Toto sa stane, keď budete jesť každý deň ovsené vločky

0

Vločky sú zdravou a lacnou potravinou, ktorú si môže dovoliť úplne každý. Vďaka tejto potravine však nemusíte byť len zdraví, ale takisto sa môže vaše telo perfektne zmeniť. Ovsené vločky sú vhodné najmä na raňajky. Asi všetci vieme, že raňajky sú najdôležitejšou časťou dňa, ktorá by sa nemala vynechávať. Práve preto, ak chcete niečo zdravé, mali by ste staviť na ovsené vločky, ktoré pomôžu nielen vášmu tráveniu, ale takisto vás perfektne zasýtia.

Výhod ovsených vločiek je naozaj veľmi veľa. Okrem toho, že perfektne zasýtia, takisto sa vám zlepší aj trávenie a pomôže vám znížiť riziko srdcových ochorení. Existuje však ďalších niekoľko dôvodov, vďaka ktorým by ste určite mali na ovsené vločky staviť.

Lepšia pokožka

Ovsené vločky alebo presnejšie ovsená kaša, sú skvelými pomocníkmi na liečbu zápalov ako napríklad ekzém alebo podráždenie pokožky. Ovsené vločky podporujú zdravú pokožku vďaka čomu budete vyzerať naozaj skvelo. Okrem toho, jedinečné vlastnosti ovsených vločiek vyplývajú na pokožku veľmi dobre vďaka širokej škále vitamínov a stopových prvkov v jej zložení. Zinok, ktorý sa v ovsených vločkách nachádza, napomáha pri čistení pokožky a odstraňovaní toxínov. Rovnako účinne aj zužuje póry a omladzuje pokožku. Železo, ktoré sa vo vločkách nachádza, je jedným z najdôležitejších prvkov výživy, ktoré jednoducho musíte v tele mať. Nechýba v nich ani mangán, ktorý odstraňuje opuchy a zápaly, podporuje rýchle hojenie kože a minutie modrín či popálenín.

Proteín GymBeam.sk
Dextróza GymBeam.sk
Carbo Multi Max GymBeam.sk

Viac bielkovín pre svaly

Jedna porcia ovsenej kaše dodá vášmu telu až 15% denného príjmu bielkovín, ktoré človek potrebuje pre svoje telo. Na to, aby ste budovali svalovú hmotu a aby ste mali perfektnú postavu, mali by ste staviť na každodenný príjem ovsených vločiek. Nezabudnite ani na vitamín E, antioxidanty alebo glutamán, ktorý sa nachádza v tomto zdravom zázraku.

Vysoký obsah antioxidantov

Ovsenú vločky sú bohaté na obsah antioxidantov. Práve jeden z nich s názvom Avenanthramides napomáha pri zápaloch a krvnom tlaku. Takisto tieto antioxidanty obsahujú beta-glukán, ktorý znižuje hladinu cukru v krvi. Ich účinok sa zvyšuje prítomnosťou vitamínu C.

Budete plní energie

Najlepšie na začiatok dňa je to, keď si dáte plnú misku ovsených vločiek. Prečo? Ovsené vločky obsahujú veľmi veľa sacharidov, ktoré pomôžu mozgu a celému telu naštartovať sa. Doobeda vaše telo perfektne využije energiu a budete plní energie.

Schudnete

Denná konzumácia ovsených vločiek napomáha zlepšovať a urýchľovať metabolizmus, čím sa zbavíte nadbytočných kíl veľmi rýchlo a jednoducho. Raňajky, ktoré sú zložené z ovsených vločiek vám pomôžu vyhnúť sa nadmernému príjmu kalórií, ktoré by ste inak skomnzumovali a boli ste stále hladní. Pomalé sacharidy, ktoré sú obsiahnuté v ovsených vločkách vám regulujú chuť do jedla a udržiavajú normálnu hladinu cukru v krvi. Živiny v nich zas zabraňujú hromadeniu tukov a toxínov v tele a zabraňujú prejedaniu.

Znížia sa vám cholesterol

Vločky obsahujú vlákninu s názvom beta-glukán, ktorá pomáha znižovať cholesterol v tele. Vzhľadom na kyselinu linolovú a rozpustné látky, ktoré sa vo vločkách nachádzajú, pomáhajú znižovať hladinu triglyceridov a zlého cholesterolu v krvi. Tieto živiny takisto čistia zvyšky tukov zo stien tepien a chránia telo pred rozvojom rôznych chorôb ako je napríklad infarkt alebo mŕtvica.

Znížite riziko srdcového infarktu

Vďaka tomu, že vločky sú bohaté na zdravé tuky, pomáhajú tak srdcu a obehovému systému, ktorý občas potrebuje aj zdravými potravinami pomôcť. Vďaka antioxidantom obsiahnutým v ovsených vločkách sa pravdepodobnosť poškodenia krvných stien znižuje a môžete si byť istí, že nielen vy, ale aj vaše srdce budú zdravé.

Zbavíte sa tráviacich ťažkostí

Experti tvrdia, že je vhodné konzumovať vlákninu na dennej báze, pretože je ideálne pre dobré trávenie. Stačí naozaj veľmi málo ovsených vločiek a vaše telo bude zdravé a v poriadku. Toto sú všetky dôvody, prečo by ste mali vločky konzumovať neustále, aby ste boli zdraví a nielen to. Vďaka ovseným vločkám môžete mať aj pleť presne takú, po akej túžite.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/gymbeam-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.