Ranné rituály, vďaka ktorým budete mať úspešný deň!

0

Snažíte sa každé ráno vstať tou pravou nohou a mať konečne úspešný a produktívny deň, za ktorý sa budete môcť nejako odmeniť alebo aspoň pochváliť? Nič si z toho nerobte. Niekedy sa proste naskytne zlé obdobie, kedy sa nikomu nedarí. Ak však máte svoje zlé obdobie veľmi dlho, mali by ste pouvažovať na zmene. A to hneď ráno!

Začiatok dňa je perfektný nato, aby ste začali presne tak, ako chcete. Nebaví vás vaša práca a nikdy sa do nej netešíte? Nemyslite na to! Užite si príjemné ráno s blízkymi alebo sami a myslite na to, ako bude po práci dobre. Naplánujte si svoje aktivity. My vám s tým pomôžeme!

Nezabúdajte na raňajky!

Nie nadarmo sa hovorí, že raňajky sú základ dňa, ktorý by ste nemali vynechávať. Chcete mať produktívny deň, ktorý začnete správne? Stavte na kvalitnú stravu, ktorá vás nakopne doslova na celý deň! Je to pravda. Ak vynechávate raňajky, budete hladní, nervózni a bez energie. Už to je prvý náznak toho, že váš deň jednoducho nebude dobrý.
Zabudnite však na sladké cereálie, po ktorých by sa vám chcelo len spať. Stavte na zdravé varianty, ktoré sú naozajstnými raňajkami. Medzi ne patria napríklad ovsené vločky, ovocné smoothies, rôzne celozrnné chlebíky, avokádo alebo zelenina. Nezabúdajte ani na nejaký teplý nápoj. Máte radi kávu alebo radšej čaj? V pokoji si všetko doprajte. Radšej si pristaňte, aby ste sa nemuseli ponáhľať. Po takejto náloži zdravia sa budete cítiť hneď lepšie!

Ajurvédska káva BioCare.sk
Športové legíny so sieťovinou ZOOT
Tmavosivé legíny ZOOT

Čaj ako nakopávač!

Síce je káva skvelým doplnkom k raňajkám, skúste čaj. Zelený, čierny alebo ovocný, je na vás, ktorý si vyberiete. Dôležité je, aby ste si ho dopriali doma, v pohode. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, ktoré zatočia s voľnými radikálmi. Tie spomalia proces starnutia a vy sa budete cítiť perfektne! Práve preto sa považuje zelený čaj ako elixír mladosti. Ak si však kávu predsa len neodopriete, dajte si ju v pokoji doma a nie počas cesty do práce.

Pitný režim

Na to, aby bola vaša pokožka a vaše pery hydratované, je potrebné, aby ste mali dostatočný pitný režim. Ten je však dôležitý pre úplne celé telo. Majte pri sebe neustále neperlivú vodu. Ak vám nechutí, dajte si do nej citrónovú šťavu alebo nejaké ovocie.

Ranné cvičenie

Nemusíte ísť hneď behať. Stačí, ak sa dobre ponaťahujete a svojmu telu doprajete príjemne prebudenie. Uvidíte, že stačí, aby ste tento svoj zvyk opakovali pár dní po sebe a zapamätáte si ho.Vďaka tomu, že sa ponaťahujete, uvoľníte si všetky stuhnuté svaly a nič vás nebude bolieť. Takisto sa budete cítiť dobre hneď po prebudení.

Dobrá energia po celý deň!

Nezabúdajte na to, že ak chcete mať dobrú náladu, musíte si ju sami vytvoriť. Ak sa budete mračiť ráno, nebudete mať dobrý deň, pretože si budete všímať každú nedokonalosť. Hneď z rána prší? Neberte to ako negatívum! Aspoň si môžete zobrať tie nové topánky, ktoré ste si kúpili. Alebo nový kabát či dokonca dáždnik. Počas jesene je veľmi dôležité udržať si dobrú náladu, pretože toto ročné obdobie prináša mnoho depresií a nepríjemných chorôb, ktorým sa vyhnete len vtedy, keď budete mať silnú imunitu a dobrú náladu!


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk
https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.