Nový Apple iPhone 7: Prvé dojmy

0

Na začiatku tohto roka sa začalo šepkať o novom telefóne značky Apple. Milovníci tejto značky sa veľmi potešili, pretože každý nový telefón je ešte lepší ako jeho predchodca. Koncom augusta bol v predaji pomaly po celom svete. Na Slovensku bol ťažko dostupný a kúpiť ste ho mohli medzi prvými len prostredníctvom objednávky. Všetci rozmýšľali, ako vyzerá a ako sa odlišuje od staršieho modelu. My sme jeden telefón vyskúšali a dnes vám prinášame niečo viac o ňom.

Dopredu vás však musíme upozorniť, že článok nie je recenzia so špecifickými popismi a odbornými slovami. Dnes sa zameriame skôr na praktické využitie, porovnanie starších modelov a náhľad na telefón laicky.

Dizajn

Začneme s dizajnom. Hneď na prvý pohľad si môžeme všimnúť, že veľkosť displeja a celkovo aj telefónu je rovnaká, ako u iPhone 6 S. Ak teda uvažujete či kúpiť nový telefón, ale odrádza vás veľkosť, nemusíte sa báť, pretože tá ostala rovnaká.

Apple začal vyrábať iPhone aj v novej farbe. Tá sa začala objavovať pri rade 6S a bola to farba Rose Gold (ružovo-zlatá). Tú obľubovali najmä ženy, pretože sa vďaka nej dokázali odlíšiť od ostatných. Práve kvôli tomu ju značka Apple nechala v predaji aj pri novom modeli, no pridala ešte jednu – Temnú čiernu, ktorá sa leskne.

Druhý model, iPhone 7 Plus, ktorý je o niečo väčší si môžete vychutnať v rovnakom farebnom prevedení.iphone_7_recenze

Plná pamäť? Už nikdy viac!

Ak sa vám niekedy stávalo, že vám iPhone hlásil plnú pamäť, nemusíte sa báť, pretože sa to viac nestane! Siedme vydanie telefónu má novú, omnoho väčšiu pamäť, v ktorej si ho môžete zakúpiť. Ako vždy si vyberáte medzi tromi veľkosťami. Tento raz sú to: 32GB, 128 GB a neuveriteľných 256 GB, ktoré len tak ľahko nezaplníte.

Kvalitný fotoaparát

Milujete fotenie? Tentokrát si budete užívať skvelú kvalitu fotografií. Apple stavil na omnoho silnejší objektív a vďaka tomu si môžete spraviť fotky, ktoré budú ostré a plné farieb. Model Plus má dokonca dva objektívy, ktoré vám zachytia omnoho viac z objektu, ktorý fotografujete a ponúka vám širokouhlý objektív a teleobjektív.

S vodou si jednoducho poradí

Keď plánujete kúpu telefónov od Apple, určite ste si vedomí toho, že za produkty dáte viac než za telefóny iných značiek. Je to z viacerých dôvodov, no tie dva hlavné sú, že mobily sú naozaj kvalitné, pracujú dobre a Apple vie, že je výrobky s jabĺčkom sú naozaj príťažlivé pre všetkých na svete, tak na tom ťaží a pridáva na cene, takže  platíte aj za značku. Práve kvôli tomu, že za mobily dáte viac ako je niekedy únosné, pri daždi, prachu či iných nepriaznivých podmienkach ich chránite ako oko v hlave, no predsa sa to niekedy úplne nedá. Kvôli tomuto značka Apple pridala niečo naviac v ochrane a nové iPhone 7 a 7 Plus sú odolné voči vode a prachu.

Silnejšia batéria

Batérie sú vždy kameňom úrazu pri všetkých telefónoch, nielen pri iPhone. Práve kvôli tomu sa snažila značka vyvinúť čo najlepšiu batériu do telefónu. Niet sa čomu čudovať, keďže je displej dosť veľký a batéria sa tak vybíja rýchlejšie. Výrobca sľubuje o 2 hodiny lepšiu výdrž baterky, no my veľmi dobre vieme, ako je to s písaním na obaloch alebo na internete a ako v skutočnosti. iPhone sme skúšali pri rôznych situáciách ako napríklad používanie sociálnych sietí a prehrávanie videí na Youtube s pripojením cez Wi-Fi či mobilné dáta, čo telefón vyšťavuje najviac. Musíme povedať, že batéria vydržala celý deň, ku koncu dňa ostávalo ešte neuveriteľných 47% batérie. V porovnaní s verziou 5S či 6S je to omnoho vyššia a silnejšia úroveň.iphone-7-06

Kam zmizol 3,5 mm konektor?!

Z mnohých článkov na internete či iných sociálnych sietí ste mohli postrehnúť, že nové mobilné telefóny nemajú 3,5 mm konektor na slúchadlá. Je to pravda, no k telefónu klasické slúchadlá dostanete. Na čo teda sú? Okrem toho, že v krabičke nájdete slúchadlá, je tu aj krajší káblik-konektor, akoby spojka medzi telefónom a slúchadlami, vďaka ktorej si ich môžete pripojiť.

Ak by ste však mali záujem, môžete si zakúpiť aj nové bluetooth slúchadlá, ktoré sa začali s novým iPhone predávať. Tie môžete nájsť za 159 €, no na Slovensku sa dajú zohnať len veľmi ťažko. Nevýhoda prichádza v  nabíjaní ďalšieho výrobku, ktorý máte doma. Okrem telefónu musíte nabíjať aj slúchadlá. Vydržia však neuveriteľných 24 hodín prehrávania hudby či telefonovania.

Nové tlačidlo domov

Mnohí boli doteraz zvyknutí na klasické tlačidlo domov, ktoré sa stáčalo a skenovalo odtlačok prsta. Nový iPhone 7 má nové tlačidlo, ktoré sa nestláča a je omnoho citlivejšie na snímanie. Mnohokrát sa stalo, že staršie modely vám odtlačok dobre nezachytili a museli ste zadávať kód. Pri novom modele sa vám niečo takéto nestane.

Novinky

  • Čierna lesklá farba nazývaná „Temná čierna“
  • Telefón je odolný voči vode a poškriabaniu
  • Nová kapacitná veľkosť – 256 GB
  • Nové tlačidlo domov, ktoré je omnoho citlivejšie ako prechádzajúce a lepšie zachytí odtlačok prsta
  • Stereo reproduktory, vďaka ktorým je zvuk omnoho kvalitnejší a lepší

Na záver by sme len dodali, že nový Apple iPhone 7 je výkonnejší a o niečo lepší ako jeho predchodca v línií 6S. Ak by ste mali záujem investovať peniaze do dobrého telefónu a hľadáte ten správny, výber tohto modelu by vám mohol vyhovovať. Mobil vyzerá elegantne, je tenký, takže sa vám v ruke bude držať dobre a displej so sýtymi farbami, ktoré vás až prekvapia stojí naozaj za to. Vychutnajte si zážitok s novým iPhone 7 a 7 Plus.

iPhone 7 32 GB
iPhone 7 Plus 32 GB
iPhone 7 128 GB


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/nay-sk
https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk
https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.