Toto je skutočnosť o perfektných fotografiách na sociálnych sieťach! Niektoré sú dokonca nebezpečné!

0

Dnes máme pre vás úplne iný článok, na aký ste zvyknutí. Mnohí z vás určite vedia, že perfektné fotografie na sociálnych sieťach nie sú mnohokrát pravdou. Krásne nastajlované fotky sú mnohokrát len očným klamom, ktorý presviedča našu myseľ, že naše bývanie, náš život alebo my sami nie sme dostatoční. Známe celebrity, tváre sociálnych sietí alebo jednoducho ľudia, ktorí majú niekoľko tisíc, dokonca aj milióny sledovateľov, sa snažia ukázať, aký perfektný život žijú. Mnohokrát to však nie je vôbec pravda a my to často aj vieme. Dnes máme pre vás článok, v ktorom vám odhalíme skutočnosť krásnych fotografií, ktoré sú mnohokrát úplne umelo vytvorené alebo dokonca aj nebezpečné a vám to za túto námahu určite nestojí.

Skoro každý má účet na známej sociálnej sieti Instagram, kde vidíte rôzne perfektné telá, krásne tváre bez jedinej chybičky a ľudí, ktorí cestujú po svete a robia perfektné zábery. Nosia drahé značky, jedia len zdravé jedlo, cvičia a ich život je perfektný. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že to nemusí byť pravda? Že aj títo „úžasní ľudia“ v skutočnosti tak úžasní, perfektní a dokonalí nie sú? Že aj oni majú nejaké chyby. V takýchto chvíľach, kedy vidíte ostatných ako sa majú úžasne, ste smutní a túžite aj vy po takomto živote. V tomto článku vám však ukážeme pravdu, ako tieto na prvý pohľad úžasné fotografie z úžasných životov vyzerajú a vy sami zistíte, že až tak perfektné predsa nie sú.

Filtre, filtre a ešte raz filtre

Poznáte to určite aj vy. Odfotíte fotku, ktorá vyzerá celkom sľubne a dobre. Máte však stiahnutých minimálne ďalších päť aplikácií, ktoré vám spravia z fotky naozaj extra záber, ktorému nebude chýbať vôbec nič. A presne takéto aplikácie a filtre používajú aj mnohé celebrity, ktoré túžia po krásnych fotografiách. Chompoo Baritone, fotografka z Bangkoku hovorí, že ľudská potreba vyzerať lepšie ako ostatní vytvára naozaj veľmi veľa vtipných a ironických situácií a záberov. Pomocou takýchto záberov nám ukazuje, čo sa v skutočnosti deje na snímkach a čo sa za tými perfektnými obrázkami naozaj ukrýva.

ภาพถ่ายเชิงศิลป์slow life คืออะไร? มันดียังไง ภาพถ่ายเสียดสีสังคม พฤติกรรมมนุษย์ในปัจจุบัน ตามกระเเสติดเเทรน…

Uverejnil používateľ Chompoo Baritone Streda 2. september 2015

ภาพถ่ายเชิงศิลป์slow life คืออะไร? มันดียังไง ภาพถ่ายเสียดสีสังคม พฤติกรรมมนุษย์ในปัจจุบัน ตามกระเเสติดเเทรน…

Uverejnil používateľ Chompoo Baritone Streda 2. september 2015

Takto orezané fotografie sú naozaj pre mnohých prekvapením, o ktorom netušil. Vďaka tomuto triku však môžete mať aj vy tie najlepšie fotografie, po ktorých túžite. Stačí, ak máte jednu alebo dve štýlové a moderné veci, ako napríklad notebook s jablkom, a jednoducho ho vložte ako dominantu na fotografií.

iPhone 8 Plus Hej.sk
Samsung Galaxy S9 Hej.sk
iPhone 7 Hej.sk

Vysoká cena za popularitu na Instagrame

Dôležitým pravidlom, o ktorom nikto skoro nehovorí a zakrýva tým tak skutočnú realitu a pravdu o Instagrame je to, že ak chcete byť populárni, mať veľa „followerov“ a takisto získať aj nejaké tie peniaze z tejto sociálnej siete, musíte pridávať neustále fotografie, ktoré zaujmú, ktoré sú IN a zapáčia sa ostatným. Nemusíte vôbec vynikať z davu, pretože vám stačí, ak pridáte na kopyto rovnakú fotografiu ako nejaká hviezda, získate veľa „lajkov“ a hneď máte aj veľké publikum, ktoré je hladné po vašich ďalších fotografiách. A tých musí byť naozaj VEĽA. Celý čas ste tak pod neustálym stresom a uvažujete, akú fotografiu najbližšie pridáte.

Ak to nestačí, mnohí ľudia prekračujú aj bariéry a prichádzajú s takými vecami ako napríklad nahrávanie videí pri šoférovaní alebo robia fotografie na strechách výškových budov. Robia jednoducho nebezpečné veci, ktoré ich môžu stáť život a za čo? Za jednu fotografiu alebo video na Instagrame.

Ľudia sú dnes pre perfektný záber ochotní riskovať úplne všetko a to aj za cenu svojho vlastného života.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.