Spôsoby, ako dosiahnete krásne biele zuby!

0

Po bielych zuboch túži snáď každý človek, ktorý sa ako tak snaží, aby vyzeral dobre a jeho zovňajšok bol čo najlepší. Mnohí ľudia aj napriek tomu, že chodia často k zubárovi, na dentálnu hygienu a starajú sa o svoj chrup, nemajú dostatočne biele zuby. Mnohokrát sa totižto stáva, že za povlakom na zuboch sú potraviny, o ktorých možno ani neviete. Mnohé z nich konzumujeme na dennej báze, a preto sa nám, ani pri používaní bieliacich zubných pást nedarí vybieliť si zuby. My však dnes máme pre vás pár tipov, ako na krásny biely chrup.

Ktoré potraviny sú škodlivé a nevhodné pre náš chrup?

Začnime najprv potravinami, ktoré sú škodlivé a práve oni „zabezpečujú“ nepekný žltkastý povlak na vašich zuboch. Ako prvá je káva, o ktorej vie skoro každý. Tento obľúbený nápoj sa mnohokrát spája s tým, že nie je priateľom bielych zubov. Niet sa ani čomu čudovať. Tmavý farba kávy a silná farba kávových zŕn sú smrteľnou kombináciou pre vaše zuby.
Hneď druhým je zelený čaj, ktorý má takisto veľmi silnú farbiacu schopnosť, kvôli ktorej mnohí ľudia jednoducho nemajú biele zuby. Zelený čaj sa často spája s chudnutím, no ak chcete piť dobrý čaj, stavte na iný. Neskúšajte zelený vymeniť za čierny, pretože má rovnaký účinok.
Červené víno, cigarety či bobuľové ovocie. Presne tieto a mnohé ďalšie potraviny sú veľkým strašiakom pre vaše zuby, ktoré po skonzumovaní tohto všetkého určite biele nebudú. Stavte radšej na niečo iné a uvidíte, že vám zuby budú belieť jedna radosť.

Bieliaca pasta Mediblanc Notino.sk
Bieliaca pasta Ecodenta Notino.sk
Zubná kefka CuraNatura Bamboo Notino.sk

Bieliace pasty

Mnohí zákazníci sú skeptickí voči bieliacim zubným pastám. Niet sa ani čomu čudovať. Dnes má skoro každá druhá zubná pasta napísané na svojom obale „white“, „whitening“ alebo jednoducho po slovensky „bieliaca“. Tieto pasty za pár eur vám však veľký pokrok v bielení určite nespravia. Možno majú jemne bieliaci účinok, no tej si nejako moc nevšimnete. Práve preto by ste mali staviť na drahšie a profesionálnejšie bieliace pasty, ktoré vám zubnú sklovinu nezničia, práve naopak, pekne ju iba očistia a upravia. Pri takýchto zubných pastách si môžete byť istí, že sa vám chrup vybieli.

Bielenie zubov

Ak máte dostatok financií, môžete skočiť aj na bielenie zubov. Tu si však musíte dávať pozor na to, že bielenie je nielen drahé, ale takisto vám nebude šetriť ani čas. Na bielenie zubov by ste totižto mali chodiť pravidelne, aby ste si udržali bielu sklovinu a o svoje zuby by ste sa takisto mali aj nadmerne starať.

Červený rúž

Trik mnohých žien, ktoré nemajú biele zuby je najmä v tom, že si dajú červený rúž, ktorý opticky zuby vybieli. Tu si však musíte dávať pozor. Na takýto červený rúž nemôžete mať príliš zažltnuté zuby, pretože by vám ich ešte viac ukázal a vynikli by. Rovnako si musíte dávať pozor aj na výber farby. Vhodná farba je napríklad krvavo červená alebo tmavá červená, no určite nie príliš bledá alebo jemne ružová.

Domáci spôsob bielenia

Existuje aj niekoľko rád, ako na bielenie za použitia produktov, ktoré máte doma. Mnohí ľudia stavia na sódu bikarbónu, ktorá má bieliace účinky. Je však dosť agresívna, a preto by ste ju nemali používať príliš často. Ak ste sa však rozhodli pre takéto bielenie, rozmiešajte sódu bikarbónu s troškou vody a niekoľkokrát si pretrite zuby. Uvidíte, že výsledok sa dostaví veľmi skoro.
Takisto je veľmi obľúbená aj šupka s banánu. Banány majú mnoho vitamínov a minerálnych látok, vďaka čomu sa zaraďujú medzi obľúbené ovocie, no určite by ste mali vyskúšať nielen plod, ale takisto aj šupku. Tá sa totižto dokáže využiť aj v domácnosti napríklad na vyčistenie kože alebo koženej sedačky. Takisto môžete banánovú šupku použiť na bielenie zubov. Jednoducho si niekoľkokrát pretrite zuby a následne ich umyte, najlepšie bieliacou pastou, ktorá by vám účinok ešte posilnila.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.