Osobná hygiena: Viete, kde robíte chybu?

0

Možno si myslíte, že vďaka každodennej sprche, umývaniu tváre či čisteniu zubov ste perfektne čistí a nerobíte v ničom chyby. Niektoré chyby si však ani sami neuvedomujeme, no mali by sme o nich vedieť. Do budúcnosti si tak budete istí, kde robíte chyby a kde by ste sa mali zlepšiť.

Osobná hygiena je dôležitá pre úplne každého. Dokážete si predstaviť, že by ste sa nesprchovali týždeň? Alebo dlhšie? Pre mnohých je to určite nepríjemný pocit, pretože už po jednom dni sa človek môže cítiť lepkavo, nepríjemne a je spotený. Viete, kde robíte najväčšie chyby v osobnej hygiene?

Zakrývate si ústa rukou pri kýchaní

Jedným z najväčších problémov pre ľudí je ten, že si zakrývajú ústa rukami. Takto sa veľmi jednoducho dostávajú baktérie a choroboplodné vírusy z jednej ruky na ruku niekoho iného. Práve preto by ste mali mať vždy po ruke nejaký obrúsok alebo vreckovku, ktorou si ústa zakryjete vždy, keď budete kýchať. Výhodou je, že si potom môžete hneď vyčistiť aj nos.

Ecodenta zubná pasta
Šampón na vlasy Ziaja
Ceruzka na oči Astor

Príliš veľa šampónu

A nielen šampónu, ale aj sprchového gélu. Naše telo sa dá jednoducho umyť len za pomoci vody, ak sa umývate každý deň. Samozrejme, pachu sa najlepšie zbavíte vtedy, keď použijete príjemne voňavý sprchový gél. Nepoužívajte ho však príliš veľa, pretože spravíte pravý opak vlastnému telu. Pokožka bude oslabená, môže byť vysušená a niekedy aj veľmi citlivá a podráždená kvôli vysokému obsahu parfumu.

Príliš veľa zubnej pasty

Všetkého veľa škodí. Určite ste niečo takéto počuli. Presne to platí aj pri osobnej hygiene. Nielen priveľa sprchového gélu, ale aj zubnej pasty sa nevypláca. Chcete biele zuby? Veľké množstvo zubnej pasty vám zaručí rovnaký výsledok ako menší podiel. Veľké množstvo dokonca môže spôsobiť, že pasta nebude tak účinná, ako by bola pri menšom množstve. Ak teda chcete mať čisté zuby, stavte na menší podiel zubnej pasty.

Ceruzka na oči

Používate ceruzku na oči? Ak áno a dávate si ju do vnútorného oka, mali by ste s tým prestať. Síce je na obale napísané, že je vhodná aj na takéto používanie, môže sa stať, že sa vám oči zapália, budete mať rôzne choroby alebo vám budú oči neustále slziť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.