Perfektné vianočné filmy, ktoré si musíte pozrieť aj tento rok!

0

Niektoré vianočné filmy sú klasikou, ktorú nesmiete vynechať ani jeden rok. Či už sú to klasické filmy s vianočnou tematikou, romantické filmy, ktoré majú vždy šťastný koniec alebo nejaké drámy, ktoré chytia za srdce, všetko sa počíta! Dnes máme pre vás pár filmov, bez ktorých by Vianoce neboli tými pravými Vianocami.

1. Sám doma

Klasika, ktorá nikdy nesklame a doma sa na nej pobaví každý bez ohľadu na vek. Zábavný príbeh o malom Kevinovi je populárny po celom svete a asi neexistuje niekto, kto by ho nepoznal. Prvé dve časti sú tým najlepším, čo filmový svet v oblasti vianočných filmov mal, no ostatné napodobeniny už toľkú kvalitu nepobrali.

2. Popoluška

Česká rozprávka, ktorá nemá konkurencie, sa u nás vysiela vždy na Štedrý deň večer a pre mnohých je klasikou, ktorú nemožno vynechať. Popoluška je film, ktorý je každým rokom pre niekoho lepší a lepší.

3. Mrázik

Nesmieme zabudnúť ani na ruskú klasiku, ktorá sa u nás takisto vysiela vo vianočnom období a nikto na ňu nezabúda. Či už ju beriete s humorom alebo ju moc radi nemáte, vo vianočnom “playliste” by určite nemala chýbať.

polar-express-banner-image

4. Polárny expres

Jeden z najkrajších vianočných animovaných príbehov je aj Polárny expres. Rozprávka, ktorá je aj napriek tomu, že je kreslená, obľúbená medzi mnohými dospelými, má krásne posolstvo. Ak ju nestihnete v televízií, určite si ju pozrite niekde na internete, pretože by ste ju určite nemali vynechať.

5. Perinbaba

Rozprávka, ktorá sa radí medzi staršie klasiky ako napríklad Popoluška či Mrázik, je takisto veľmi obľúbená a v našich končinách určite nesmie chýbať.

6. Láska cez internet

Síce sa celý dej filmu neodohráva cez Vianoce, príbeh má jemný nádych tohto obdobia a aj vďaka tomu sa dostáva medzi najhranejšie filmy práve cez Vianoce. Ak máte chuť na trochu romantiky, nezabudnite si ho pozrieť.

Mnohé filmy sú však spracované aj ako knihy a určite by ste cez vianočné obdobie nemali zabúdať ani na tie. Práve cez chvíle oddychu a relaxu si nájdite čas aj na dobrú knihu.

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.