Padá na vás únava? Vieme ako bojovať proti tomu! (1. časť)

0

Hovorí sa, že po zime prichádza najväčšia únava vo forme “jarnej únavy”. Síce to je pravda, no niekedy prichádza aj menšia letná kríza, ktorá si jednoducho žiada oddych! Ak aj vy potrebujete nabrať nové sily a motiváciu do ďalších dní, jednoducho stavte na naše rady, ktoré dnes máme pre vás prichystané.

Teplé letné dni dávajú zabrať nejednému človeku, a preto je dôležité, aby ste aj počas týchto dní vedeli načerpať novú energiu. Niekedy na to nestačí poobedná siesta či o dve hodiny dlhší spánok. Ak ani vám nestačia základné rady, ktoré poznáte celý svoj život, skúste tie, ktoré sme pre vás spísali.

Veľa zeleniny a ovocia

Zdravá strava je od nepamäti jedným z najlepších života budičov, na ktoré môžete staviť. Ťažké a mastné jedlá, ktoré by ste si inak možno naservírovali na obed radšej vynechajte. Namiesto toho, aby ste plní vykročili do ďalšej polovice dňa, bude sa vám chcieť len spať a ležať. Dajte si na obed radšej plnú misu čerstvého šalátu! Uvidíte, že sa vám bude pracovať omnoho jednoduchšie.

Arónia Bio sušené plody BioCare
Active Shield Concentrate – tekutá energia BioCare
Amalaki BioCare

Začnite deň športom

Máte možnosť ráno pred prácou behať alebo cvičiť? Pracujete z domu alebo niekedy chodíte do práce až na obed či poobedie? Určite využite voľné rána na to, aby ste sa prebudili čo najlepšie! Nemusíte hneď behať pol maratón alebo cvičiť dve hodiny. Na ráno plne stačí pol hodina, kedy svoje telo prebudíte. Vhodný je každý druh cvičenia, no najlepšie spravíte ak sa pôjdete prebehnúť alebo len prejsť von. Nielen, že spálite nejaké kalórie, ale nadýchate sa aj čerstvého vzduchu a ticho vás upokojí.

Spravte si pravé voľno

Niekedy jednoducho tých dvadsať minút pri káve poobede nestačí. Verte nám, možno si myslíte, že vaše myšlienky neodskakujú k práci, no zamyslite sa. Nerozmýšľate stále nad tým, čo nie je hotové a čo by ste ešte mali spraviť? Naplánujte si aspoň jeden deň v týždni, ktorý budete mať úplne voľný. Strávite ho s rodinou, pôjdete do prírody, sadnúť si s kamarátkami na kávu alebo si len vyložíte nohy, pozriete obľúbený film a prečítate si knihu. Práca vám neujde.

Veľa vody

Dôležité je aj to, aby ste mali vždy správny prísun tekutín. Voda je základom zdravého životného štýlu a ak chcete aj vy, aby ste mali žiarivú pleť, ktorá bude krásna a nebude vysušená, určite si dávajte pozor na to, koľko vypijete. Nechutí vám obyčajná voda? Je niekoľko spôsobov, ako si ju oživiť. Vyskúšajte napríklad nakrájať si do nej citrón, limetku či jahody. Výborné sú aj listy mäty, ktoré vám ju osviežia.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.