Predčasné starnutie pokožky či vrásky na pokožke? Vyhnite sa im len pár zmenami, ktoré spravíte veľmi jednoducho!

0

Pokožka je veľmi dôležitá. Nachádza sa na celom tele a dokáže veľmi veľa napovedať o vašom živote a životnom štýle. Koža je prvou vecou, ktorá poukazuje na problémy v tele a takisto aj poukazuje na to, ako sa o ňu staráte. Jedlo je vždy zodpovedné za stav pokožky, pretože ovplyvňuje jej vzhľad a zdravie človeka vo všeobecnosti. Dnes máme pre vás niekoľko rôznych kožných problémoch, ktoré súvisia s konkrétnymi jedlami. Povieme vám takisto aký negatívny vplyv majú jednotlivé jedlá na pokožku a ako sa dokážete zbaviť všetkých problémov, ktoré máte.

zelené oko

Predčasné starnutie pokožky

Za predčasné starnutie pokožky môže jedlo ako nízkokalorické sušienky a chlieb. Dôvod je ten, že tieto potraviny zvyšujú hladinu cukru v krvi veľmi rýchlo. To je v raz za čas výhodné, no z dlhodobého hľadiska takéto náhle zmeny môžu viesť k prečasnému starnutiu pokožky. Koža je potom matná a suchá. Keď sa niečo takéto stane, „nastavenie“ tela je narušené a to nie je vhodné pre telo.
Ako si pri tomto pomôcť? Veľmi jednoducho. Nahraďte túto alternatívnu potravinu s nízkym obsahom tuku za skutočné jedlo. Takmer všetky diétne jedlá sú zlé, pretože len mozog podvádzajú. Do tela nepridajú žiadne hodnotné stopové prvky a ani minerálne látky, ktoré sú preň veľmi dôležité.

Výživný hydratačný krém Biotherm Notino.sk
Vichy ľahký hydratačný krém Notino.sk
Shishedo výživný krém Notino.sk

Vrásky na čele a suchá pokožka

Máte problémy s vráskami na čele a suchou pokožkou? Asi jete príliš veľa cukru a jedál s obsahom sladidiel. Cukor spôsobuje zničenie kolagénu a elastínu v pokožke. Tieto prvky sú obzvlášť aktívne v oblasti čela, pretože tam je najnižšie množstvo kožného tuku. Sladidlá majú rovnaký účinok ako cukor. Fruktóza dokonca ničí kolagén omnoho viac ako klasický cukor. Môžete si pomôcť, keď budete jesť lososa, morské riasy, morčacie mäso a petržlen. Tieto potraviny sú prírodnými zdrojmi kolagénu.

červené pery

Akné a začervenanie

Začervenanie a akné spôsobujú najmä mliečne výrobky a samotné kravské mlieko. Je to najmä z toho dôvodu, že mlieko obsahuje hormóny, ktoré pomáhajú malým kravám rásť, ale ľudia po požití konzumujú aj látky, ktoré pre ľudí nie sú vhodné. Tie sú najhoršie pre ľudí alergických na laktózu, no takisto aj pre niektorých iných ľudí, ktorí sú citlivejší na niektoré látky v mlieku. Vedci už dlhšie skúmajú problematiku kravského mlieka v rozpore s ľudskými hormónmi. Ako si pri tomto probléme pomôcť? Ak ste mali niekedy akné alebo vyrážky po pití mlieka, skontrolujte si alergiu na mlieko. Pokúste sa zníčiť príjem mlieka, ktoré konzumujete a zahrňte ďalšie potraviny bohaté na jód, ako sú napríklad morské plody a rybí olej.

Žilky na nose a očných viečkach

Tento problém mávajú najčastejšie ľudia, ktorí jedia ostré a korenené jedlá. Korenené potraviny totižto zvyšujú rýchlosť všetkých procesov v tele. Zlepšujú metabolizmus, zvyšujú teplotu tela a rýchlosť toku krvi. Krv začína plynúť rýchlejšie v žilách a stávajú sa omnoho viditeľnejšími na koži. Potrebujete si pomôcť? Jednoducho sa vyhýbajte tomuto druhu jedál a normalizujte aj svoj spánok. Spite poriadne a znížte úroveň stresu. Skúste aj viac cvičiť.

káva

Pocit „špinavej“ pokožky

Problém so „špinavou“ pokožkou majú za následok šťavy a smoothies, ktoré sú dnes veľmi obľúbené. Vláknina je totižto zodpovedná za všetky procesy čistenia tela. Vláknina je obsiahnutá nielen v ovocí, ale takisto aj v zelenine. V šťavách a smoothies sa však vláknina akoby nenachádza, pretože sa ovocie a zelenina mixujú. Jedzte ovocie čerstvé a v tele budete mať dostatok vlákniny, ktorá prečistí nielen vašu črevnú flóru, ale takisto aj pokožku.

Dehydratácia

Za dehydratáciu má následok káva a čaj. Keď pijeme čaj alebo kávu, vnímame ich ako kvapalinu. Problémom však je to, že čaj a káva sú diuretiká, takže naše telo odvodňujú. V skutočnosti do tela nedostaneme žiadnu tekutinu. V prvom rade by ste mali piť kávu a keď milujete kávu alebo čaj a nechcete sa ich vzdať, na jednu šálku kávy vypite dva poháre vody a na jednu šálku čaju vypite jeden pohár vody.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.