Strava pre psa je dôležitá! Viete, čím ho kŕmiť?

0

Rovnako ako ľudská strava je dôležitá aj tá psia. Ak svojmu psíkovi dávate to, čo by mal mať v dostatočnom množstve, odvďačí sa vám zdravím a dobrou kondíciou. Ak robíte presný opak, váš psík nemusí byť zdravý alebo v menšom veku sa mu nemusí vyvinúť všetko tak, ako by malo. Práve preto by ste mali dbať na správnu stravu, ktorú by mal pes mať. Čo mu teda dávať?

Varená strava, granule z hypermarketu či kvalitné granule? Otázka, ktorá trápi viacero majiteľov. Ak chcete, aby váš pes bol zdravý a šťastný, mal by mať to všetkého niečo. Dávajte mu aj to, na čo má chuť, nezabúdajte ani na pamlsky, ktoré vám mohli pomôcť pri učení vášho psíka novým povelom.

Granule

Kvalitné granule určite nenájdete niekde v hypermarkete či supermarkete. Nakupujte ich na internetových obchodoch, ktoré sú určené presne na zvieracie potreby. Skvelé sú aj kamenné obchody s týmto tovarom. V takýchto obchodoch vám veľmi radi pomôžu predavačky, ktoré vedia o každom produkte, o ktorý by ste mali záujem.

Granule vyberajte podľa plemena či veľkosti vášho psa. Dbajte aj na vek vášho psa, ten je veľmi dôležitý. Starší psi majú granule s nižšou energetickou hodnotou ako tie, ktoré sú určené pre mladších psov, šteňatá alebo pre psov, ktorí majú väčší výkon.

Royal Canin maškrty pre psov
Konzerva pre psov
Minerálne vitamíny

Varená strava

Niektorí dávajú psom aj varenú stravu. Je vhodná, alebo nie? Ľudská strava nie je vhodná pre psov, pretože obsahuje príliš veľa korenín, solí a konzervantov, ale varená strava je pre psov dobrá. Vyskúšajte svojmu psíkovi navariť jeho vlastné jedlo, ktoré však neokoreníte a ani neosolíte. Vhodná je ryža, kuracie mäso alebo zemiaky. Vyskúšajte a uvidíte, či toto jedlo bude vášmu maznáčikovi chutiť.

Svojmu psovi by ste mali vždy dávať kvalitné krmivo, ktoré je to najlepšie, čo by ste mu mohli dávať. Síce stojí o niečo viac, no práve do týchto vecí sa oplatí investovať.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/svetpsov-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.