Nová kuchyňa? Stavte na tieto kúsky!

0

Zariaďovanie novej miestnosti v dome nie je práve tak ľahké, ako si mnohí myslia. Ak vás baví interiérový dizajn, možno ste do toho vložili srdce a naplánovali si presne to, čo chcete do svojej novej kuchyne, kúpeľne či obývačky, no mnohokrát je to omnoho väčšia drina, ako si na začiatku niektorí myslia. Okrem toho, že si svoj priestor zútulníte doplnkami a nakúpite si nábytok, musíte mať aj dostatok financií a energie na to, aby ste všetok nábytok dobre uložili. Mnohokrát je práve zariaďovanie veľmi ťažké a vybrať tie správne doplnky nie je tak ľahké, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Určite ste mnohokrát počuli, že práve doplnky sú tou vecou, ktorá vám perfektne zútulní domov a vy si tak môžete v pokoji povedať, že sa vám váš dom alebo byt páči. Občas je však veľmi ťažké nájsť presne to, čo sa do daného interiéru hodí. Kuchyne bývajú často veľkým problémom a bodom, v ktorom sa mnohí zaseknú a nevedia, ako ďalej. Práve kuchyňa je miesto, v ktorom by ste sa mali cítiť dobre. Niektorí hovoria, že to nie je miesto pre nejaké doplnky a ozdoby, no určite by ste mali staviť aj v tejto miestnosti aspoň na pár kúskov, ktoré vám ju spríjemnia a bude sa vám v nej dobre variť alebo piecť.

Hodiny

Veľké či malé, určite by ste mali mať v kuchyni nejaké nástenné hodiny, ktoré sa budú štýlovo, dizajnovo a aj farebne hodiť do celého interiéru a štýlu, v ktorom máte zariadenú kuchyňu. Ak ste stavili na vidiecky štýl, a vaša kuchyňa je tmavšia a ladená do prírodného štýlu, mali by ste do tohto ladiť aj hodiny. Nejaké tmavšie, ktoré sa budú vynímať na stene. Ak máte kuchyňu v modernom a minimalistickom štýle, určite by ste zas mali staviť na niečo, čo je jednoduché, najčastejšie v jednej farbe.
Hodiny by ste mali umiestniť na stenu, ktorá je prázdna, voľná a tento doplnok by sa na nej mal vynímať. Mal by vyzerať dobre a mal by sa tam hodiť. Síce máte hodiny určite aj na rúre či inom spotrebiči, určite by ste mali mať aj nejaké nástenné, ktoré budú dotvárať celú atmosféru.

Hrnčeky

Máte nejaké svoje obľúbené hrnčeky, ktoré sú aj dizajnovo veľmi pekné? Ak sa hodia do štýlu vašej kuchyne, dajte ich von zo skrinky! Položte si ich na poličku, kde budú perfektne dotvárať úplne celú atmosféru a perfektne sadnú do celého štýlu.
Ak doma nemáte nejaké hrnčeky, ktoré by sa pekne vynímali, určite si nejaké zakúpte. Môžu byť veľké, menšie alebo stredne veľké. Uvidíte, že kuchyňa bude vyzerať omnoho príjemnejšie a akoby tak lepšie, než by sa vám na prvý pohľad mohlo zdať.

Váza Bonami.sk
Rámik na fotografie Bonami.sk
Nástenné hodiny Bonami.sk

Obrazy

Nemyslíme tým teraz veľké obrazy, ktoré sa dávajú väčšinou do obývačky alebo spálne. Myslíme tým menšie obrazy alebo zarámované fotky, ktoré si zavesíte alebo len tak niekde položíte. Kuchyňa nemusí byť len miestom, v ktorom varíte a spoločne jete, ale takisto to môže byť aj miestnom, v ktorom sa stretáva rodina a je v ňom pohoda a rodinná atmosféra. Presne toto všetko vyžaruje zo spoločných fotiek. Doma určite máte množstvo rámikov, no na trhu nájdete naozaj veľké množstvo dekoratívnych rámikov, ktoré určite perfektne zapadnú do celého vášho interiéru. Stavte na ne aj vy a uvidíte, že to je jedna z najlepších dekorácií, na ktorú sa pozrie každá návšteva.

Kvety

Kvety nikdy nič nepokazili a do kuchyne na kuchynský stôl alebo na skrinku sú ako stvorené. Krásne tulipány, červené ruže alebo umelé kvety, ktoré dnes už vyzerajú úplne ako živé, sú jednou z najlepších výzdob, na ktorú môžete staviť. Perfektne oživia celú strohú kuchyňu, prinesú do nej život a omnoho príjemnejšiu atmosféru. Vyskúšajte to aj vy a uvidíte, že neoľutujete.
Kvety však potrebujú aj nejaké pekné vázy. Na tie by ste mali staviť tiež a vybrať si zo širokej ponuky, ktorú dnes nájdete na trhu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/bonami-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.