej

Olivový olej je ďalšou zdravou alternatívou, ktorá dokáže pomôcť udržať pokožku jemnú a pružnú. Pred odchodom do postele jemne naneste na tvár niekoľko kvapiek olivového oleja a rozotrite si ho pomocou mäkkého uteráku. Prebudíte sa s jemnou a zdravo vyzerajúcou pokožkou.

Citrónová šťava

Vedeli ste, že na vrásky je dobrý aj citrón? Stačí ak si do pokožky vmasírujete citrónovú šťavu z jedného citróna predtým, ako pôjdete spať. Kyslé látky, ktoré sa nachádzajú v citróne redukujú výskyt vrások a vaša pokožka je omnoho žiarivejšia a krajšia.

olivový olej

Ovocie a zelenina

Čerstvé ovocie a zelenina, ktoré sú plne vitamínov A a D sú veľmi dobré pre vašu pokožku. Starajú sa o telo zvnútra a môžete si byť istí, že po ich konzumácií bude vaša pokožka žiarivá a bude vyzerať mladistvo.

Olivový olej BIO Biocare.sk
Avokádový olej Biocare.sk
Čaj Active Biocare.sk

Zbavte sa vačkov pod očami

Výskyt vačkov pod očami robí človeka omnoho staršieho a najmä viac unaveného. Takisto ako aj vrásky, tak aj vačky pod očami sú mnohokrát zapríčinené starnutím, no dokážete ich výskyt zmierniť, ak si dáte poradiť od nás.

Vrecúška od čaju

Čaje obsahujú prírodní triesloviny, ktoré sú miernym diuretikom, vďaka čomu telo nezadržiava vodu, tekutina hydratuje a z tela sa dostáva von. Stačí, ak si namočíte dve čajové vrecúška do teplej vody, necháte vychladnúť, dáte ich na pár minút do chladničky a umiestnite na každé oko jedno vrecúško. Na oku si vrecko nechajte minimálne päť minút a uvidíte, ako sviežo sa budete cítiť.

vrecúška čaju

Avokádo

Únava často spôsobuje tmavé kruhy pod očami a môže pridávať aj roky vášmu vzhľadu. Ak chcete, aby tieto tmavé kruhy zmizli, jednoducho si umiestnite plátky zrelého avokáda pod každé oko. Druhou alternatívou je aj pasta z mletých mandlí a mlieka.

Uhorka

Ak sú vaše oči červené a opuchnuté, jednoducho si nakrájajte dva tenké plátky uhorky, ľahnite si a nechajte ich na očiach minimálne 30 minút.

avokádo

Uhorky + bielka

Zaujímavosťou je ak kombinácií vaječných bielkov a uhoriek. Stačí ak si očistíte polovičku uhorky a nakrájate ju na malé časti. Rozdrvte tieto kúsky tak, aby ste získali šťavu. Bielko zmiešajte s uhorkovou šťavou a primiešajte. Túto zmes si dajte na tvár a najmä na okolie úst. Nechajte pôsobiť 15 minút a umyte tvár vodou.

Lyžičky

Určite ste počuli aj o „triku“ s lyžičkami. Stačí, ak si ich dáte na 10-15 minút do chladničky. Po tom, ako sa vám ochladia, ich jednoducho položte na oči a nechajte ich tam 30-60 sekúnd. Studený kov pomôže znížiť únavu z vašich očí a okrem toho sa budete cítiť veľmi sviežo.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.