Správna starostlivosť o pleť počas zimy

0

Zima je jedno z najťažších období pre celé naše telo. Mínusové teploty sú však úplne normálne, a práve preto by ste sa mali pripraviť na to, že ešte celý január a február bude zima, ktorá nás bude ubíjať. Práve kvôli tomuto počasiu by ste mali dávať svojej pleti omnoho výživy a starostlivosti, ako inokedy. Zamerajte sa na tie najlepšie výrobky a veci, ktoré by sa vám mohli pomôcť. My máme pre vás pár tipov!

Zima je veľmi dlhým ročným obdobím, ktoré väčšinou začína na začiatku decembra a mnohokrát trvá až do konca februára. Práve v tomto období by ste mali na svoju pleť myslieť omnoho viac, ako vždy a dávať jej dostatok výživy. Máme pre vás pár zaujímavých a dobrých tipov, ktoré vám pomôžu pri každodennej starostlivosti o pleť.

Hydratácia je dôležitá

Na začiatok by ste mali vedieť, že pleť musí byť neustále hydratovaná. Počas studenej zimy je pleť vystavená mnohým faktorom, ktoré ovplyvňujú mastnotu pleti. Ak celý rok trpíte na to, že máte pleť mastnú, môže sa stať, že počas zimy ju budete mať veľmi suchú. Ak však máte pleť suchú celý rok, určite by ste mali vedieť, že počas zimy to bude horšie.  A práve kvôli tomuto by ste mali vedieť, aké výrobky na jednotlivé druhy pletí je potrebné používať. Nič totižto nie je horšie, ako veľmi suchá pleť. Nielen, že  máte nepríjemný pocit vypnutej a moc suchej pokožky, ale takisto sa vám na ňu bude len veľmi ťažko dávať napríklad mejkap, či iné kozmetické výrobky.
Predtým, ako začnete robiť svoju kozmetickú rutinu, mali by ste ako podklad použiť mastnejší krém, ktorý sa dobre a rýchlo vsiakne do pokožky. Jednoducho ju bude hydratovať a vy nebudete mať na sebe mastný filter, ktorý by vám robil na tvári nepekný lesk. Lesk na pleti je niečo, čomu sa chcú vyhnúť skoro všetky ženy, a preto používajú púder. Ten však často pleť vysušuje a mali by ste sa mu počas zimy vyhnúť. Stavte na klasický krém, ktorý je mastnejší, ako obyčajný, ktorý používate. Nezabúdajte však, že sa musí omnoho rýchlejšie absorbovať do pokožky. Ak by sa tak nestalo, mohol by sa zmiešať s mejkapom a výsledok by nebol vôbec pekný.
Hydratovať svoju pokožku by ste však mali aj pomocou dobrého pitného režimu. Ak budete totižto piť dostatočné množstvo vody, určite si tým spravíte minimálne polovicu práce. Pitný režim je dôležitý aj počas zimy, a preto noste všade so sebou fľašu s vodou. Uvidíte, budete sa cítiť omnoho lepšie.

Čierna zlupovacia maska na pleť Notino.sk
Hydratačný gélové krém na pleť Notino.sk
Vyživujúci balzam na pleť Notino.sk

Vyhnite sa niektorým výrobkom

Ak máte mastnú pleť, určite máte doma pár výrobkov, ktoré majú proti mastnote bojovať. Môžu to byť krémy, mejkapy alebo púdre. Týmto výrobkom by ste sa však mali vyhýbať, pretože vašu pokožku vysušia ešte viac. Výrobky môžu byť dobré počas jari či leta, no v studených mesiacoch sa im vyhýbajte. Na pleť veľmi zle a vysušujúco vplýva studený a suchý vzduch, ktorý sa nachádza vonku.
Ako sme už spomínali, mali by ste staviť na dobré, mastnejšie krémy, ktoré pleť budú hydratovať. Všetko je totižto o hydratácií a správnom krémovaní.

Výživa pleti

Výživa je takisto veľmi dôležitá. Určite by ste mali používať omnoho častejšie pleťové masky, ktoré majú vyživujúce účinky. Práve masky na pleť si nemusíte len kupovať, ale takisto si ich môžete robiť sami doma. Medzi klasické ingrediencie, ktoré sa používajú v domácich maskách sú napríklad med, jogurt, banány či avokádo. Vďaka jednotlivým účinkom týchto surovín si zistíte, aká je tá najlepšia pre vás. Jednoduchšie však niekedy je, keď stavíte na kupované masky na pleť. Na trhu je ich nespočetné množstvo a určite nájdete nejakú, ktorá vám sadne ako uliata. Masky na pleť si môžete vyberať podľa typu vaše pleti či podľa problému, ktorý máte.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.