Spíte s vlasmi vo vrkoči? Okamžite s tým prestaňte!

0

Spánok s vlasmi vo vrkoči je pre mnohé ženy praktický. Vlasy totižto nepadajú do tváre a sú stále na jednom mieste. Bohužiaľ, tento zvyk nie je práve najlepším pre ich zdravie. Okrem toho, že vám môžu začať vypadávať, si môžete privodiť aj ďalšie problémy.

hnedé vlasy

Padanie vlasov

Nosenie vrkočov počas dňa nie je pre naše vlasy vôbec zdravé. Sú stále stiahnuté v gumičke na vrchu hlavy. Korienky sa oslabujú a vlasy vypadávajú.

Ak sú úzkej gumičke vystavené aj počas noci, sú oslabované raz toľko. V prípade, že sa vlasy zmenili alebo vypadávajú viac, skúste sa vyhnúť vrkoču. Ako počas dňa, tak aj počas noci.

Úplná zmena vlasov

Okrem toho, že vlasy môžu kvôli vrkoču vypadávať, sa môžu aj úplne zmeniť. Dôvod je pomerne logický. Jednotlivé pramene sú neustále “na sebe” a trú sa. Tým pádom sú suché, poškodené a krehké.

Konce vlasov sú často rozštiepené a vyzerajú nezdravo. Akonáhle začnete spávať bez gumičky vo vlasoch, uvidíte veľký rozdiel. Vlasy budú voľné a nebudú tak poškodené.

Nakupujte kvalitné masky na Notino.sk. Vyberáme pre vás tie najlepšie: 
Schwarzkopf Blondeme maska pre blond vlasy Notino.sk
Kallos maska na vlasy s keratínom Notino.sk
Ziaja Cocoa Butter maska na vlasy s kakaovým maslom Notino.sk

Problém s názvom alopécia

Počuli ste už niekedy o alopécii? Ak nie, radi vám vysvetlíme, o čo vlastne ide.

Alopécia je autoimunitná choroba, ktorá spôsobuje vypadávanie vlasov. Bohužiaľ, často až do takého štádia, kedy vlasy vypadnú úplne a človek má na hlave plešiny. Nie jednu, ale rovno niekoľko.

Alopéciou trpia nielen muži, ale taktiež ženy. Aj napriek množstvu výskumov sa stále nezistilo, čo ju spôsobuje. Môže to byť nedostatok živín, genetika, stres alebo nesprávne zaobchádzanie s vlasmi.

A keďže neexistuje presný dôvod, prečo alopécia vzniká, neexistuje žiadna presná liečba, ktorá by padanie zastavila.

Alopéciu si môžete priviesť aj sami a to tým, že budete spávať s vlasmi v gumičke.

čierne vlasy a ruža

Ako bojovať proti suchým vlasom?

V prípade, že ste roky takýmto spôsobom svoje vlasy ničili, je potrebné, aby ste im vdýchli nový život. Urobiť tak môžete rôznymi maskami. Namiesto toho, aby ste si však nejaké kupovali, stavte na domáce. Tie sú často omnoho kvalitnejšie a lepšie. Viete presne, čo do nich ide a spravíte si ich v pohodlí domova za pár eur.

Maska na suché vlasy

Táto maska vlasy hydratuje a dodá im všetky živiny, ktoré potrebujú. Vyskúšajte ju aj vy. Budete na ňu potrebovať len základné ingrediencie nachádzajúce sa v každej domácnosti.

Na jej prípravu budete potrebovať:

  • jedno vajíčko
  • dve polievkové lyžice olivového oleja 

Postup:

V miske zmiešajte obe suroviny a naneste na suché vlasy. Tie zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Následne zmyte jemným šampónom. 

Maska obsahuje látky ako železo, vápnik, draslík, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny a vitamíny E a K. Tým pádom je pre vlasy ako vitamínová bomba.

blond vlasy

Maska na rýchlejší rast

Neustále nosenie gumičky taktiež spomaľuje rast. V prípade, že by ste ho chceli trochu urýchliť, stavte na túto masku.

Na jej prípravu budete potrebovať:

  • polovicu šálky piva
  • jedno vajíčko
  • kávovú lyžičku slnečnicového oleja 

Postup: 

V miske alebo v pohári zmiešajte všetky ingrediencie. Masku aplikujte na vlasy a následne zabaľte do fólie. Vyhnite sa uteráku, pretože by mohol všetku tekutinu vypiť. Po 30 minútach vlasy poriadne zmyte jemným šampónom a vlažnou vodou. 

Pre tie najlepšie výsledky masku nanášajte aspoň 2-krát do týždňa.

Zhrnutie

Ak chcete, aby vaše vlasy vyzerali dobre, nestačí sa o ne len starať. Musíte sa taktiež zbaviť všetkých zlozvykov, ktoré majú negatívny dopad na rast a hustotu. Vyskúšajte naše tipy a zmenu uvidíte už o pár týždňov.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.