Oleje, ktoré sú pre vašu pleť najlepšie! Stavte na jeden z nich

0

Snažíte sa starať o svoju pokožku a pleť čo najlepšie, no niekedy vám ani tie najdrahšie krémy nepomáhajú? Možno bude problém práve v nich. Nie každý drahý výrobok je aj najlepším pre vás a najkvalitnejším v celom kozmetickom odvetví. Ak túžite po kvalitnej starostlivosti, mali by ste vedieť, že práve prírodné oleje sú tou najlepšou voľbou, na ktorú by ste mali staviť.

Príroda nám ponúka naozaj veľké množstvo kvalitných látok, ktoré sú pre naše telo, pokožku či pleť tými najlepšími „kozmetickými“ výrobkami, aké existujú. Ak aj vy túžite po tej najlepšej starostlivosti, ktorá sa dokáže o vašu pokožku a všetko naokolo postarať, určite stavte na kvalitné prírodné oleje, ktoré si spravia prácu za vás. Mnohé krémy totižto nie sú práve najkvalitnejšie a neurobia si svoju prácu najlepšie.

Kokosový olej

Ošiaľ a „boom“, ktorý vznikol pri kokosovom oleji, masle či tuku, zaregistroval snáď každý. Či už ste začali tento zázrak používať v kuchyni pri príprave jedál, v kozmetike alebo napríklad aj pri čistení zubov, spravili ste dobre. Univerzálnejší produkt ako je kokosový olej na svete asi neexistuje. Dokáže perfektne upokojiť pokožku, vhodný je na spálenú pokožku od slnka či od horúceho materiálu alebo sa perfektne osvedčil aj po bodnutí hmyzom.
Vďaka tomu, že je kokosový olej univerzálny, vhodný je na úplne všetko. Je bohatý na antioxidanty či prírodné antimikrobiálne zložky, ktoré sú vhodné pre naše telo, pokožku aj pleť. Ak idete kupovať kokosový olej, stavte na panenský lisovaný za studena, ktorý pri procesoch výroby nestratil zo svojich látok takmer nič.

Argánový olej

Určite ste už počuli názov argánový olej. Práve tento olej sa mnohokrát používa v mnohých kozmetických výrobkoch, ktoré sú určené najmä na pleť. Tento zázračný olej chráni pokožku pred vysychaním a perfektne ju hydratuje. Práve tento olej spomaľuje starnutie pleti a aktivuje tvorbu kolagénu, vďaka čomu je pokožka elastická a napnutá. Olej, ktorý sa lisuje z plodov argánie má veľmi pozitívne účinky, ktoré sa prejavujú hneď v niekoľkých podobách.

RENOVALITY Original Series argánový olej lisovaný za studena Notino.sk
VIS PLANTIS Care Oils ružový olej na tvár Notino.sk
SALOOS Vegetable Oil makadamiový olej Notino.sk

Argánový olej je skvelý napríklad na bojovanie proti akné, ktoré trápi veľkú časť ľudí. Takisto je skvelý aj na bojovanie proti ekzémom, ktoré sú nepríjemnými spoločníkmi. Takisto sa skvelo hodí aj na vlasy, ktoré vypadávajú a sú slabé. Tento olej funguje najmä vďaka vitamínu A a E a vďaka tomu, že je bohatý na omega-6 a omega-9 mastné kyseliny.

Ružový olej

Túžite omladnúť a spevniť pokožku? Na to nie je vhodný len Argánový olej, ale takisto aj Ružový, ktorý má skvelé účinky. Práve tento olej je veľmi kvalitný a účinný, vďaka čomu sa používa v kozmetikách po celom svete. Najväčšie zastúpenie má však v Bulharsku a Francúzsku, kde ho obľubujú skoro všetky ženy. Olej sa najčastejšie lisuje z kvetov ruže damascénskej alebo stolistej. Prospeje nielen mladej pleti, ktorá je dehydratovaná, ale aj zrelej pleti, ktorá potrebuje mierne omladenie.
Olej je vhodný aj pre vlasy bez objemu, ktoré sú suché a potrebujú dobrý zábal. Práve používanie ružového oleja vám napomôže pri všetkých druhoch vlasových problémov. Na jeden liter ružového oleja sa spotrebujú približne štyri tony kvetov ruže, čo je neskutočne veľa, a preto tento olej patrí medzi tie najcennejšie zložky.

Makadámiový olej

Tento olej sa využíva v kozmetike o niečo menej, ako spomínané tri oleje, no jeho účinky sú aj tak perfektné. Ak túžite po kvalitnej a zdravej pleti, určite na tento olej stavte. Obsahuje totižto nenasýtené mastné kyseliny, ako napríklad kyselinu olejovú či palmitoolejovú. Okrem toho v tomto oleji nájdete aj minerály ako napríklad zinok či selén. Všetky tieto minerálne látky a ostatné živiny sú pre našu pokožku veľmi dôležité a cenné. Makadámiový olej vám vašu pokožku skvelo hydratuje a pleť tak nebude zbytočne napnutá a suchá. Okrem toho má olej aj antioxidačné účinky, vďaka čomu bude vaša pleť oddýchnutá a pevná.
Vďaka tomu, že sa makadámiový olej vpíja do pokožky jednoducho a ľahko, vám sa bude omnoho lepšie pokožka hydratovať a inak upravovať.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.