Očistite svoje telo jednoducho a ľahko!

0

Teplé dni dávajú každému zabrať, no dá sa im jednoducho odolať. Jednoduchým detoxom, vďaka ktorému sa zbavíte prebytočných škodlivín v tele sa pripravíte na leto, podarí sa vám schudnúť a v teplé dni sa vám nikdy nestane, že by vám nebolo dobre.

Detoxy nemusia byť pre telo veľmi prospešné, no ak si spravíte očistu tela na niekoľko dní v rozumnej miere, nikdy sa nestane, že by sa vám niečo horšie prihodilo alebo by ste kilá nabrali rýchlo naspäť. Stačí, ak si spravíte očistu podľa seba a uvidíte, že o chvíľu budete ako vymenení!

Všetko je to o vode

Máte zlý pitný režim? Práve voda je jednou zo základných vecí, ktoré musíte dodržiavať pri detoxe a samozrejme, aj po ňom. Kvalitný pitný režim vám zaručí bezchybnú a zdravú pleť, zmizne vám suchá pokožka či pery a nebude sa vám točiť hlava.

Voda dokáže perfektne odplaviť všetky nevhodné veci, ktoré sa nachádzajú vo vašom tele. Prečistí vaše obličky a uvidíte, že sa odrazu budete cítiť ako znovuzrodení. Ak vám nechutí čistá voda, dajte si do nej ovocie alebo si vyšťavte ovocie. Uvidíte, že to bude okamžite lepšie.

Púpava lekárska
Harmančekový sirup

Sila byliniek

Bylinky patria medzi tajomstvo prírody, ktoré majú neskutočnú silu. Všetko, čo potrebujete je v prírode. Ak potrebujete odvodniť telo po nevhodnom jedle, stačí ak si zalejete žihľavu, ktorá má perfektné očisťujúce účinky. Výborný je aj harmanček alebo šalvia. Stavte na bylinky, ktoré máte v okolí, pretože sú najsilnejším pomocníkom. Nekupujte vrecúškové čaje. Radšej stavte na sypané čaje alebo bylinky čerstvé.

Citrusy

Veríte v silu vitamínov? Ak áno, určite stavte na citrusy, ktoré majú jeden z najlepších Vitamínov a to vitamín C. Niekoľko dní konzumujte citrusy a pite šťavy, ktoré sú perfektné nielen na očistu, ale aj doplnenie vitamínov. Majú antioxidačné účinky a bojujú proti každému druhu rakoviny. Ak radi pijete vlastnoručne odšťavené šťavy, nezabudnite do svojho pitného režimu pridať aj čistú, neperlivú vodu, ktorá rozriedi všetky tekutiny v tele.

Vyraďte ťažké jedlá

A to na celé letné prázdniny a teplé mesiace! Nezabudnite na šaláty, ktoré dokážu perfektne zasýtiť, no po ich skonzumovaní sa nebudete cítiť zle, pretože sa rýchlo trávia. Zelenina obsahuje vysoké množstvo vlákniny, ktorá je dôležitá pre telo a trávenie. Do svojich šalátov si môžete zakomponovať aj grilované kuracie prsia, tofu, šaláty či iné chutné potraviny.

Cvičte!

Pri očiste by ste nemali zabúdať ani na pravidelné cvičenie. Ak sa vám stalo, že nemáte dostatok energie, určite by ste mali zvýšiť svoj príjem, no v rozumnej miere v zdravých potravinách. Vďaka cvičeniu pálite tuky, potíte sa a tým vylučujete všetky baktérie a nevhodné zložky, ktoré by nemali byť vo vašom tele.

Zabudnite na kofein

Síce je pre mnohých káva viac ako čistá voda, určite by ste mali na kofein zabudnúť a vynechať ho zo svojho jedálnička. Ten nie je vhodný pre naše telo, môže vás z neho bolieť hlava, budete letargickí a môže sa stať presný opak, akoby ste očakávali. Namiesto energie sa dočkáte len toho, že budete piť litre kávy a energia nebude prichádzať.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.