Po stopách filmov: Navštívte lokality, kde sa natáčali kultové snímky

0

Mnohé filmy preslávili nielen hercov, ale taktiež samotné miesta, kde sa nakrúcali. Len si spomeňte na veľký vianočný stromček v New Yorku, ktorý navštívil Kevin zo Sám doma alebo schody v Bronxe, po ktorých v najnovšej snímke Joker schádzal Joaquin Phoenix. Na svete sa nachádzajú desiatky podobných miest a teraz ich môžete navštíviť aj vy. Väčšina z nich je totižto verejná.

My sme si pre vás dnes pripravili zopár miest, ktoré by ste, ako fanúšikovia filmov, mohli navštíviť. Poďme sa na to spolu pozrieť.

Dom McCallisterovcov z filmu Sám Doma, Winnetka, IL

View this post on Instagram

Кто уже посмотрел в этом году Home Alone, признавайтесь🙂 Похож дом ? Мы будем смотреть только сегодня – в ночь перед Рождеством. Кстати, этот дом Маккалистеров находится в городке Виннетка, что минут в 30-40 от центра Чикаго. Виннетка – место с дорогими и роскошными домами. Знаете такие, перед которым огромная ухоженная территория, и ко входу надо ещё подъехать на машине. Этот домик на фоне других достаточно скромненький, но собирает, конечно, наибольшее внимание🙂 Вчера возле него было человек 20, все фотографировались. Но на саму территорию не заходили, потому что в доме живёт семья! Я надеюсь, что когда они покупали его, осознавали, на что шли🙂 . . . #usa #america #homealone #homealonehouse #chicago #chicagobloggers #chicagoblogger #chiwithme #chi #чикаго #америка #сша #одиндома #домодиндома

A post shared by ПСИХОСОМАТИКА • ЖИЗНЬ В США (@yanabel_usa) on

Ak ste niekedy premýšľali, či obrovský dom z filmu Sám doma naozaj existuje, máme pre vás dobrú správu. Dom je skutočný a stále stojí na svojom mieste vo Winnetka, Illinois. Dokonca, zvonku vyzerá úplne rovnako ako zo slávneho filmu z 90. rokov.

Ľudia dom roky navštevujú, aby si ho mohli zvonka lepšie pozrieť. Mnohí taktiež neváhajú a robia si fotografie. Bohužiaľ, dom je súkromným bydliskom a takéto aktivity sú nelegálne. Z diaľky si ho však pozrieť môžete.

Premýšľate nad kúpou televízoru? Máme pre vás tri alternatívy:
JVC LT-50VU63L Hej.sk
Panasonic TX-55GZ950E Hej.sk
Sony KD-55AG69 Hej.sk

Hlavná sieň z filmu Harry Potter, Oxford, Anglicko

View this post on Instagram

What Hogwarts house would you choose? Hufflepuffs? Ravenclaw? ✨And no, this isn’t a film set – it’s the beautiful 500-year old dining hall at Christ Church, Oxford! Photo by @joethommas . Completed alongside the kitchens in the 1520s, the Hall has been in almost constant use since the sixteenth century. Over the years, it’s hosted some spectacular slap-up banquets. I’m pretty sure if you had to scoff a swan, this would be the place to do it. Oxford is about as close to Hogwarts as you’re going to get. And look at those pictures on the wall – I wouldn’t be surprised if the people move when nobody is watching! . This gorgeous place was used, along with the steps leading to it, in the first film. Harry Potter also walks through the cloisters of New College in the Goblet of Fire; and Harry, Ron and Hermione conspire in the Hogwarts library, otherwise known as Duke Humphrey’s Medieval Library in the beautiful Bodleian. . There is no clear date of foundation, but teaching existed at Oxford in some form in 1096 and developed rapidly from 1167, when Henry II banned English students from attending the University of Paris. Incredible! Unlike London, Colchester, and Chester, the Romans pretty much ignored this area when they invaded Britain. Bit rude! . Have a great Wednesday! Lovely photo by @joethommas 🇬🇧 To be featured, follow and tag us. ‘Ta! 🇬🇧

A post shared by Photos Of Britain 🇬🇧 (@photosofbritain) on

Asi nikoho neprekvapí, keď povieme, že mnohé zo scén vo filme Harry Potter boli nakrúcané v školách v Oxforde. Išlo najmä o Hlavnú sieň, ktorá nadchla mnohých fanúšikov. Tá síce bola viacerými špeciálnymi programami upravená, no základ tvorila jedna zo sál na Oxfordskej univerzite.

Film pritiahol počas niekoľkých rokov veľké množstvo ľudí, ktorí chceli toto miesto vidieť naživo. Dokonca, fanúšikov bolo tak veľa, že domáci obyvatelia sa začali sťažovať.

My sa však ani nečudujeme. Harry Potter je jednoducho fenomén obľúbený po celom svete. To je aj dôvod, prečo mnohých fascinujú miesta, kde bol nakrútený.

Dom z filmu American Horror Story, Los Angeles, CA

Ak ste milovníkom American Horror Story, pravdepodobne poznáte známy impozantný dom, ktorý bol v ňom zobrazovaný. Ak by ste ho chceli vidieť, nájdete ho v Los Angeles, California.

Rovnako ako pri dome zo Sám doma, tak aj pri tomto ide o súkromné sídlo, a preto sa pri ňom nemôžete príliš dlho zdržovať. Vlastníci domu dokonca zažalovali realitných agentov za to, že neboli dopredu informovaní o tom, že dom sa využíval na nakrúcanie American Horror Story a je tak populárny.

Jokerove schody z filmu Joker, The Bronx, NY

Jeden z najlepších filmov za rok 2019 preslávil nielen mnohých hercov, ktorí sa v ňom objavili a priniesol zlatú sošku hercovi Joaquinovi Phoenixovi, ale taktiež preslávil jedny schody nachádzajúce sa v New Yorku. Presnejšie v mestskej časti Bronx.

Ak sa pozriete na sociálne siete, zistíte, že schody priťahujú veľkú pozornosť mnohých návštevníkov. Každý si na nich chce urobiť fotografiu.

Aj toto miesto však vzbudzuje negatívne pocity obyvateľov. Tvrdia, že turisti, ktorí si na nich robia fotografie, ich blokujú a ťažko sa cez ne prechádza.

Autobus z filmu Into the Wild, Aljaška

Milovníci filmu Into the Wild si donedávna mohli pozrieť legendárny autobus nachádzajúci sa na Aljaške. Bohužiaľ, pred pár mesiacmi bol odstránený a to z dôvodu ochrany ľudských životov.

Autobus bol na odľahlej časti, kam ste sa mohli dostať len po náročnej ceste. Mnohí sa počas nej zranili a dokonca, dve ženy nedávno kvôli výprave zomreli.

Zhrnutie

Okrem všetkých spomenutých existujú desiatky ďalších miest, ktoré sú známe z filmov. Výhodou je, že sa dajú veľmi jednoducho nájsť. Najbližšie, keď budete plánovať výlet alebo dovolenku, si zistite, či sa v okolí podobné miesto nenachádza.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.