Spíte na pravom boku alebo bruchu? Toto sú dôvody, prečo by ste s tým mali prestať!

0

Niektoré z vážnych chronických problémov, ako napríklad pálenie záhy alebo bolesť chrbta, môžu byť spojené s nesprávnym držaním tela počas dňa alebo nesprávnej polohy pri spánku. Aj keď všetci vieme, aké je dôležité mať dobrý spánok, predsa by sme si len mali dávať pozor, ako spíme.

Spánok je podstatnou časťou nášho života. Počas neho naberáme silu a energiu na ďalší deň. Telo sa nám regeneruje. Ak má však človek zlú spánkovú polohu, môže sa stať, že na to doplatí chronickými bolesťami.

V tomto článku sme pre vás zistili ako môžu niektoré z problémov, ktorým čelíme počas dňa, súvisieť s najbežnejšími nesprávnymi polohami pri spaní, ako je napríklad spánok na bruchu alebo na pravej strane.

Pálenie záhy

Ležanie rovno, napravo alebo priamo na chrbte môže spôsobiť problém s názvom Gastroezofageálna refluxná choroba (GERD) alebo zhoršiť tento problém každému, kto ho už má. Prečo sa to stáva? Kyselina a obsah žalúdka v tejto polohe stúpajp do pažeráka. Ventil, ktorý bráni kyseline vrátiť sa späť z oblasti žalúdka, nemôže regulovať reflux z dôvodu polohy, v ktorej spíte. To spôsobuje pálenie záhy.

Čo teda robiť? Spite radšej na ľavej strane. Štúdie dokázali, že práve spánok na ľavej strane pomáha ľuďom, ktorá s GERD majú problém cítiť úľavu. V tejto polohe je žalúdok v správnej polohe, ktorá núti jedlo, aby zostalo v žalúdku a nevniklo von do hornej oblasti žalúdka a von z pažeráka.

Bolesť chrbtice

Podľa odborníkov je spánok na bruchu alebo na ľavej strane spojený s chronickou bolesťou chrbta. Tlak vyvíjaný na chrbát a chrbticu cez noc v tejto polohe je extrémny, pretože väčšina vašej hmotnosti sa drží v určitých častiach tela. Chrbtica nie je nastavená v prirodzenej polohe, a preto by ste pri zmene polohy mohli cítiť bolesť.

Čo teda robiť? Ak nemôžete zaspať v inej polohe, svoju polohu môžete upraviť tak, aby prirodzene pomáhala krivke chrbtice. Skúste umiestniť 2 vankúše pod svoje telo, jeden pod panvu a druhý pod hlavu.

spánok

Chronická bolesť krku

Keď spíte na bruchu, nie je možné správne dýchať a ani si otočiť krk tak, aby vás po nejakom čase nebolel. Táto poloha na spanie by mohla viesť k rozvoju chronických problémov s krkom, pretože vaša hlava a chrbtica nie sú zarovnané a krk musí byť vykrútený. Konštantná zlá poloha pri spánku môže poškodiť určité časti v krku a viesť tak k chronickej bolesti.

Čo teda robiť? Spánok na chrbte je najprirodzenejšou pozíciou pre celé vaše telo. Lekári navrhujú túto pozíciu ľuďom, ktorí sa podrobujú chronickej bolesti chrbtice spôsobenej artritídou. Najlepšie spravíte, ak si pod kolená dáte vankúš. Môžete tiež vyskúšať vankúš pod každým ramenom, aby ste úplne zbavili krk od váhy a tlaku.

Pre zdravý spánok potrebujete najmä kvalitný matrac a vankúš:
Matrac Aloe Vera Plus II Dormeo.sk
Klasický vankúš Yin&Yan Dormeo.sk
Klasický vankúš Sleep Inspiration Dormeo.sk

Vrásky na tvári

Spanie na jednej strane tváre na vankúši je nevyhnutné, keď spíte na bruchu alebo na pravej či ľavej strane. Štúdie však dokázali, že je to to najhoršie, čo môžete urobiť svojej tvári, pretože tlak vyvíjaný na obidve strany pokožky tváre môže v priebehu času spôsobiť vrásky na tvári.

Čo teda robiť? Rovnako ako v predchádzajúcom bode, spite na chrbte. Táto poloha je najlepším riešením na to, aby ste zabránili vráskam. Vaša tvár nevydáva tlak na vankúš a póry na pokožke sú schopné dýchať.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/dormeo-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.