Svieže jarné líčenie: Ako na to?

0

Môžeme povedať, že aspoň podľa počasia už jar konečne prišla. Teplé a slnečné dni, ktorých je čoraz viac a viac nás určite nenechávajú chladnými. Zmena oblečenia a doplnkov však nie je jediná, ktorú by ste mali podniknúť. Určite by ste mali vymeniť aj svoje klasické líčenie na niečo svieže, jarné a farebné! Hodí sa úplne každému a bude sa páčiť určite aj vám!

Jar je známa svojimi farebnými odtieňmi, ktoré sršia na každú stranu. Žltá, ružová, modrá či zelená. Všetky tieto farby sú povolené nielen na oblečení a doplnkoch, ale aj na líčení, ktoré by ste určite mali skúsiť. Možno nie ste práve na farebné kombinácie ako žltá so zelenou, no určite by ste mohli staviť na vínovú červenú “burgundy”, tmavšiu zelenú alebo jemnú púdrovú ružovú, ktorá bola veľmi obľúbená v minulej sezóne.

Mejkap

Začnime však po poradí. Na začiatku líčenia určite používate mejkap, ktorý je základom. Na jar a leto by ste si mali zvoliť mejkap so zložením, ktoré nebude upchávať póry a nebude moc ťažký na vašej pleti. Pokožku nechá dýchať a budete sa cítiť skvelo. Mnohé mejkapy majú vo svojom popise napísané aj na aké obdobie sa hodia, vďaka čomu si tým môžete veľmi jednoducho pomôcť. Mejkap si nedávajte v hrubej vrstve, aby ste si zbytočne neupchávali pokožku a póry.

Očná linka

Očné linky sú čoraz populárnejšie. Je len na vás, ktorú si zvolíte. Či už stavíte na tekutú očnú linku, linku v pere alebo len ceruzku na oči, určite by ste líčenie s ňou mali skúsiť. Oči skvelo zvýrazní, podčiarkne celý mejkap a budete vyzerať neohrozene. Mnohé ženy nepoužívajú linky, pretože si ich nevedia dávať. Je to však naozaj veľmi jednoduché, stačí len trochu praxe.

MaxFactor Mejkap
Makeup Revolution paletka očných tieňov
Astor očná tekutá linka

Očné tiene

Prejdime konečne na očné tiene a farby, ktoré si skvelo sadnú a môžete ich kombinovať jedna radosť. Na jar sú vhodné jemné pastelové farby, ktoré zvýraznia a prehĺbia váš pohľad. Určite sa týchto farieb nemusíte báť, pretože sú jemné, ženské a vždy budú IN. Nesmiete to s nimi však prehnať, aby ste nevyzerali ako “kraslica”. Ak sa týchto farieb bojíte, vyskúšajte nejaké neutrálne, no sviežejšie a bledšie farby ako je fialová či tmavohnedá, ktoré sú vhodné na zimu. Béžová, perleťová alebo vínová červená sú skvelou voľbou do krásnych slnečných dní.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.