Padá na vás únava? Vieme ako bojovať proti tomu! (2. časť)

0

V prvej časti sme vám dali pár nápadov, ktorými jednoducho môžete zabojovať proti únave. Dnes tu máme pre vás druhú časť, v ktorej sa zameriame takisto na únavu a ďalšie tipy, ktoré by ste mohli využiť. Dajte veľkú červenú STOP-ku únave a uvidíte, že sa jej zbavíte raz a navždy!

Minulý článok sme vám priniesli tipy, čo robiť. Dnes máme pre vás veci, ktorým by ste sa mali vyhnúť. aby ste neboli neustále unavení.

Neustále sedenie

Mnohí ľudia, ktorí majú sedavé zamestnania sú často unavení. Je to najmä z toho dôvodu, že sa málo hýbete a pracujete skôr iba mozgom, čiže pasívne. Skúste do svojho denného režimu zakomponovať aj cvičenie a uvidíte, že sa budete cítiť svieži a bez toho, aby ste boli unavení. Niektorí ľudia si dokonca počítajú aj kroky. Priemerný denný počet, ktorý by mal spraviť zdravý človek je 10 000 krokov.

Nevhodný štart dňa

Zobudíte sa a okamžite si idete sadnúť pred televíziu, kde si zjete svoje nie najzdravšie raňajky? Určite svoju rannú rutinu zmeňte! Na raňajky sú vhodné rôzne druhy nápojov ako je smoothies, či už ovocné alebo zeleninové, ovsené kaše alebo celozrnné toasty. Vyhnite sa príliš dlhému sedeniu a radšej sa choďte ráno prebehnúť, prejsť alebo zacvičiť si.

Proteinová tyčinka Weider BioCare
Kanister na vodu BioCare
Aminokyseliny BCAA BioCare

Neporiadok

Viete o tom, že aj neporiadok, ktorý máte doma môže spôsobovať, že ste jednoducho unavení? Presne tak! Aj také niečo, ako neporiadok môže zaviniť vašu stálu únavu, a preto by ste mali doma upratať, aby ste sa cítili dobre. Rovnako na tom je aj to, ak máte doma príliš veľa vecí, ktoré už nepotrebujete. Vyhádžte všetky skrine a zbavte sa toho, čo vás zbytočne ťaží.

Dehydratácia

Málo vody spôsobuje nielen suchú pokožku či pery, ale aj únavu. Ak ste neustále unavení, pozrite sa na svoj pitný režim a zistite, či to nie je náhodou kvôli tomu, že málo pijete. Denná odporúčaná dávka vody je minimálne 1,5 až 2 litre. Majte so sebou vždy fľašu plnú vody.

Okolie

Viete o tom, že aj ľudia vás môžu jednoducho unavovať? Presne tak. Nezabúdajte na to, že nevhodní ľudia z vás môžu vysávať energiu, a preto by ste sa ich mali zbaviť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.