Prichádza chrípkové obdobie. Viete, ako sa uchrániť pred chorobami?

0

Koniec jesene a nástup zimy vždy signalizuje príchod chorôb, chrípok a všetkých druhov nachladnutia, ktoré poznáme. Mnohí ľudia si však nemôžu dovoliť ležať v posteli, pretože toho majú v práci či v škole veľmi veľa. Ak sa aj vy túžite ochrániť pred chorobami, ktoré by vás mohli skoliť a poslať na niekoľko dní do postele, určite stavte na niekoľko prírodných typov, ako sa ochrániť.

Už naše staré babičky poznali rôzne metódy a pomocníkov z prírody, ktorým dôverovali a pomáhali si tak proti rôznym chorobám. Práve nachladnutie či klasická chrípka boli nepríjemnými spoločníkmi, ktoré v práci či v škole nik nechce. Ak sa aj vy chcete zbaviť začínajúcej choroby alebo sa len chcete pred ňou ochrániť, určite stavte na niekoľko našich rád, ktoré vám pomôžu!

Med

Sladký, žlto-zlatý med má mnohé skvelé účinky na naše telo, ktoré určite oceníte. Okrem skvelej chuti vám ponúka aj mnoho vitamínov či minerálnych látok, ktoré pomáhajú v boji proti škodcom a baktériám. Práve tie totižto vedia spraviť s našim telom nepekné veci.
Vďaka tomu, že med obsahuje vitamíny A, C, B1, B16, B12, D, E a K či minerálne látky ako napríklad vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík, kremík či železo, dokáže perfektne podporiť imunitný systém a vy sa budete cítiť plní energie, silní a choroby vás obídu veľkými krokmi. Práve vďaka tomuto zloženiu vám med pomáha predchádzať chorobám dýchacieho ústrojenstva, anémií či kardiovaskulárnym chorobám, ktoré znepríjemňujú život mnohým.
Ako med zaradiť do každodenného jedálnička? Je to veľmi jednoduché! Med si môžete dávať do vášho každodenného čaju, kávy alebo len tak si ho dať do úst. Denná dávka je minimálne jedla lyžička, čo nie je príliš veľa, takže sa vám to určite podarí dodržať. Med však môžete pridať aj do jedál a splniť si tak svoju úlohu.

Kandizovaný zázvor BioCare.sk
Matcha med BioCare.sk
Škorica korenie BioCare.sk

Zázvor

O zázvore sa toho napísalo už naozaj veľmi veľa. Je to doslova zázrak, ktorý môžete používať na mnohé choroby. Práve zázvor perfektne podporuje imunitný systém a zabraňuje telu, aby ochorelo. Skvelo bojuje proti chorobám, takže aj keď ste už chorí, určite vám pomôže. Zázvor obsahuje minerálne látky ako napríklad draslík, fosfor, horčík, mangán, sodík či železo. Okrem toho mu nechýbajú ani vitamíny, ako napríklad B1, B2, B3, C či E. Práve vďaka týmto látkam udržuje telo zdravé a vy sa cítite omnoho lepšie.
Zázvor má naozaj veľmi veľké využitie. Je vhodný aj pre zrážanlivosť krvi, zlepšuje jej prietok a takisto ochraňuje aj cievny systém. Znižuje riziko infarktu a znižuje aj bolesti hlavy. Zázvor má naozaj mnohé účinky na zdravie, a preto by ste ho mali aj vy zaradiť do jedálničku.
Najlepšie urobíte, ak stavíte na čaj z čerstvého koreňa zázvoru. Spolu s citrónom a medom tvoria silnú kombináciu, ktorá zabije naozaj všetky bacily a ostatné škodlivé, telu neprospešné látky. Každý deň si tak môžete zaliať čaj a vychutnať si ho pri svojej obľúbenej knihe.

Škorica

Pri pomyslení na dobrú kombináciu škorice a nejakého koláču asi aj vám pracujú veľmi dobre chuťové poháriky a trochu slintáte. Škorica, nie škoricový cukor, má veľmi dobré účinky pri bojovaní proti chrípke, nachladnutiu či iným bacilom, ktoré sa mohli vo vašom tele usadiť. Práve preto, ak chcete prírodne bojovať proti týmto nepríjemným spolubývajúcim, určite stavte na ňu. Toto perfektné korenie má antibiotické účinky, vďaka čomu mnohé štúdiu dokázali, že pomôže rovnako, ako napríklad med či zázvor.
Škoricou si môžete ochutiť napríklad svoje pokrmy, ktoré idete jesť, no vhodné je, ak si ju nijako tepelne neupravujete a pridáte ju napríklad do mlieka, ktoré len jemne ohrejete. Do mlieka môžete takisto pridať aj med a skvelý, chutný a zdravý nápoj máte na svete.

Ovocie a zelenina

Ako sa vždy hovorilo, najlepšími bojovníkmi proti chorobe je zelenina a ovocie. Práve tieto dva druhy jedla majú mnoho vitamínov a minerálnych látok, ktoré perfektne pomáhajú organizmu uzdraviť sa. Ak aj vy túžite byť zdraví po celý rok, nezabúdajte jesť niekoľko porcií ovocia a zeleniny denne. Práve vitamíny ako vitamín C, B1 či B2, ktoré sa nachádzajú vo väčšine ovocia a zeleniny, vám pomôžu pri obrane vášho organizmu a môžete si byť istí, že budete zdraví neustále.
Ak vám nechutí čerstvé ovocie, jednoducho si môžete spraviť napríklad ovocno-zeleninové smoothie, ktoré je chutné a veľmi zdravé. Stavte napríklad na špenát či zelenú listovú zeleninu!


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.