Toto sa s vašim telom stane, keď začnete jesť med každý deň!

0

Med patrí medzi jedlo, ktoré má v obľube naozaj veľká väčšina ľudí. Je sladký, dobrý a chutí veľmi príjemne. Môžete ho používať nielen ako osladenie čaju či iných nápojov, ale rovnako aj pri príprave obľúbených múčnikov či dezertov. Med je však aj veľmi zdravý, pretože obsahuje naozaj veľmi veľa kvalitných vitamínov a minerálnych látok, ktoré naše telo potrebuje na dennej báze. Ak aj vy patríte k milovníkom medu, určite by ste naň mali staviť, pretože patrí medzi tie najlepšie pochutiny, aké máte doma. Tu je aj pár dôvodov, prečo tomu tak je.

Uvažovali ste niekedy nad tým, aké má med účinky na vaše telo? Ak nie, určite by ste mali, pretože táto pochutina patrí medzi najzdravšie, ktoré sa vo vašej kuchyni môžu skrývať. Okrem toho, že má veľa zaujímavých a zdravých látok, má takisto aj široké využitie a určite sa vám bude hodiť nielen do sladkých, ale takisto aj do slaných pokrmov! Tu je niekoľko vecí, ktoré sa stanú, keď začnete konzumovať med na dennej báze.

Čistejšia pleť

Med patrí medzi perfektné antioxidanty, vďaka čomu si môžete byť sto percentne istí, že ak ho zaradíte do každodenného jedálnička, a to stačí naozaj len jedna lyžička, vaša pleť bude omnoho čistejšia a takisto aj výraznejšia. Bude krásne žiariť a vy budete vedieť, že pokračujete správne. Okrem toho môžete med konzumovať v rôznej podobe, takže sa nemusíte báť, že by ste na to cez deň zabudli. Dajte si ho do rannej ovsenej kaše, do nejakého múčniku, ktorý varíte alebo si spravte čaj a lyžičku medu v ňom rozpustite.
Nezabudnite však ani na recepty našich starých mám, ktoré si robili domáce masky na tvár. Vďaka týmto maskám z medu bude vaša pokožka perfektne hydratovaná a takisto aj vyčistená bez zbytočných pórov a iných nepríjemných problémov.

Môžete schudnúť

Síce je med sladký a sladké sa považuje ako najväčší hriech v každej diéte, určite by ste mali z klasického bieleho cukru presedlať pri chudnutí na med. Práve med patrí do skupiny sladidiel, ktoré sú v malom množstve v diéte povolené. Ak teda radi niečo sladíte, stavte radšej na med, z ktorého budete mať aj vitamíny, ako na cukor, v ktorom sú len prázdne kalórie bez nejakej výživovej vlastnosti.

Medovka BioCare.sk
Éterický olej BioCare.sk
Medovka BioCare.sk

Lepšia pamäť

Vedeli ste o tom, že vďaka konzumácií medu môžete mať aj lepšiu pamäť? Je to najmä z toho dôvodu, že med bojuje proti stresu a zvýšenej nervozite, vďaka čomu upokojuje telo. Práve to je dôvod, prečo si váš mozog jednoduchšie zapamätá všetko, čo mu dáte. Všetky informácie, ktoré mu ponúknete pojme veľmi rýchlo a jednoducho. Ak sa teda učíte na nejaké skúšky, dajte si lyžičku alebo dve medu a uvidíte, že sa budete cítiť omnoho lepšie.

Lepší spánok

Určite si pamätáte, ako vám mama alebo stará mama hovorila, aby ste si pred spánkom dali pohár teplého mlieka s medom. Viete, aký mala na to dôvod? Práve med patrí medzi potraviny, ktoré majú upokojujúci účinok na telo a vy tak omnoho jednoduchšie zaspíte. Dokonca okrem toho, že rýchlejšie zaspíte, bude váš spánok omnoho pokojnejší a vy sa vyspíte naozaj veľmi dobre. Spánok vám problém už robiť nebude.

Silný bojovník proti chrípke

Ste chorí a potrebujete niečo, vďaka čomu rýchlo vyzdraviete? Stavte na kombináciu med a cesnak. Práve tieto dve potraviny patria medzi silných bojovníkov proti chorobám všetkého druhu a dokážu pomôcť vášmu telu naozaj dobre. Možno nemáte radi med alebo cesnak, no určite túto kombináciu vyskúšajte, ak na vás bude niečo liezť.
Druhá zaručená kombinácia je aj čerstvý zázvor, citrón a med. Spravte si čaj z čerstvého zázvoru, vytlačte si doň citrón a ochuťte medom. Uvidíte, že tento horúci nápoj vám pomôže vždy, keď budete potrebovať.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.