To najlepšie jesenné líčenie! Ktoré sa hodí vám?

0

Jeseň je tu a to so všetkým, čo k nej patrí. Či už je to ranná hmla a nízke teploty, poobedné slniečko, vyššie teploty a babie leto. Všetko toto spolu s farebnými lístiami nám naznačuje, že prišlo obdobie, ktoré je pre mnohých depresívne, upršané a smutné. Existuje však aj skupina ľudí, ktorá toto počasie zbožňuje a nevie sa ho dočkať rok čo rok. Či už patríte do jednej alebo druhej skupiny, určite by ste mali vedieť to, aké líčenie sa vám hodí najviac.

Mnohé ženy nevedia, na aké ličenie majú počas celého roka staviť. V lete nemusíte chodiť namaľovaná vôbec alebo ak niečo na tvár chcete, stačí, aby ste si dali trochu mejkapu, nejakú špirálu a dotvarovali si obočie. V chladnejších mesiacoch však môžete experimentovať a jednoducho môžete staviť aj na tmavšie farby, ktoré vás dostanú. Či už chcete staviť na tmavé alebo jemnejšie farby, určite si svoj výber zvážte a zistite, ktoré líčenie je pre vás najvhodnejšie.

Výrazné pery + menej výrazné oči

Harper's Bazaar 150th anniversary issue. @harpersbazaarus stay tuned…

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Jedna z kombinácií, na ktorú môžete staviť ak si neradi kreslíte linky či používate očné tiene je tá, že zameriate pohľad ostatných na spodnú časť tváre, čiže na vaše pery. Tento look sa hodí najmä ženám, ktoré majú veľké oči, nenosia okuliare a nemusia si preto oči vôbec zvýrazňovať. Ak totižto nosíte okuliare, oči sa vám opticky zmenšujú a zanikajú.

Ak teda máte krásne veľké oči, môžete ich nechať tak ako sú, alebo len použite trochu špirály. Tým oči mierne zvýrazníte, no nič viac neurobíte. Naneste si svoj obľúbený mejkap, použite spomínanú špirálu a zamerajte sa na vaše pery. Tie majú byť teraz stredobodom vaše pozornosti. Dajte si na ne balzam, chvíľku počkajte nech sa vsiakne a môžete začať. Ak idete na niekoľko hodín preč a nebudete mať čas neustále si opravovať rúž, vhodné je ak stavíte na dlhotrvajúci, ktorý prežije aj pitie či jedenie. Na začiatok si obtiahnite kraje pier ceruzkou rovnakej farby, ako je rúž. Takto dosiahnete to, že vám rúž nebude „pretekať“ cez pery a nebude sa tak dostávať do jemnučkých vrások, ktoré sa nachádzajú v okolí pier. Ďalším krokom je výber rúžu a nanášanie. Nanášajte ho pomaly a presne. Najpresnejšie nanesiete rúž vtedy, keď ho budete nanášať pomocou štetca. Farba rúžu by mala byť sýta a tmavá, aby pritiahla pozornosť. Stavte na krvavo červený, bordový alebo fialový rúž.

Výrazné oči + nenamaľované pery

Makeup goals ???? @marvinmakeup

A post shared by @makeupbeautiesworldwide on

Skúsme to teraz vymeniť. Možno nosíte okuliare, alebo máte menšie oči alebo chcete mať výrazné svoje oči, ktoré sú stredne veľké alebo aj veľké. Je to len na vás, ktorý typ si vyberiete. Ak chcete mať výrazné oči, vyberte si, ktorý produkt budete používať. Môžete použiť tekutú linku na oči, očné tiene, ceruzku na oči alebo všetko dokopy. Odporúčame však používať len jednu alebo maximálne dve z uvedených vecí, aby ste nevyzerali, že ste to s kozmetikou prehnali.

Ak ste si vybrali tekutú linku na oči, jednoducho si ju naneste, ako to robíte vždy. Môže byť hrubšia, tenšia, kratšia alebo dlhšia. Je len na vás, aká má byť. Ten najsprávnejší tvar neexistuje. Je len na vás, aký tvar jej dáte. Linku môžete skombinovať ešte s očnými tieňmi, ktoré by ste mali ladiť do tmavších farieb ako sú hnedá, fialová, tmavozelená, tmavomodrá alebo vínová červená (burgundy). Takisto si môžete dať túto farbu len jemne a rozmazať ju dostratena. Na záver nezabudnite na špirálu, ktorou si ešte zvýrazníte svoje mihalnice!

Špirála Rimmel Notino.sk
Bronzer Rimmel Notino.sk
Mejkap MaxFactor Notino.sk

Ak ste si vybrali ceruzku na oči, jednoducho si zvýraznite časti očí, ktoré chcete. Kombinovať ju môžete takisto ako očnú linku, s očnými tieňmi. Vybrať si však môžete len očné tiene, ktorými si spravíte pekné líčenie. Na konci však nikdy nezabúdajte na špirálu, ktorá je jednoducho pri tomto líčení dôležitá.

Nude mejkap

gotta support the homies ?? i'm so proud of @caradelevingne and Valerian was amazing ?

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Niektorí ľudia však preferujú aj tzv. nude mejkap, ktorý spravíte za pár minút, hneď ráno a nemusíte sa nad ničím pozastavovať. Nude mejkap je vytvorený pomocou nejakého krycieho krému či mejkapu, ktorý používate každý deň, špirály, bronzeru a výrobku na tvarovanie obočia. Jednoducho si na seba nanesiete mejkap, no len v jemnej vrstve. Ďalej si vykontúrujete lícne kosti pomocou bronzera, dáte na mihalnice trochu špirály, použijete výrobok na obočie a môžete vyraziť. Tento mejkap je veľmi obľúbený najmä u mladých dievčat, ktoré sa snažia ostať prirodzené.

Nikdy nezabúdajte na obočie!

A malá rada na záver. Nikdy nezabúdajte na obočie. Práve to je jednou z častí, ktorú si všimne úplne každý hneď na prvý pohľad. Ak teda chcete vyzerať dobre, vždy ho majte vytrhané a jemne namaľované, aby malo pekný tvar.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.