Škorica a jej výhody: Toto tvrdí odborník

0

Škorica je obľúbeným sezónnym korením, ktoré sa používa najmä počas zimy. Má príjemnú sladkú chuť a príťažlivú vôňu. O škorici sa však často hovorí aj v spojitosti so zdravím. Aké výhody prináša a aký názor má na ňu odborník?

Zakladateľka spoločnosti Gut of Integrity a certifikovaná výživová poradkyňa Stephanie Papadakis má na škoricu takýto názor: “Či už konzumujete škoricu vo forme prášku, éterického oleja alebo v jej prírodnej forma (drievko), na telo má skvelé účinky. Je to antioxidant, ktorý dokáže bojovať proti zápalom, ochraňuje imunitu a dokáže určitým spôsobom bojovať proti rakovine a chorobám srdca.”

škorica drievko

Výhodou škorice je najmä to, že jej výhody sú rovnaké nehľadiac na formu, v akej ju konzumujete. Farmári, ktorí ju spracovávajú, odstraňujú najprv vonkajšiu vrstvu kôry. Vnútornú následne využívajú napríklad na korenie alebo éterický olej.

Presuňme sa na samotné účinky, ktoré Stephanie Papadakis spomínala a povedzme si o nich niečo viac.

Bojuje proti vysokému cukru v krvi

Túto výhodu ocenia najmä ľudia, ktorí trpia cukrovkou. Papadakis tvrdí, že aj malé množstvo škorice dokáže pozitívne ovplyvniť cukor v krvi. Po skonzumovaní škorica zvyšuje aj citlivosť na hormón inzulín, čo pomáha udržiavať hladinu cukru vyváženú.

Nezrýchľuje metabolizmus

Mnohí veria, že vďaka konzumovaniu škorice môžu schudnúť. Aj napriek tomu, že je škorica zdravá, rozhodne vám nepomôže schudnúť, ak neupravíte svoj jedálniček a nezačnete sa hýbať. Okrem toho, neexistuje žiaden výskum, ktorý by informáciu o zrýchľovaní metabolizmu potvrdil.

čaj a škorica

Bojuje proti zlým baktériám

Škorica dokáže bojovať proti mnohým zlým baktériám, vrátane tých v ústach. Vďaka tomu je prírodným osviežovačom, ktorý v niektorých situáciách môže nahradiť zubnú pastu či ústnu vodu.

V prípade, že by ste sa chceli ochrániť pre zlými baktériami, ktoré napádajú vašu pokožku a tvoria akné, jednoducho si vytvorte jednu z mnohých domácich škoricových masiek. Prípadne siahnite po kozmetickom výrobku, ktorý škoricu obsahuje. Plus, toto zázračné korenie bojuje nielen proti akné, ale taktiež proti alergickým reakciám a infekciám.

Nakupujte kvalitné škoricové produkty na BioNatural.sk:
Éterický olej škorica BioNatural.sk
Set olejov BioNatural.sk
Moringa olej BioNatural.sk

Ako škoricu zakomponovať do jedálnička?

Problém mnohých ľudí je v tom, že nevedia, ako správne škoricu zakomponovať do svojho jedálnička. Dobrou správou však je, že toto korenie sa hodí do mnohých, ako sladkých, tak aj slaných jedál. Nehovoriac o tom, že na to, aby ste získali všetky benefity, vám stačí len malé množstvo.

Škoricu si dajte do ovsenej kaše, smoothies alebo do jogurtu. Veľkou výhodou je najmä to, že škorica je sladkavá. Môžete vďaka tomu znížiť príjem cukru.

Ak máte radi rôzne zaujímavé sladké nápoje, nebojte sa korením posypať kávu alebo mlieko. A v prípade, že by ste chceli škoricu využiť v slaných jedlách, pokojne ju pridajte napríklad do kuskusu alebo na pečené zemiaky.

sladký nápoj

Pri konzumovaní škorice sa vyhnite jej jedeniu vo veľkých dávkach. Prednedávnom bola veľmi obľúbenou tzv. “cinnamon challenge”, ktorej hlavnou úlohou bolo zjesť polievkovú lyžicu škorice. Netreba zabúdať, že škorica je pomerne silné korenie. Pri takýchto veľkých dávkach môže byť zdraviu škodlivá.

Zhrnutie

Škorica patrí medzi veľmi obľúbené korenie, ktoré má množstvo rôznych benefitov pre naše telo. Stavte aj vy na jej pravidelnú konzumáciu a uvidíte, že zmeny sa objavia takmer okamžite.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/bionatural-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.