Potraviny, ktoré vás postavia na nohy lepšie, ako káva!

0

O káve sa toho popísalo už naozaj dosť. Niektoré články píšu o pozitívnych účinkoch, vďaka ktorým sa budete cítiť perfektne. Naopak, iné články zas poukazujú na negatívne účinky, ktoré káva so sebou prináša. Či už ste s kávou za dobre, alebo sa jej vyhýbate, určite oceníte aj tieto potraviny, ktoré vás postavia na nohy rovnako, niekedy dokonca aj lepšie, ako káva.

Stravujete sa zdravo a snažíte sa vyradiť kofeín zo svojho jedálnička? Niektorí ľudia si bez kávy nedokážu predstaviť ani jeden deň, pretože ich dokáže nakopnúť. Nemusíte sa však báť, že by ste sa bez kofeínu alebo kávy nevedeli zobudiť. Ak sa bojíte, že by ste nemali ten „pokojný rituál“, ktorý máte pri káve, ani toho sa obávať nemusíte. Rituál si môžete spraviť napríklad pri čaji alebo nejakom inom nápoji.

Zelený čaj

Ako sme spomenuli už vyššie, zelený čaj je skvelou náhradou kávy. Dokonca všetky čaje sú o niečo lepšie, ako káva na lačný žalúdok. Zelený čaj má plno antioxidantov a nájdete ho hneď v niekoľkých príchutiach, z ktorých si môžete vybrať tú svoju. Tento druh čaju skvelo čistí organizmus a okrem toho, že vás preberie, budete sa cítiť úplne inak, omnoho lepšie.
Zelený čaj je však vhodný aj pri chudnutí alebo odvodnení. Na oba problémy je skvelým riešením, ktoré je lacné, zdravé a jednoduché.

Zelený čaj „šumivý“ BioCare.sk
Zelený čaj Sirup BioCare.sk
Zelený čaj List BioCare.sk

Zázvor

Zázvor je perfektný na úplne všetko. Či už potrebujete niečo proti chorobe, bolesti v krku alebo na posilnenie imunity, určite stavte naň. Okrem toho, takisto ako aj zelený čaj, je skvelou alternatívou kávy. Najlepšie je, ak si zalejete čerstvý zázvor, pridáte trochu citrónu a medu, no určite postačí aj sušený alebo niekedy aj sáčkový. Týmto druhom sa však vyhýbajte a radšej si kúpte sypané čaje, ktoré sú ako čerstvé.

Banány

Prejdime však od nápojov k jedlu. Ovocie je jedným z najlepších vecí, ktorými môžete začať deň. Banány patria medzi ovocie, ktoré má viac cukru, vďaka ktorému sa okamžite postavíte na nohy. Nebudete hladní a budete plní energie. Niečo takéto sa určite bude páčiť ľuďom, ktorí neraňajkujú, no potrebujú mať dostatok energie počas celého doobedia. Banány majú veľký podiel draslíka, železa a vitamínov, ktoré prospievajú celému telu. Dajte si namiesto šálky kávy radšej žltý banán.

Citrónová voda

Hneď ako sa prebudíte by ste mali vypiť aspoň pohár studenej vody. Môžete si do nej dať aj plátky citrónu alebo šťavu. Určite vám tak bude chutiť omnoho viac. Okrem toho, že vás voda nakopne, vďaka citrónu budete mať vitamín C, ktorý je veľmi dôležitý pre krásny a zdravý vzhľad pokožky.

Horká čokoláda

A čo tak skončiť článok s chutnou čokoládou? Horká čokoláda je jedným z najlepších antioxidantov, ktoré by ste mali určite vyskúšať. Je zdravá a jedna či dve kocky vás posilnia na celý deň.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.