Ste neustále hladní? Vieme prečo!

0

Stáva sa vám skoro každý deň, že máte neskutočný hlad a ani sami neviete prečo? Skúsme vynechať tú časť, ktorá by mohla hovoriť o tom, že ste nič nejedli a mohli by ste byť hladní. Zamerajme sa skôr na to, prečo máte neustály pocit hladu a pritom ste iba pred nejakým časom jedli.

Hlad je nepríjemným spoločníkom, ktorý sa objavuje v tých najhorších častiach dňa, kedy nemáme čas najesť sa, alebo dokonca prichádza hneď po tom, čo zjeme nejaké jedlo. Práve kvôli tomuto pomyslenému alebo skutočnému hladu častokrát jeme omnoho viac, akoby sme chceli. Ako sa vyhnúť zbytočnému hladu? Vyvarujte sa chybám, ktoré možno robíte a pôjde to omnoho jednoduchšie.

Nie ste smädní?

Mnohí ľudia podceňujú pitní režim, iní to s vodou preháňajú. Nebuďte ani v jednej kategórií a zamerajte sa na to, aby ste boli vždy dostatočne hydratovaní. 1,5 – 2,5 litra je úplne normálna hranica, ktorú by ste mali dodržiavať každý jeden deň. Majte pri sebe peknú fľašu, ktorá vám bude signalizovať, že je čas napiť sa. Nepite až vtedy, keď ste smädní, pretože je už neskoro. Práve mnohokrát telo už nevie, ako vám povedať, aby ste sa napili, a tak vyvoláva signály aj pomocou hladu. Najprv sa presvedčte, či nie ste smädní. Vypite aspoň pohár, či dva vody. Uvidíte, že to naozaj hlad nebol.

Chýbajú vám bielkoviny či tuky v strave

Niektorým ľuďom lepšie spaľuje telo sacharidy, iným tuky a tým ďalších bielkoviny. Aj keď patríte do skupiny, ktorá sa cíti po sacharidoch lepšie, určite nezabúdajte, že vo vaše strave nesmú chýbať dôležité bielkoviny a zdravé tuky, ktoré zasýtia omnoho viac, ako sacharidy. Ak si teda robíte jedlo alebo si ho kupujete, myslite na to, že z jednej suchej bagety nevydržíte fungovať ďalšie tri či štyri hodiny. Po šaláte s orieškami či syrom a kúskom bagety však budete aktívni a plní energie naozaj dlho.

Proteínový kokteil Wellness Daily Protein 65%
Super vegan protein
Prírodný protein – Kolagén

Chýba vám kvalitný spánok

Spíte dostatočne? Hlad sa môže dostavovať aj kvôli nedostatku energie. Práve kvôli tomu, že sa telo nezregeneruje a nedobije počas noci, hľadá energiu v nezdravých, tučných a kalorických bombách, ktoré im vy s radosťou dávate. Spite každú noc minimálne 7-8 hodín. Uvidíte, že po kvalitnom spánku sa budete cítiť čerstvo a nebudete mať zbytočné chute či hlad.

Nepravidelná strava

Mnohí ľudia sa ráno nestíhajú naraňajkovať, utekajú do práce či školy, tam sú v strese, v rýchlosti zjedia malú bagetku alebo, ešte horšie, nejakú čokoládovú či energetickú tyčinku a fungujú takto až do poobedia, kým neprídu domov. Keď konečne dorazia domov, nevedia, čo by zjedli skôr. Či celú chladničku alebo radšej by sa pustili do zásob s čokoládou a inými nezdravými pochutinami, ktoré majú ukryté v skrinke. Jedzte pravidelne, 5 – 6 jedál denne a uvidíte, že sa vyhnete zbytočnému prejedaniu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/babickinazahrada-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.