Signály, ktoré vám vysiela vaše telo nepodceňujte! Toto sú tie najdôležitejšie, o ktorých by ste mali vedieť

0

Mnohokrát sme zvyknutí ignorovať menšie zdravotné problémy, ktoré máme len preto, aby sme nemuseli navštíviť doktora. Prekvapivo, podľa mnohých štatistík sú ženy omnoho viac pozorné voči zdraviu, ako muži. Častejšie vyhľadávajú lekársku pomoc, aj keď sa príznaky zdajú zanedbateľné alebo ak je choroba v počiatočnej fáze. Práve vďaka tomu, že je choroba v počiatočnom stave sa dá omnoho jednoduchšie vyliečiť, ako keď prídete k doktorovi neskoro. Muži sú na druhej strane takisto náchylní na rôzne choroby, ktoré však oni podceňujú, a preto sú mnohokrát viac chorí, ako ženy. Práve to je dôvod, prečo by ste nemali prvé príznaky a signály, ktoré vám vysiela vaše telo ignorovať a mali by ste ich počúvať.

vlasy

Ste často unavení a pri nižších teplotách sa vám zle dýcha

Predpokladá sa, že hlavnými príznakmi pneumónie je dlhotrvajúci kašeľ a horúčka. Skrytá pneumónia je však najväčším nepriateľom zdravia človeka a nie je až tak vzácna, ako si mnohí ľudia myslia. Ak ste nedávno boli chorí a máte ťažkosti s dýchaním, najmä po intenzívnom tréningu alebo sa počas dňa cítite extrémne unavení, mali by ste určite ísť za doktorom, pretože to môže byť prvým príznakom skrytej pneumónie.

Pod kožou sa vám nachádzajú menšie hrčky

Pokyny, ktoré by ste mali dodržovať pri samokontrole onkologických príznakov hovoria, aby ste si prehľadávali telo pravidelne na určitých miestach ako sú prsia a slabiny. Avšak, na tele môžete mať hrčky aj na rôznych iných miestach. Môžu to byť lipómy alebo aterómy, ktoré sú relatívne neškodné, no takisto môžu byť nebezpečné a môžu byť príznakmi závažnejších ochorení. Určite by ste mali navštíviť aspoň svojho klasického doktora, ktorý vám povie, čo máte robiť ďalej.

zelené oko

Vypadávajú vám vlasy

Endokrinný systém v tele ovplyvňuje všetky procesy, ktoré sa vyskytujú v tele. Práve preto je veľmi dôležité sledovať zdravotný stav štítnej žľazy. Jedným z príznakov, že niečo nie je v poriadku s vašim telom a hormónmi je náhla strata vlasov alebo zmena štruktúry vlasov. Vlasové bunky sú najrýchlejšie na našom tele v raste, čo je dôvod, prečo ich hormonálne zmeny ovplyvňujú ako prvé a spomaľujú ich rast alebo prichádza k oslabeniu vlasov a nakoniec aj k ich vypadávaniu. Ak ste neustále podráždení, unavení a máte náhle zmeny hmotnosti či nepravidelné menštruačné cykly, určite by ste mal navštíviť doktorov.

Terezia Vlasy & Nechty BenuLekáreň.sk
Biohar sérum pre husté vlasy BenuLekáreň.sk
Biointimo náplasť proti bolesti pri menštruácií BenuLekáreň.sk

Silné dýchanie

Ľudia, ktorí trpia chronickými ochoreniami spojenými s dýchacím systémom majú väčšinou problémy práve s dýchaním. Čo však robiť, keď sa vám objaví náhle a veľmi časté dýchanie a silné bitie srdca? Lekári majú hneď dva dôvody, prečo by tomu mohlo byť tak. Prvý je, keď máte problémy s pažerákom a žalúdkom. Často sa objavujú tieto problémy po najedení. Okrem toho môže byť tento problém spojený aj so srdcovými problémami. Preto by ste mali čo najskôr navštíviť svojho obvodného lekára, ktorý vám povie, čo máte robiť ďalej.

oči

Máte bolestivú menštruáciu

Gynekológovia tvrdia, že veľmi bolestivá menštruácia je úplne normálna pre dievčatá, pretože ich cyklus sa začína rozvíjať. Ak však trpíte veľmi silnou a bolestivou menštruáciou aj v dospelosti, určite by ste mali navštíviť gynekológa a cieľom vylúčiť andometriózu, ktorá je dôvodom mnohých problémov s reprodukčným systémom. Endometriózne tkanivo zvyčajne pokrýva maternicu zvnútra a presahuje aj na miesta, kde by nemala. Keď žena s takýmto stavom menštruuje, menštruácia je bolestivá. Mali by ste preto určite navštíviť gynekológa.

Zreničky máte rozšírené aj za denného svetla

Rozšírené zreničky spolu s ďalšími symptómami môžu signalizovať infekčné, neurologické a oftalmologické ochorenia. Ak máte okrem zreničiek aj iné príznaky ako napríklad nevoľnosť, vracanie, ospalosť alebo zhoršený pohyb, určite by ste mali ísť doktorovi. Tieto príznaky by mohli viesť k zhoršenému zraku alebo až k strate videnia. Nijaký z týchto signálov by ste nemali za žiadnu cenu prehliadať.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/benulekaren-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.