Tipy na zlepšenie pitného režimu!

0

S teplejším počasím prichádza okrem ľahšieho oblečenia aj mánia za skvelou postavou, cvičenie a zdravá strava. Mnohí sa snažia na nič nezabudnúť, tvoria si jedálničky jedna radosť, no pritom nemyslia na vhodný pitný režim, ktorý by mali dodržovať. Práve ten je základným pilierom pri chudnutí a zdravom životnom štýle.

Zistiť koľko vody je pre vás najlepšie sa dá veľmi jednoducho. Na internete je kalkulačka, ktorá vám podľa veku, váhy a výšky dokáže vypočítať, koľko litrov vody denne by ste mali vypiť. Je to však len orientačné a určite by ste mali zistiť sami na sebe, koľko vody je pre vás najlepšie.

Čo sa do pitného režimu počíta?

Do pitného režimu sa počíta čistá voda, nesladené minerálky a čaje. Minerálky sú skvelým oživením pitného režimu, no nemali by ste to s nimi preháňať. Každá minerálka obsahuje niekoľko miligramov minerálov, ktoré môžu byť pre naše telo prospešné, ale môžu spraviť aj opak. Práve preto by ste sa mali orientovať skôr na vodu a čaje.

Niektorí do svojho pitného režimu zaraďujú aj 100%-né šťavy alebo iné, zdravšie alternatívy sladených nápojov. Je to len na vás, ako to vezmete.

Tyrkysová fľaša
Červená vzorová fľaša
Plastová fľaša na vodu

Koľko litrov je už príliš?

Ako sme už spomínali na začiatku, sami by ste si mali určiť, koľko vody by ste mali vypiť. Na začiatok by vám možno pomohla kalkulačka, do ktorej dáte nejaké informácie o sebe a vypočíta vám, koľko by ste toho mali vypiť, no určite si množstvo vody prispôsobte sami sebe.

Niektorí ľudia sú na vode doslova až závislí. Dávajte si pozor, aby ste to s vodou nepreháňali až príliš. Pre niekoľko je veľa 3 litre, pre niekoho je to úplne normálne. Tri litre môžu byť pre klasického človeka, ktorý má sedavé zamestnanie veľa, no pre športovca či človeka, ktorý celý deň chodí to môže byť normálne množstvo. Nezabúdajte, že mnoho vody vypotíte a mali by ste tento rozdiel aj dohnať.

Nepite až keď ste smädní

Keď vám telo hovorí, že by ste sa mali napiť a ste smädní, už je dosť neskoro. Mali by ste dopĺňať tekutiny neustále v priebehu dňa po troche a nie vypiť naraz liter či viac. Práve veľké množstvo vody naraz vám nemusí spraviť dobre a zaťažiť orgány.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

Zdielať

O autorovi

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.