Niekoľko riešení, ktoré vás dokážu zbaviť častých bolestí

0

Viete o tom, že artritída postihuje viac ako 20% Američanov (čo je približne 54 miliónov ľudí)? Bežným dôvodom, prečo majú ľudia tento problém je nízka kvalita života, ktorý žijú. Odhaduje sa, že do roku 2040 to bude viac ako neuveriteľných 78 miliónov ľudí. A to sú len Spojené štáty. Bolesti kĺbov, ktoré sú spojené s artritídou sú známe už 4500 rokov pred našim letopočtom. Keďže aj v minulosti ľudia trpeli takýmito bolesťami, existujú prírodné prostriedky, ktoré dokážu túto chorobu poraziť a bojovať proti nej.

olivový olej

Eukalyptusový olej

Eukalyptusový olej má nielen protizápalové, ale takisto aj analgetické vlastnosti. Napomáha tak nielen zmierniť zápal, ale takisto aj zmierniť bolesť spojenú s ochoreniami ako reumatoidná artritída, osteoartritída a dokonca si poradí aj so svalovými poraneniami. Pomocou vdýchnutia tohto oleja sa naozaj znižuje bolesť. Jeho použitie je však aj iné. Jednoducho zmiešajte 8 až 10 kvapiek oleja s približne rovnakým množstvom mätového oleja. K tejto zmesi pridajte 3-5 čajových lyžičiek akéhokoľvek oleja, ako je olivový olej alebo moringa olej. Olej Moringa sa odporúča, pretože má silný protizápalový účinok. Pomocou tejto zmesi si kĺby vyčistíte a pocítite okamžitý príjemný a chladivý pocit.

Pružné kĺby BioCare.sk
Zdravé kĺby BioCare.sk
Podpora kĺbov BioCare.sk

Škorica

Škorica obsahuje zlúčeninu nazvanú cinnamaldehyd, ktorá jej dodáva svoju chuť a vôňu. Táto látka zastaví uvoľňovanie kyseliny arachidónovej, ktorá je aj zápalovou mastnou kyselinou. To spôsobuje, že škorica je účinná pri znižovaní zápalu, ktoré sú spôsobené chorobami, ako je artritída. Jej použitie je veľmi jednoduché. Stačí ak zmiešajte 1 šálku horúcej vody s 2 čajovými lyžičkami medu a 1 malú čajovú lyžičku škorice. Túto zmes pite raz ráno a raz v noci.

Kapustové listy

Kapusta sa už po stáročia používa ako ľudový prostriedok na upokojenie bolestivých kĺbov. Apigenín, flavonoidová zlúčenina, ktorá je v listoch prítomná, poskytuje vynikajúce protizápalové vlastnosti. Účinnosť tohto ľudového lieku bola testovaná v štúdii uskutočnenej v roku 2016, ktorá ukázala, že zábal listov kapusty je extrémne účinný pri liečbe osteoartritídy. Použitie je jednoduché. Odstráňte tvrdú stonku z listov kapusty a stlačte listy pomocou tvrdého predmetu, aby ste uvoľnili šťavu. Dajte listy do alobalu a vložte do rúry. Ohrejte ich ale dávajte si pozor, aby ste ich neupiekli. Takéto teplé listy aplikujte na bolestivý kĺb. Celý obklad nafixujte napríklad alobalom alebo fóliou, aby ste udržali teplo. Zábal si nechajte aspoň hodinu, no môžete ho nechať aj počas noci.

korenie

Tumeric

Prášok Tumeric sa tradične používa v čínskej a indickej ájurvédskej medicíne na liečbu artritídy a bolesti kĺbov. Tento prášok totižto funguje tak, že blokuje zápalové cytokíny a enzýmy. V štúdii z roku 2016 spoločne vykonanej výskumnými pracovníkmi z Južnej Kórey a USA sa zistilo, že tumeric znižuje bolesť a opuch kĺbov u pacientov. Stačí ak si prášok začnete pridávať do vášho jedla alebo do mlieka. Mlieko si môžete dávať pred spaním, aby ste zaspali lepšie. Nezabúdajte tumeric konzumovať pravidelne, aby ste mali naozaj dobré výsledky.

Klinčeky

Určite ste už mnohokrát počuli, že sú klinčeky vhodné pri bolestiach zubov. Okrem toho dokážu pomôcť aj v iných smeroch, ako napríklad bolesti kĺbov. Táto starobylá bylina, ktorá vznikla v indonézií bola používaná po generácie v čínskej a indickej medicíne na zmiernenie bolesti kĺbov. Výskum ukázal, že pridanie klinčekov do vašej stravy môže znížiť zápal spôsobený artritídou asi o 44%.To pomáha nielen pri znižovaní zápalu, ktorý už máte, ale tiež udržuje nové zápalové cytokíny, ktoré sa objavia v kĺboch. Ako klinčeky používať? Jednoducho si ich pridajte do jedla ako drvené alebo si vyskúšajte uvariť z nich čaj. Ak sa vám nepáči ich chuť, jednoducho stavte na pilulky.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.