Potraviny, ktoré vám úplne zmenia život! (1. časť)

0

Obchody sú plné zdravých potravín, ktoré na vás doslova kričia, že vám zmenia život. Niektoré majú túto moc a vlastnosti na to, aby vám dokázali život a najmä telo zmeniť k lepšiemu, no niektoré to majú na obaloch len napísané a ich kúpa je úplne zbytočná. Aké sú tie najlepšie potraviny, ktoré vám dokážu zmeniť váš doterajší život?

Mandle a spol

Ak ste doteraz nejedli mandle či iné orechy, určite ich zaraďte do svojho jedálnička. Okrem zdravých tukov, ktoré vám pomôžu v redukcií váhy, sú aj skvelou desiatou či olovrantom, ktorý vás zasýti. Sú skvelým zdrojom vitamínov a bielkovín, ktoré vo vašom tele veľmi potrebujete a znižujú hladinu cholesterolu. Ak neviete, ako ich zaradiť do jedálnička, nemusíte sa ničoho báť. Stačí ich primiešať do jogurtu, ovsenej kaše alebo ich jedzte len tak.

Kešu orechy
Lieskové orechy
Kokosový olej

Avokádo

Pri zdravých tukoch ešte ostaneme. Avokádo je doslova továrňou na zdravé minerály a ostatné látky, ktoré telo veľmi potrebuje. Mnohí si však na chuť avokáda nevedia zvyknúť alebo nevedia, ako ho jesť. Pritom to je také jednoduché! Stačí vám ak si spravíte guacamole, ktoré pripravíte z rozmačkaného avokáda, do ktorého pridáte trochu soli, čierneho korenia, šťavu z citróna, čerstvý cesnak a všetko zamiešate. Necháte odstáť a veľmi chutné guacamole, ktoré môžete použiť na cestoviny alebo na čerstvé pečivo máte na stole. Okrem toho, avokádo ako sme už spomínali obsahuje zdravé tuky, takže po jeho konzumácií budete dlho sýti.

Brokolica

Známa zelená zelenina nie je práve obľúbencom mnohých ľudí, no ak patríte k jej fanúšikom, určite si ju jedzte aj niekoľkokrát do týždňa. Má vysoký obsah vitamínov C a K, ktoré sú výborné v boji proti rakovine. Rovnako na tom sú aj čučoriedky či iné bobuľové ovocie. Táto zelenina má však aj potenciál na ochranu kardiovaskulárneho systému.

Kuracie prsia

Ak nie ste vegetariánom či vegánom, určite zaplesáte, pretože aj kuracie prsia sú veľmi dobrou potravinou, ktorá má vysoký obsah koenzýmu Q 10, ktorý obnovuje kožné bunky. Jeho proteín je zložený z osemnástich aminokyselín, pričom neobsahuje žiadne sacharidy, takže je ideálny na budovanie svalstva. Kuracie prsia nemajú vysokú energetickú hodnotu, takže sa hodí aj do redukčného jedálnička.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

Zdielať

O autorovi

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.