Slabé vlasy, ktoré vypadávajú? Posilnite si ich za 30 dní!

0

Často mnohé ženy hľadajú ten správny spôsob, ako mať vlasy dlhé, krásne a lesklé. Niet sa ani čomu čudovať. Veď práve vlasy robia veľkú časť z nášho imidžu a celkového výzoru. Podľa vedcov rastú vlasy o 0,3 až 0,5 mm za deň, o 1 až 1,5 cm mesačne a o približne 12 až 15 cm ročne. To znamená, že sa vlasy považujú za druhé najrýchlejšie rastúce tkanivo v tele. Mnohí však čelia problémom týkajúcich sa vlasov ako napríklad slabosť vlasov či ich vypadávanie. Dnes máme pre vás osvedčené tipy, ako si pomocou jednoduchých trikov posilníte vlasy už za 30 dní.

vlasy a žena

Buďte priateľmi s nožničkami!

Chcete krásne a dlhé vlasy? Spriateľte sa s nožničkami, ktoré dokážu naozaj zázraky. Mnohé ženy, ktoré túžia po dlhých vlasoch sa nižničkám vyhýbajú, pretože si myslia, že keď si vlasy ostrihajú, len ich skrátia. Opak je však pravdou. AK si budete pravidelne strihať končeky vlasov, vlasy budú omnoho silnejšie, zdravšie a rýchlejšie vám budú rásť. Práve strihanie vás zbaví nielen rozštiepených končekov, ale takisto vám udrží vaše vlasy zdravé a nebudete ich mať poškodené. Okrem toho dáte svojim vlasom aj tvar, ktorý by sa mohol pri zriedkavom strihaní stratiť. Uvidíte, že sa budete po strihaní cítiť omnoho lepšie aj vy sami!

Šampón L’Oréal Notino.sk
Kérastase regeneračná maska na vlasy Notino.sk
Ziajia posilňujúci kondicionér na vlasy Notino.sk

Nikdy nenechávajte kondicionér na vlasoch dlho

Mnohé ženy žijú v mylnej predstave, že kondicionéry sú niečo ako masky na vlasy a po nanesení je potrebné, aby ste nejaký čas počkali. Nie je to pravda, pretože kondicionér je kozmetický výrobok, ktorý má okamžite účinky po nanesení na vaše vlasy. Práve preto si ho jednoducho naneste na vlasy a hneď spláchnite. Kondicionéry dokážu ochrániť vlasy aj pred ich zničením uterákom. Po každom umývaní vlasov aplikujte na ne aj kondicionér a uvidíte, že sa vám vlasy odvďačia ich leskom a krásou.

ryšavé vlasy

Použite niekoľko „magických“ ingrediencií

Používanie niekoľkých zázračných prísad a ingrediencií priamo na pokožku hlavy je to najlepšie, čo môžete urobiť. Medzi tieto prísady patrí napríklad cibuľa, cesnaková šťava, egreše, jablkový ocot alebo kokosové mlieko. Všetky tieto úžasné ingrediencie vám pomôžu s výživou vlasov a urýchlia aj samotný rast. Vyskúšajte takisto pivo. To je na vlasy vhodné vtedy, keď ho zohrejete. Pridáte do neho váš šampón, ktorým si pravidelne umývate hlavu a umyte si touto zmesou vlasy dva alebo trikrát týždenne. Takýto šampón dokáže z vlasov odstraňovať nečistoty a je skvelým kondicionérom.

Pravidelné používanie masky a olejov

Ak chcete, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie, mali by ste sa o ne poriadne starať. Pravidelne by ste tak mali staviť na kvalitné masky na vlasy a oleje, ktoré obsahujú esenciálne mastné kyseliny. Tie totižto vlasy udržujú v dobrej kondícií a hydratujú ich. Keď budete používať olej do vlasov, vždy ho používajte do vlhkých vlasov, vďaka čomu sa olej z nich omnoho jednoduchšie vyumýva.

kučeravé vlasy

Správne sušenie vlasov

Je úplne jedno, aký mäkký a príjemný je váš uterák. Každý jeden uterák totižto dokáže v nejakej miere poškodiť vlasy. Ženy si často po umytí hlavy zabalia vlasy do uteráka, aby im tam aspoň jemne vyschli. Neodporúča sa to však robiť, pretože to môže spôsobiť poškodenie vlasových prameňov, kým sa zamotajú do vlákien uteráka. Ak chcete vlasy zdravé, snažte sa ich držať čo najďalej od fénov alebo nejakých iných výrobkov s teplom. Akýkoľvek druh tepla totižto spôsobuje poškodenie vlasov. Ak si však vlasy sušiť chcete, mali by ste ich mať aspoň na 60% vysušené a pred sušením použiť sprej na ochranu vlasov.

Nechajte svoje vlasy dýchať

Nabité rozvrhy počas týždňa a čas strávený vonku nás nútia používať gumičky a rôzne sponky, aby sme vlasy udržali ďalej od tváre a nezavadzali ním. To však robí naše vlasy veľmi jemné a poškodené. Ak si vlasy potrebujete dať do gumičky, nerobte si uzol a ani vrkoč príliš tesný. Počas víkendu alebo dní, kedy ste doma si ich nechajte rozpustené, aby si oddýchli od všetkých gumičiek a sponiek, ktorými ich počas dňa zaťažujete.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.