Pripravujete sa na festival? Nezabudnite na tieto veci!

0

Leto je tu a aj vy máte naplánovaných niekoľko festivalov, na ktoré sa spolu so svojimi kamarátkami či partnermi chystáte? Ak áno, mali by ste si spraviť zoznam vecí, ktoré si musíte so sebou vziať a určite na ne nezabudnúť, pretože sú povinnou výbavou. Vďaka týmto veciam a drobnostiam, ktoré sú nutné, dokážete zachrániť v krízových situáciách nielen seba, ale takisto aj svojich priateľov. Predsa len, veľmi zjednodušené podmienky, ktoré sa na festivaloch nachádzajú, sa mnohokrát vymknú spod kontroly a vy potrebujete nejaké záchranné koleso, vďaka ktorému budete mať vždy všetko, čo potrebujete pri sebe. Ak sa teda chystáte na festival, určite si nezabudnite pribaliť tieto veci!

Voda, voda a voda!

Nikdy neviete, kam a na aké miesto sa dostanete. Samozrejme, mala by tam byť pitná voda, ktorú si môžete napustiť do fľaše, no nikdy neviete, a práve preto by ste pri sebe mali mať aspoň na začiatok dostatok pitnej vody. V takomto teple, ktoré v lete nastáva, by ste mali myslieť hlavne na to, že vaše zdravie a hlavne pitný režim musí byť prvoradý. Časté omdlievanie, točenie hlavy či závrate sú bežnou súčasťou dní ak dostatočne nepijete. Stavte teda aj vy na kvalitný pitný režim a uvidíte, že vám bude každý jeden deň na festivale dobre a príjemne. Takisto si nezabudnite ani nejaké pevné fľaše, do ktorých si potom vodu (najlepšie čistú) prelejete. Takto si budete istí, že vám vydržia aj pád či iné „ťažké“ podmienky.

Vzorovaná deka ZOOT.sk
Čapica ZOOT.sk
Mikina ZOOT.sk

Zdravie je prvoradé

Ako sme už spomínali, zdravie by malo byť u vás na prvom mieste, a preto by ste mali dbať aj na lieky a tabletky, ktoré si so sebou vezmete. Klasické lieky, ktoré užívate denne si vziať so sebou musíte určite, no nemali by ste zabúdať ani na tabletky proti bolesti hlavy, nejaké cmúľacie tablety na hrdlo či iné, univerzálne tabletky proti bolesti. Nikdy totižto neviete, čo vás môže začať bolieť a mať pri sebe poistku je najlepšie.

Jedlo

Pri tomto teple vám asi krabičkové jedlá, ktoré si uvaríte doma, nevydržia a ani vám neodporúčame vziať si ich so sebou, no určite by ste si mali pribaliť niečo malé, ako napríklad cereálne či proteínové tyčinky, ktoré vás zasýtia a vám bude omnoho lepšie, ako keby si dáte hneď na raňajky niečo veľmi ťažké, čo sa v najbližšom bufete bude predávať. Takisto si so sebou môžete vziať ovocie ako jablká či hrušky alebo nejaké iné, suché potraviny, ktoré sa vám určite na teple nepokazia. Vaše telo sa vám určite za to odvďačí a vám bude omnoho lepšie ako keby stavíte na nejaké ťažko stráviteľné jedlo.

Dostatočné oblečenie

Počas letných dní potrebujete nejaké ľahké tričko, v ktorom vám nebude teplo a šortky alebo krátke nohavice, v ktorých nebudete „uväznení“. Iné to je však večer a v noci, kedy teploty častokrát klesnú na nízke čísla. Práve kvôli tomu by ste mali mať pri sebe aspoň jednu hrubšiu mikinu, nejakú bundu, ktorá vás ochráni aj pred dažďom a takisto by ste mali mať pri sebe hrubšiu deku či niečo, čím sa prikryjete. Na festival by ste sa mali vybaviť vždy dobre. Nesmú chýbať hrubé ponožky na spanie a takisto môžete staviť aj na nejakú čapicu.

Veci, na ktoré určite nezabudnite

A máme pre vás taký menší zoznam vecí, na ktoré by ste určite nemali zabudnúť, pretože sú úplne najdôležitejšími vecami, ktoré by ste si mali pribaliť (okrem už spomenutých):

  • Mobilný telefón – aby sa vám dokázali vaši najbližší dovolať, a aby ste im mohli dať vedieť, že ste v poriadku.
  • Opaľovací krém – na festivaloch ste celé dni na slnku, a preto ak sa nechcete spáliť, určite by ste mali staviť aj na opaľovací krém.
  • Stan, spacák
  • Základ hygieny ako napríklad zubná kefka, antibakteriálny gél, mydlo, dezodorant, tampóny
  • Malá kabelka, do ktorej si dáte všetko potrebné a všetko tak budete mať pri sebe

Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.